JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…dobro decki, zar jos niste dovoljno nadokupili?

da, nije određena jer nema nikakvog službenog priopćenja, ali može se nekim slučajem dogoditi kad se objavi da bude kao u članku…

Ajaj.. Ta sta li je vama,jesam li vam napisao da se cena uredjuje po uredbi vlade-sve vam pise!!!?Prosecna cena unazad godinu dana na burzi se gleda-to je aproksimativno 110-115.
Ispod toga ne idu ponude,samo povise.Pa sto se bavite sa akcijama ako ne pratite nista,ovde samo treba malo pismenosti.Nista vise!!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Ajaj.. Ta sta li je vama,jesam li vam napisao da se cena uredjuje po uredbi vlade-sve vam pise!!!?Prosecna cena unazad godinu dana na burzi se gleda-to je aproksimativno 110-115.
Ispod toga ne idu ponude,samo povise.Pa sto se bavite sa akcijama ako ne pratite nista,ovde samo treba malo pismenosti.Nista vise!!

…to su sve nagadjanja……a nije iskljuceno da je angaziran i procjenitelj, zasto ne bi nagadjali u tom smjeru?… sto bi bilo logicno obzirm na nesrazmjer izmedju vrijednosti dionice na burzi i stvarne vrijednosti firme….
a i obzirom da je DORH spor ali ipak dostizan… sto govori u prilog i novo sudjenje Sanaderu za radnje iz 2008….
Mislim da nitko od vladajucih, nece vise olako ulaziti u rizik prodaje ispod stola…
Nadam se da ste vidjeli da je gdin Boban Nenad iz top 10 opet nadokupio, na prosjeku 131 kn (dakle njemu je to ocito dobra cijena, kao sto mu je bila i 145 kn) …..http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=JDPL-R-A

Mislim da nitko od vladajucih, nece vise olako ulaziti u rizik prodaje ispod stola…

Što se ovog tiče, kod rizika sve ovisi o nagradi tako da ako im je omjer dobar, usudili bi se oni bez problema, a nagrada bi mogla biti dio od dobivenog diskonta…

postoji još jedan scenarij da ga prodaju ispod svake cijene, a to je u slučaju nesposobnosti neznanja i hitne potrebe za novcima što je također realan scenarij…

dobra je stvar što ipak mogu u svakom trenutku odustati od prodaje…

Mislim da ce se vrlo tesko usuditi, jer sada, nakon Linica ( a i on ce pasti samo je pitanje dana ) sve je pod velikim, velikiim povecalom

Mislim da u prilog tome govori i dokupljivanje od strane gdina iz top 10…

…ali svatko ima pravo na vlastito misljenje i vlastite zakljucke

shuifeng i ja priželjkujem da se sve odvije transparentno i po višim cijenama, a ovi moj post je odraz stanja u državi…
prodat tvrtku po cijeni koja je jednaka vrijednosti jednog broda stvarno je nesposobnost ili nešto gore…

ne znam čemu panika…tko je rekao ili gdi je pisalo da će prodaja ići po 113 kn…ono što je i pisalo u Slobodnoj, pisalo je u smislu da će početna cijena biti 113 kn budući da imamo više zainteresiranih za kupovinu…a ne da će po toliko ići prodaja…osim toga taj podatak nije služben…može biti da će početna cijena i biti na tim razinama s obzirom na prosjek…ali ponavljam, POČETNA cijena, a kupci će ocijeniti do koliko im se isplati licitirati s obzirom na vrijednost brodova i nekretnina…isto tako i s obzirom na obveze…

sve ok, to će biti početna cijena i onda kreće bidanje, samo što je pitanje koliko će drugim sredstvima biti ograničen apetit kupaca za bidanjem kako bi se eventualno nekome pogodovalo…iz tog razloga bi bilo bolje da je početna cijena viša…

nemojmo donositi nekakve zaključke unaprijed…na osnovu objavljenog jednog članka u novinama…i to o početnoj cijeni…
ono čega se vi bojite jest kupovina ispod stola, da se nekome pogoduje, da netko ubere neki postotak itd itd…pa valjda postoje u ovoj državi institucije koje bi o tome trebale voditi brigu…valjda postoji nekakva odgovornost i tih instituacija i onih koji rade na prodaji…nije li nam uostalom bivši premijer u ćuzi zbog tih stvari?
da institucije ne rade svoj posao, bio bi još danas u politici…tako da treba imati malo vjere u sustav…
ovi su ionako već dosta zaglibili…treba im neka pozitiva…uspješna prodaja i to po dobroj cijeni JDPL-a dobro bi sjela ovoj vladi…da se imaju čime hvaliti…kako su napravili dobar posao…a ne kako su prodali udio za vrijednost jednog broda…

Neka bude! Svu municiju sam potrošio na ovo!

[emo_smijeh]
..zao mi je da ja nemam vise municije…. mislim da je sve do 145kn prava bagatela…

New Report

Close