JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link …

E sad šta ministru znači ovo; To je jedna dobra hrvatska priča?? koliko vidim na ostalim temama di je u pitanju neka dokap. nisu kao forumaši zadovoljni takvom odlukom… šta vi kolege mislite o ovome?? pozdrav


Ja ovdje nikad ne lazem.na njihovoj web stranici je pisalo da je brod DON BULIC na popravku 4 mjeseca pa je nakon nekog vremena to izbrisano s njihove stranice.
Gorgija, ne optuzuj mene vec nih i neozbiljne info s njihove web stranice.
PRIJE PAR TJEDANA je pisalo da su 2 na dokovanju,a sad je jedan,u doku se obicno bude 15-20 dana.JEL sad sve jasno?

jasno je, naravno, nisam ja ni tvrdio da lažeš, nego jednostavno kruži puno proturječnih poluinformacija. pogotovo kod ovako netransparentne firme. sigurno da je uprava loša ali kao i kod ULPL kad zapuše vjetar i purani će poletjeti, ako su u prvom kvartalu radili 3000 dolara minusa po brodu šta će biti kad vozarine budu 20k?

OVA NAJAVA MINISTRA O DOKAPITALIZACIJI JADROPLOVA JE KATASTOFA ZA POSTOJECE dionicare ukljucujuci i mene medu te male dionicare.
Sad mogu izbacit milijune novih dionica po niskoj cijeni,mozda i po 30,40,50?kuna
Uzas,ovo je nacionalizacija na mala vrata.
Trebaju nam novi izbori.

Di ste mali dionicari JDPL,javite se,politika nam namjerava obezvrijediti vlasnistvo izdajuci brdo novih dionica da bi nastavila spasavati BRODOSPLIT u kojem nitko ne zeli naruciti preplaceni brod,i po 10 mil usd iznad svijetske cijene.

Znači Vi lapad mislite da je ova najava totalno loša za cijenu dionice…ja sam baš mislio još malo dokupit po ovakvoj cijeni,al ova najava o mogućoj dokapitalizaciji će me malo zakočit….

dokapitalizacija zbog kupnje novih brodova po meni je dobra stvar i ako je tako trebala bi ići što prije da se novi brodovi naruče sad dok su cijene dobre.,no ako je dokapitaliacija smo zato da se naruče skupi brodovi MADE IN CROATIA e onda će to bit banana za dioničare.,

Politika je nedavno najavila i dokapitalizaciju jedne turisticke firme po 10 kuna po dionici dok joj je tad cijena na burzi bila oko 60 kuna.
To je obezvrijedivanje vlasnistva postojecih dionicara.
Mnogi nece spavati ove noci zbog nasih politicara.
Braćo dionicari,novi parlamentarni izbori nam trebaju.

nominala je 360 a book 401 kn. a po kojoj bi to cijeni trebala proći dokapitalizacija ako je bude? ispod 100 kn sigurno neće,ako i to uspiju progurati ispod nominale .

po meni je ovo dobra vijest za male dioničare jer će maknuti državu iz priče,a u konačnici će jdpl naći strateškog partnera iz branše.

doduše ,treba biti oprezan sa ovima koji uzmu ženino prezime,jer su spremni na razne neobične poteze pa sačekajmo u kojem smjeru će se razvijati priča.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

sad sam gledao ponovno bilancu i ne vidim neku podlogu o dokapu ispod trenutne nominale,a s obzirom da imaju oko 70% kapitala,teško će proći na skupštini smanjenje nominali i dokap po nižim cijenama,a s obzirom da firma ima duplo veću imovine nego dug ne znam šta trebaju napraviti čarobiranjem sa bilancom kako bi dokapom oštetili dioničare koji su po ovim cijenama ušli u dionicu.

sad čak mislim da je najava dokapa odlična vijest za dioničare na ovim razinama,i očekujem značajan rast.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

blackstone riječi ti se pozlatile 🙂

Nedavni slucaj najavljene dokapitalizacije po 10 kuna po dionici jedne nase turisticke firme a nominala joj je 300 kuna.
Sta sve politika moze.

New Report

Close