JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

oko 105-108 bi trebala biti početna, po dokumentu koje je netku tu stavio. Ponderirani prosjek od 12 mj na burzi. Još će ovi u DUUDIju reći da je 150 kn odlična premija za JDPL..Prestrašno

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Početna će biti viša, al ona nema nikakve veze jer je 20 ponuuđaća. Prodat će se po najvećoj ponudi.

trebali bi se u svakom slučaju malo zamislit, evo nema dana da se ne otkrije neka nova afera vladajućih, jučer su na dnevniku bile Hrvatske šume…a ovdje je puno lakše kvantificirati stvari…


Početna će biti viša, al ona nema nikakve veze jer je 20 ponuuđaća. Prodat će se po najvećoj ponudi.

definiraj viša? 1 kn? 2 kn? ajde ti izračunaj 12 mj pond.prosjek. Ovo drugo se slažem ali opet, možda 150 ispadne najbolja a ovi otvore šampanjac na “premiju”

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

vjerujem da bi ponderirani prosjek bio veci da su ljepo objavili taj elaborat o procjeni firme……………neznam kaj se skriva?


Pa zar sve moram ja?

Čl 4.
st 4. i st 5.

jeli netko izračunao koliki je broj protrgovanih dionica u zadnjih 12 mj?

107,76 kn prosječna cijena u proteklih godinu dana.

a kaj vi svi mislite dati ponude kad vas toliko zanima početna cijena?

20 ponuda,samo ću vam reć nemojte bit smješni… Neće ih bit preko 3. Tko ne vjeruje vidit će sve ubrzo..

Pa naravno da ih nece biti 20, to je kao kad na zsegledaju ukupnu kupnju I ukupnu prodaju, a netko stavi da kupuje 20000 komada po 1 kunu…

jasno da sada neće biti 20 ponuda. prije dva mjeseca bi možda i bilo. i sigurno će sada biti manja cijena nego što bi bila prije dva mjeseca. ali još uvijek veća od ove na burzi. i jasno da bi za 6 ili za 12 mjeseci bila veća i cijena i još više kandidata. ali ovi neće čekati toliko jer im sad treba da se nečim pohvale. ipak su oni kikiriki koalicija. bit će fina premija na cijenu na burzi i to je njima dosta.

Nisam baš shvatio kritiku pa da pojasnim.

Mislim da ovi koji su predali pismo namjere znaju na koji se način utvrđuje početna cijena za razliku od velike većine ovdje koji imaju problema i sa “abecedom” tj kad i zašto ide ponuda i koja su pravila tu u igri.
Pismo namjere je prema medijma poslalo 20ak zainteresiranih kupaca. Jedan dio njih nije uopće u poziciji da ponudi novac koji je ovdje u igri ali su poslali pismo za svaki slučaj. Znamo koliki je NAV i koliko ovo vrijedi. Znamo da ima ozbiljnih imena među kupcima.
Isto tako znamo da je prodavatelj u banani i da neće praviti problem o 20% više manje ako ima kupca, tj sumnjam da će zbog 20% niže cijene rušiti natječaj.
Očekujem pristojne ponude, ali znamo i da će kupci pokušati kupiti po što nižoj cijeni, a ne višoj. Mogu se nadbidavati ali samo do nekih razina, nije ovo neka ekskluziva, monopol, tržišni udjel i sl. Kupuju se flota polovnih brodova i nešto dugova. Ako bi kroz privatizaciju brod trebali platiti isto koliko i bilo koji drugi na tržištu polovnih brodova nebi im to bilo previše interesantno, tj nebi bilo 20 kupaca. To sam želio istaknuti.
Kupiti nešto po 10-20% ispod NAV-a po meni je povoljno. Koliko su konkurentni ovi krediti koje JDPL ima, ne znam, i tu će investitor izračunati koliko mu se kupnja isplati. To je i ključ cijene koju se isplati ponuditi i eventualno će diskontirati cijenu. Ako su krediti npr 1-2% skuplji od onih koje može dobiti taj investitor to ruši cijenu za razliku u kamati na N godina. Isto tako je po pitanju ugovora koje brodovi imaju.
Nije moje područje pa se ne upuštam u analize i ne prognoziram cijenu, samo malo “dociram”
Reagirao sam ovdje samo zato što se danima ovdje nešto propituje (kad , zašto i po koliko ide ponuda dioničarima), pa je došlo do nesporazuma oko zakona o preuzimanju i zakona tj uredbe koja regulira prodaju dionica.

Imao sam JDPL (samo par sto komada), sad više nemam, a vidim da mogu kupiti ponovo po 10ak% jeftinije, a mislim da će zbog nestrpljivih i nesigurnih biti prilike za još 5-10%. No to i nije baš nešto važno niti mjerodavno, pogotovo na količine sa kojima se ja tu igram. Novcima sam ograničen pa hvatam plus u međuvremenu na nekoj drugoj po meni izvjesnijoj poziciji. Ako se na vrijeme realizira možda se i vratim da zajednički čekamo otvaranje ponuda.
U ove 3 tvrtke koje su sada u igri za privatizaciju na svima se moglo (na manjim količinama) izaći pa ponovo uči po više od 10% nižoj cijeni i to je svakom malo iskusnijem na ZSE bilo jasno, pitanje je dali mu je 10% u mjesec dana zanimljivo. Meni je, pogotovo kad to vrijeme iskoristim novac negdje dalje.

Hvala na Oskaru. Kako ono ide. Prvo bi se zahvalio mojim roditeljima, pa ekipi, pa…

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close