JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Hogar vas sve poziva na veliku bačvu piva čim se riješimo ovih štopera a sa prometima poput današnjih neće još dugo odolijevati kupnji. Inače mislim da se radničkog dioničarstva ovdje ne trebamo plašiti jer je radnika premalo (oko 50-tak) da bi preuzeli kontrolni paket od 25%+1 dionicu a bez kontrolnog paketa nemaju ništa od svog dioničarstva jer ne mogu utjecati na donošenje bilo koje odluke. Kako je tržišna kapitalizacija JDPL prema sadašnjim cijenama dionice oko 865 mil. kn onda bi za kontrolni paket trebalo minimalno isplatiti 216 mil kn što bi po radniku značilo preko 4 mil. kn i to sve pod uvjetom da radnici dobiju popust od 30-50 % na cijenu po kojoj bi se JDPL mogao privatizirati. Bojim se da to nije moguće.

50-ak je radnika, ali koliko ih ima s pomorcima i možda umirovljenicima. A možda Sanader napravi Sunčani Hvar i da 25% Gradu Splitu?
Mislim da prodaja strancima nije realna opcija…jer postoji objektivna opasnost da u roku od 5 godine Jadroplova više ne bude u Splitu. To nije isto kao kad prodaš Dalmacijacement, brod lako otplovi. Ovo je opasnost čak i ako ga preuzme Tankerska kojoj nije u interesu držati duplu upravu kad sve može voditi iz Zadra. U Splitu bi u najboljem slučaju ostavili crew management.

A što bi se desilo da ga i lijepo nema za 5 godina u Splitu ????

Croatia-Line nema već 15 godina u Rijeci,a nisu ju prodali strancima???

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


korisnik od: 02.03.2006.
lokacija:
broj poruka: 324

(Evo, konačno mi je uspjelo prikačiti ono što sam želio ranije. Ponavljam post.)

Pogledajte priloženi grafikon i vidjet ćete kako je nakon objave vijesti o novom panamaxu ATPL rasla brže od BDI-indexa, dok zbog današnjeg pada cijene zaostaje… Možda netko ima volje pokušati izračunati, barem teoretski i otprilike, koliko porast indexa BDI utječe na porast prihoda ATPL?
Dokumenti u privitku:
Korelacija BDI vs ATPL.gif (14,09 KB, pregledano: 44x)”

Kolega Strawinski, imate li ovakav graf za JDPL?

Hell is Empty and all the Devils are Here

Sad mi nista nije jasno PBZ koji je rasprodavao na 500 prije 2-3 mjeseca sada opet ulazi na 500.
Ajde svasta.
Ok, izgleda da nemamo 3. stopera jer su skuzili da su fundamenti ok.
Samo Hypo i mozda PBZ mali..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da, čini se da jedino Hypo još otpušta

Hell is Empty and all the Devils are Here

A Hypo je pri kraju jučer su sigurno oni prodali 3000 kom još malo pa nestalo a onda…………

SAM PROTIV SVIH

Ponavljam pitanje jos jednom, Techman je nesto odgovorio na usporedbi brodara (hvala!), ali zanima me kako je nastao taj dug i kako se rjesava, tj. sta se desava s novcima na racunu onog trena kad ih se nakupi vise nego sto je taj dug?

Techman:
“/> eric: ” U tom slučaju je potencijal nevjerovatan To ja onak, laički odokativno ” Ako trziste potraje koncem iduce godine bi mogli izaci iz virtualnog minusa a to znaci dividenda za 2009 i gomila love na racunu ako ne investiraju u brodove. Ja vidim kao sljedeci potez prodaju Ista i kupovinu mladjeg i veceg bulkera.

MOze netko objasniti ovaj “virtualni minus”? Polovio sam otprilike o cemu se radi, ali volio bih da netko kompetentan ukratko iznese povijest nastanka i cijelu pricu oko toga… kako se taj minus vodi, zasto virtualan?
Hvala!


Sad mi nista nije jasno PBZ koji je rasprodavao na 500 prije 2-3 mjeseca sada opet ulazi na 500. Ajde svasta. Ok, izgleda da nemamo 3. stopera jer su skuzili da su fundamenti ok. Samo Hypo i mozda PBZ mali..

Jesi vidio moju tablicu vezanu za PBZ?

I love the Smell of Profits in the Morning

i naravno, glas za odmoderiranje kolega!


Jesi vidio moju tablicu vezanu za PBZ?

Jesam fazan.
Zato mi uopce nije jasno. PBZ sa 3.mjesta prodao 3000 komada negdje krajem 7. mjeseca ili pocetkom 8. mjeseca.
cijena prodaje oko 500-510.
Sada opet kupuju na mozda najnize 490-495.
Sta su postali daytraderi??

STo ti znaci e-zaba u avataru, nisam pratio (nesto u svezi tradeanja ili??)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ponavljam pitanje jos jednom, Techman je nesto odgovorio na usporedbi brodara (hvala!), ali zanima me kako je nastao taj dug i kako se rjesava, tj. sta se desava s novcima na racunu onog trena kad ih se nakupi vise nego sto je taj dug? Techman: “/> eric: ” U tom slučaju je potencijal nevjerovatan To ja onak, laički odokativno ” Ako trziste potraje koncem iduce godine bi mogli izaci iz virtualnog minusa a to znaci dividenda za 2009 i gomila love na racunu ako ne investiraju u brodove. Ja vidim kao sljedeci potez prodaju Ista i kupovinu mladjeg i veceg bulkera. MOze netko objasniti ovaj “virtualni minus”? Polovio sam otprilike o cemu se radi, ali volio bih da netko kompetentan ukratko iznese povijest nastanka i cijelu pricu oko toga… kako se taj minus vodi, zasto virtualan? Hvala!


U kratkim crtama postoje gubici iz prethodnih godina, koji sprečavaju isplatu dividende. Kad ovi gubici budu pokriveni (a kakav je market izvjesno je da će biti pokriveni dogodine), mogu isplatiti dividendu. Vezano za virtualnost ovih gubitaka mislim da su dijelom posljedica revalorizacije flote…..


STo ti znaci e-zaba u avataru, nisam pratio (nesto u svezi tradeanja ili??)

[smiley2][smiley2]

Interna zezancija: ja, tuna i SLK!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close