JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Usporediti turističku firmu koja je u pred-stečaju i JDPL je u najmanju ruku nekorektno, a cijenu od 10 kn po dionici JDPL zaradi samo na tečajnoj razlici.


Vaš link …

sduvnja1, 15.05.2013. u 05:22

Nema strateskih partbera. Po ovome ulaze Mirovinski fondovi.
Drzava ne prodaje svoj udio nego ga razvodnjava . Koliko ?
Inace su se mirovibski fondovi pokazali losiji u vlasnici od same drzave. S jedne strabe slusaju naputje drzave, a sa druhe dodatno jos slusaju naputke majki banaka. Tvrtke, mali dionicari i udjelinicari u fondovima su u fondovima su im zadnje na pameti.

Kreativno knjigovodstvo cini cuda, a kad ga umocite u baljanski umak to je prava delicija, tako ako od ovog najavljenog (nihe ni prvi ni zadnji put da braca lupetaju) bude ista sve je moguce: Dokap po 10 kuna, po trzisnoj cijebi, po nominali, po Bv (ma koja ona bila!) …

Dugorocno najgora opciha (ako to bude tako) , najveci dionicari drzava i kvazi drzava – Fobdovi mirovinski.


… To je jedna dobra hrvatska priča", kazao je ministar Hajdaš Dončić. ]

Ma nego sta nego dobra prica izjavio je poznati pomorski,ali i zrakoplovni strucnjak(koliko je taj bisera izjavio u nednom danu gusta sam ga slusat). Znao sam da Hrvati imaju nadnaravne sposobnosti ali njegove izjave su mi dale jos vise ohrabhrenja i ucvrstile moja uvjerenja. Ocekujte u skoroj buducnosti da ce jadroplov preuzesti Seateam,MSC i jos nekoliko vecih svjetskih kompanija pogotovo ako naruce( u sto uopce ne sumnjam) najkvalitetnije hrvatske brodove u splitskom skveru. Na svaki brod ce brodosplit vjetrostupovi ugradit najkvalitetnije svjetske vjetrenjace i imat cemo elektricnu propulziju i daleko najkonkuretnije brodove na trzistu.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

već sam predložio kako da se riješi problem jadroplova,ali kukurikavci ne gledaju ovaj forum, jer pola ne bi razumjeli o čemu pričamo a pola bi ih bilo sramota kad bi vidjeli kakvo mišljenje ima poslovna elita o njima.

jadroplov posluje na svjetskom tržištu,ajmo ga listati na nasdaqu ili londonu ,uzmimo velikog underwritera sa wall streeta ili citija i napravimo ipo sa ozbiljnim igračima a neka država zadrži 25% kapitala.

što se tiče mirovinaca,burza se puno bolje razvijala bez njih i realno bi za državu bilo bolje ukinuti drugi stup i preusmjeriti novac u proračun.

ovako imamo suludu situaciju da

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

…. da mirovici dobijaju dio od doprinosa i onda država po visokim kamatama izdaje obveznice i trezorce ,plus defakto stalno ima deficit za mirovine u iznosu koji se uplaćuje mirovincima za drugi stup.
analiza drugog stupa bi otkrila da je to jedna od najvećih prevara od 1990 a da je šteta nastala za rh ogromna.prema ovoj priči fimi medija izgleda kao priča za djecu.

plus da imamo kartel 4 strana mirovinska fonda koji naplaćuju fee po imovini koja sama po sebi raste radi konstantnih uplata a ne prema uspješnosti upravljanja.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Možda je sad jasnije zašto TOP 10 kupovao i to mahom sve do 90,00 kn

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Jasno da bi bilo dobro doći do financija za nove brodove, ali sve je to šta on brblja predizborno što se babi htilo.

POLITIČARI će unistiti jadroplov jer on njima sluzi jedino da bi preko njega prebacivali novac u BRODOSPLIT u kojem uskoro 2000 radnika nece dobivati plaće jer u tom skveru nitko normalan ne zeli naruciti brod po daleko najvecoj cijeni u svijetu.
Jedino što politicare zanima je da 2000 škverana ne izadje na ulice u prosvjed.
Pa se samo zato ovo i dogadja.

Koliku tezinu imaju Donciceve rijeci vezano za dokap Jadroplova pokazuje reagiranje na trzistu kapitala.
Isto kao da nista nije ni rekao. Dotle je doslo, izjave predshednika Vlade i ministara vise nitko ne uzima za ozbiljno. Veci utjecaj bi imao neki skupljac boca (ispricavam se skupljacima boca ako su se nasli uvrijedenim usporedbom).

molim g. BearG i ostale drukere da se očitaju o trenutnom stanju dionice, naime po njihovim uputstvima i sugestijama, dionica je trebala biti na 150 kn. Nestali s foruma ne čuju se više

Što se mene tiče, ja sam 23.04. napisao ovo i za sada se čini da sam dobro napravio:

“Inače, ako koga zanima, skratio sam JDPL, više mi nije 1. u portfelju, preraspodijelio sam u druge brodare, uključujući i SBLK, kao i neke nebrodarske dionice.
Ne sviđa mi se trenutna neizvjesnost oko budućih poteza iz JDPL, a mogu zamisliti i neke loše scenarije po cijenu dionice, pa sam smanjio poziciju dok ne vidim šta se krčka.
Na zse mi je TNPL sada najveća brodarska pozicija.”

“@pucirep

Možda se pokaže da sam pogriješio što sam skratio poziciju, no napravio sam to na način da mi bude win-win ishod, bar se nadam.
Ono što mene muči je način financiranja novogradnji i moguće implikacije na NAV.
Ukoliko to bude dobro odrađeno, a cijena na burzi prihvatljiva, nakrcam se ja opet.”

BTW, nemam više SBLK jer su se i oni odlučili na dokapitalizaciju.. i to popriličnu, imati će 3x ili 4x više dionica nakon nje.

New Report

Close