JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

.. ne bas…

(4) U slučaju iz stavka 3. ovog članka, Centar nema obvezu izrade procjene vrijednosti trgovačkog društva kada volumen trgovanja na uređenom tržištu u posljednjih 12 mjeseci koji prethode donošenju odluke o prodaje iznosi minimalno 5% ukupno izdanih dionica trgovačkog društva.

… znaci nema obavezu, ali moze izraditi svoju procjenu ako je cijena ocito preniska (sto bi i ocito bilo u ovom slucaju).


.. ne bas…

(4) U slučaju iz stavka 3. ovog članka, Centar nema obvezu izrade procjene vrijednosti trgovačkog društva kada volumen trgovanja na uređenom tržištu u posljednjih 12 mjeseci koji prethode donošenju odluke o prodaje iznosi minimalno 5% ukupno izdanih dionica trgovačkog društva.

… znaci nema obavezu, ali moze izraditi svoju procjenu ako je cijena ocito preniska (sto bi i ocito bilo u ovom slucaju).


Ma nebitno, barem meni, ne da mi se analizirat i računat ove zavrzlame.

Od oka bi bilo 92 kune, ali nema veze

Može napraviti “svoju” procjenu.
Sve piše u uredbi, kako i tko može napraviti procjenu i po kojim kriterijima samo za Imperial je angažirana tvrtka prema ovim pravilima jer su morali (i objavili na stranicama CERPa), a za JDPL nije jer nisu morali.
Dali će ih angažirati?
Možda hoće, a možda neće.
No ako netko misli da će sutra biti objavljen 2 krug, a nisu išli u procjenu onda će početna cijena biti prosjek jer nemaju drugi zakonski način da je utvrde.

Nemoj misliti na m2!

😀 izgleda da je nebitno i ovom sto stalno stavlja 500 komada na bid.. 😀

58 000 dwt, 2011, prodan za 29 mil
ovo je jučer stavio kolega na forum. Jadroplovov Solin je malo manji ali godinu noviji al neka vrijedi isto 29 M dolara to je oko 161 M HRK a početna cijena za JDPL od 92 kune znači da bi JDPL bili spremni prodati po cijeni od 150 M HRK dakle procijenili bi cijeli JDPL na vrijednost manju od vrijednosti jednog broda ( a ima ih 8 ) i onda prodali svoj dio za cca 105 M HRK…hoće li to baš ići tako? Ne znam, nadam se da neće, a danas se ide u zatvor i za manje!

@dalibor

ajmo ovako, da vidimo da li se tocno sjecam redoslijeda događaja.
1. tsakos grupa salje pismo namjere krajem prosle godine
2. vrsi se procjena vrijednosti jdpl, govori se da je rezultat iste cijena preko 200 kuna
3. predsjednik uprave prvi puta kupuje dionice.
4. tsakos grupa i ostali služebno objevaljuju interes
5- predsjednih uprave opet kupuje dionice, cini mi se na razini 150 kn.

@doyle
naravno da nece, zato je i vlada zadnjim rebalnsom nasla 100 mil kuna, da se podmiri dug prema brodosplitu, sto moze samo navesti na zakljucak da ocekuju puno vise od toga od privatizacije.

Ja sam samo “citirao” Uredbu.
Ona nešto uređuje i propisuje. Ja ne kažem po koliko će država prodati niti koliko će netko kupiti. To je stvar ponuđača, a država ima klauzulu da ne prihvati ni jednu ponudu ako joj ne odgovara cijena.
Mislim da dobro znaju koliko to vrijedi, ali veliki broj kupaca meni sugerira da su kupci to mislili dobiti povoljno.

Nemoj misliti na m2!

slažem se dalibore. isto vrijedi i za maestrale i imperijale.



@doyle

naravno da nece, zato je i vlada zadnjim rebalnsom nasla 100 mil kuna, da se podmiri dug prema brodosplitu, sto moze samo navesti na zakljucak da ocekuju puno vise od toga od privatizacije.

Valjda nece, prodati I po 192 znaci dati solid an diskont…

Mislim da dobro znaju koliko to vrijedi, ali veliki broj kupaca meni sugerira da su kupci to mislili dobiti povoljno.

da, mislim da je najbolje da odgode prodaju zbog prevelikog broja kupaca. pa pokušaju jednom u budućnosti kad procijene da se više nitko neće javiti. kao što su uspješno napravili s PTKM.


Mislim da dobro znaju koliko to vrijedi, ali veliki broj kupaca meni sugerira da su kupci to mislili dobiti povoljno.

da, mislim da je najbolje da odgode prodaju zbog prevelikog broja kupaca. pa pokušaju jednom u budućnosti kad procijene da se više nitko neće javiti. kao što su uspješno napravili s PTKM.
[/quote]
Ne bi me zacudio takav scenarij…

New Report

Close