JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

krma ti je ono gdje dobiješ nogom, a pramac šakom.

(ne bi se ja tuko, nego tako se možda lakše zapamti [smiley2])

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ipak i PBZ uz Hypo izlazi.
A mislim i da onaj PBZ na 3. mjestu nije rekao svoje do kraja tako da smo opet nagrabusili..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ipak i PBZ uz Hypo izlazi.
A mislim i da onaj PBZ na 3. mjestu nije rekao svoje do kraja tako da smo opet nagrabusili..

nema veze.
ako se ima što cash-a sa strane , dobro će doći za kupovinu.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Ipak i PBZ uz Hypo izlazi. A mislim i da onaj PBZ na 3. mjestu nije rekao svoje do kraja tako da smo opet nagrabusili..

Sreća u nesreći je konstantni rast BDI-a i omjer k/p 5:1 tako da ne očekujem povratak na razine ispod 500 kn. Između ostalog JDPL je rijetka dionica koja se tako dobro drži u ovoj sveopćoj korekciji oko HT-a. Kada se na kraju podvuče crta, prinos na HT čak i da paket bude po 38.000 kn može biti 5000-10000 kn što je neusporedivo sa gubitkom ostvarenim padom dionica u korekciji koja je kod nekih iznosila i 30%! Pa sad ti kupi HT i prodaj dionice u korekciji, moraš stvarno biti lud a takvih očito ima puno. Postoji ona stara: luđaka ima svugdje pa čak i u ludnici!

Hogar vozi Volvo

Bosun, vidim da si prije mjesec-dva priložio svoj izračun NAV-a Jadroplova. Zanima me jesi li prilikom izačuna uzimao u obzir timechartere pod kojima su ugovoreni brodovi (kako to utječe na cijenu broda sam dao primjer na temi Usporedba brodara), i ako jesi da li si diskontirao, ili dodavao premiju?

All shipping lanes lead to China.

kolega hogar,cijene se i jesu korigirale u negativnom smislu,zbog toga sto su ljudi prodavali..i u navedenom primjeru ne vidim zasto bi bilo lose,na tjedan dana izaci iz dionice u korekciji od 30% i vratiti se iduci tjedan,pa ako cu s t-ht-om anulirati gubitak,tj poluciti dobitak od nekih 20%,i to je nesto..tada se slobodno vratim u dionicu ,s tim da sada krecem od nule,i s vecim brojem dionica..npr
kupim 100 dionica firme xy po 100 kn,one dozive pad na 70 kn,sto odgovara postotku opd 30%,tada izvucem 7000 kn,i kupim t-ht,vracam se nazad s 9–10 000 kn,s tim da sada kupujem dionicu po cca 70 kn,ne vidim di ce pobjeci kroz 5 dana,i sada vec mogu kupiti 9000/70=130 dionica.
dali se slazete?

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Bluemane, mislim da griješiš oko PBZ-a. Jedino ako imaš info iz prve ruke, ali na osnovu SDA podataka, se to nikako ne može zaključiti.

Dobro je da se HYPO smanjio na 11 tis. Još dvije tri transakcije i odoše. A možda se ovdje i zaustave.

I love the Smell of Profits in the Morning


Hypo je i prekjučer riješio cca 3000 kom znači ostaje im negdje oko 11000 a to je otprilike oko 5500000kn ,što i nije više neka cifra .Činimi se da su ovdje samo dani u pitanju kada će cijena krenuti prema gore.

Samo da citiram moj post od 13.09.2007 jer rekoše mi moderatori da moram pisati afirmativno da me odmoderiraju.Pa da odmah ovdje najavim vrlo loš 3Q za DLKV

SAM PROTIV SVIH

GERONIMO što ne odgovaraš na privatne poruke?

I love the Smell of Profits in the Morning


Bosun, vidim da si prije mjesec-dva priložio svoj izračun NAV-a Jadroplova. Zanima me jesi li prilikom izačuna uzimao u obzir timechartere pod kojima su ugovoreni brodovi (kako to utječe na cijenu broda sam dao primjer na temi Usporedba brodara), i ako jesi da li si diskontirao, ili dodavao premiju?

Ne nisam diskontirao ni davao premiju jer nemam točne podatke o timecaharterima. Ali ako pretpostavimo da nemaju preduge timechartere, odnosno da imaju jednak broj brodova ugovorenih iznad i ispod tržišta smatram da u konačnici ne bi bilo prevelikog uticaja na NAV

To fazan:

Nisam fulao, nazalost i 3. i 9. i Hypo prodaju.
Sorry, pogledaj sda. -ZADNJA 3 dana

3 PBZ D.D. 51.206 3,13 Skrb. račun
9 PBZ D.D. 16.291 1,00 Skrb. račun
10 HYPO 14.545 0,89 Skrb. račun
Ukupno: 85,71

3 PBZ D.D. 51.206 3,13 Skrb. račun
9 PBZ D.D. 15.808 0,97 Skrb. račun
10 HYPO 11.645 0,71 Skrb. račun
Ukupno: 85,50

3 PBZ D.D. 50.756 3,10 Skrb. račun
9 PBZ D.D. 15.808 0,97 Skrb. račun
10 HYPO 11.645 0,71 Skrb. račun
Ukupno: 85,48

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


kolega hogar,cijene se i jesu korigirale u negativnom smislu,zbog toga sto su ljudi prodavali..i u navedenom primjeru ne vidim zasto bi bilo lose,na tjedan dana izaci iz dionice u korekciji od 30% i vratiti se iduci tjedan,pa ako cu s t-ht-om anulirati gubitak,tj poluciti dobitak od nekih 20%,i to je nesto..tada se slobodno vratim u dionicu ,s tim da sada krecem od nule,i s vecim brojem dionica..npr kupim 100 dionica firme xy po 100 kn,one dozive pad na 70 kn,sto odgovara postotku opd 30%,tada izvucem 7000 kn,i kupim t-ht,vracam se nazad s 9–10 000 kn,s tim da sada kupujem dionicu po cca 70 kn,ne vidim di ce pobjeci kroz 5 dana,i sada vec mogu kupiti 9000/70=130 dionica. dali se slazete?

Ovo je više za temu HT ali ipak da odgovorim. To vrijedi samo ako se izlazi prije korekcije i ako čovjek ima u dionicama samo onoliko love koliko misli uložiti u HT. Dakle ako netko ima cca. 190.000 kn (5 paketa HT-a) on na taj iznos zbog korekcije od 20-tak % može izgubiti 38.000 kn što ne može ostvariti na paketu HT-a. Što se shortanja tiće ono je uvijek korisno ako se pogodi izlaz na početku korekcije i ulaz na kraju. Vjerujem da većina privatnih investitora ipak ima u dionicama više od paketa HT-a i da baš nisu pogodili prodaju prije same korekcije.

Hogar vozi Volvo

New Report

Close