JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gledam malo kretanje brodova na Jadroplovom sajtu kad tamo Ist na popravku skoro mjesec dana [smiley5] Da li je uobicajeno tako dugo obavljati popravak ? Treba primjetiti da su datumi razliciti za hrvatsku ili englesku verziju (na engleskom stoji da je popravak do 11. mjeseca )[smiley9]

Mislim da ce biti off hire desetak dana. Problemi sa dizalicama. To je generalni problem na bulkerima JDPL jer se Gosp. Kosanovic vodio vise privatnim nego interesima JDPL prilikom odabira.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ajde konačno i neke koristi od penzića… 😉


Danas je bio presudan dan za JDPL (a vjerujem i za dosta drugih dionica) jer su povučeni nalozi štopera na prodaji po 525, 530 i 540 kn koj su se konstantno pojavljivali po 300-400 kom a što je bila praksa zadnjih mjeseci i što je cijenu konstantno držalo ispod 525 – 530 kn. To može značiti samo dvije stvari: da su odustali od prodaje te da su možda ponovo počeli kupovati kako se približavaju izbori (još nešto više od 2 mj.).

* Važeći podaci za uredovni dan 19.09.2007 .
JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. PBZ D.D. 50.756 3,10 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 44.500 2,72 Skrb. račun
5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 26.674 1,63 Skrb. račun
8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 15.808 0,97 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 11.645 0,71 Skrb. račun
Ukupno: 85,48

Stanje od 19.9 je nepromjenjeno u odnosu na 17.9. Sutra ćemo biti pametniji ali po ovome ispada da zadnjih dana nitko u prvih 10 nije prodavao [smiley2]

Može li netko k/p sa transakcijama ( na k/p danas sam tražio 3 puta ali nitko nije raspoložen za ovu dionicu )
Hvala

Alo brodari! Jej nam se to pune jedra? Nije mi internet pri ruci u zadnje vrijeme pa slabo pratim situaciju. Pozdrav svima iz šume [smiley2]

Jedno pitanje:

JDPL na dobre rezultate pada, na ništa raste. Ima li kakvo barem približno objašnjenje?

od 19.9 je nepromjenjeno u odnosu na 17.9. Sutra ćemo biti pametniji ali po ovome ispada da zadnjih dana nitko u prvih 10 nije prodavao [smiley2]

mislim da su potrebna 3 dana kako bi novo stanje bilo vidljivo na sda.


Jedno pitanje: JDPL na dobre rezultate pada, na ništa raste. Ima li kakvo barem približno objašnjenje?

Odgovor je vrlo jednostavan. U Hrvatskoj vrijednost brodara obrnuto je proporcionalna zdravoj logici. Jedino mi nije jsno ovo nista. BDI je na rekordnim visinama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

BDI je na rekordnim razinama već dugo, a JDPL nije, zar ne? Vrlo jednostavno, kako sad odjednom BDI ima utjecaj?

Ima jer prije nije rastao zbog Hypo prodavača a sad Hypo prodavač nema više puno municije, i jednostavno mora odraditi ko svi drugi brodari rast BDI indexa

SAM PROTIV SVIH

Ajmo nesto rascistiti.
Prodaje osim HYPO i PBZ na 3 mjestu i PBZ na 9 mjestu.
to je oko 60000 komada. Dakle puno.
Znamo svi da JDPL vrijedi vise, i Papic je kupovao oko ovih razina prije mjesec i prije 4 mjeseca ali nemojte siriti ono sto ne stoji.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Tko širi i što?

New Report

Close