JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A bar 70 miljona. Jadroplov nikad nije bija cicija.

“Iznimno važna stavka u pregovorima s jadranskim škverovima bit će i cijene brodova koje bi, kako se navodi u dopisu, morale biti usklađene s trenutačnim vrijednostima koje se ugovaraju na svjetskom brodograđevnom tržištu.”

Dakle, negdje 24-28 mil usd po brodu?

a odakle in novci?

U brodarstvu je najvazniji tajming prodaje starih brodova po visokim cijenama u konjukturi i narucivanje jeftinih novogradnji u krizi.
Jadroplov nije prodao niti jedan stari brod u konjukturi po visokoj cijeni nego ce ih sad prodavati po najnizoj cijeni od 7-8 mil usd da bi kupio po najvisoj cijeni na svijetu nase novogradnje od SIGURNIH 30+ mil usd…Prodat 4 da bi dobio jednog,ovo vodi u propast. Zasto ih ne narucuje u kini za gotovo 10 milijuna jeftinije po brodu?nadzorni odbor mora prihvatit gradnju.a tko sjedi u nadzornom odboru?
Jadroplov nema novaca ni za 10% od jedne novogradnje.


U brodarstvu je najvazniji tajming prodaje starih brodova po visokim cijenama u konjukturi i narucivanje jeftinih novogradnji u krizi.
Jadroplov nije prodao niti jedan stari brod u konjukturi po visokoj cijeni nego ce ih sad prodavati po najnizoj cijeni od 7-8 mil usd da bi kupio po najvisoj cijeni na svijetu nase novogradnje od SIGURNIH 30+ mil usd…Prodat 4 da bi dobio jednog,ovo vodi u propast. Zasto ih ne narucuje u kini za gotovo 10 milijuna jeftinije po brodu?nadzorni odbor mora prihvatit gradnju.a tko sjedi u nadzornom odboru?
Jadroplov nema novaca ni za 10% od jedne novogradnje.

Čini mi se da vi sa kolicima logirani prije par dana, poznajete brodarsko tržište…samo ga tumačite kako vam trenutno odgovara…
Budući da ovaj nick sa kolicima pretpostavljam da koristite kad ste na bidu…

A BALVANA!!! :) :) :)

pa to i i hoću reći, dakle, morat će nabaviti novce, prodajom starijih brodova sigurno neće moći, a onda ostaju dvije opcije, kredit kod banke ili dokapitalizacija….
ako dobije od banke kredit znači da su nekome prezentirali uvjerljiv poslovni plan di brodovi dovoljno zarađuju, jer ne dile banke svakome ko ih dođe pitat 70 milja…
ako ide u dokapitalizaciju znači da računaju na strateškog partnera kojemu sad očito planiraju prodat dio državnih dionica( zato i se i radi procjena ) jer teško da će ga država sama dokapitalizirat a još teže da će ga zaposlenici dokapitalizirat…

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $4583 (UP 71)
BPI Average of the T/C routes $8756 (UP 116)
BSI Average of the T/C routes $9422 (UP 7)
BHSI Average of the T/C routes $7747 (UP 35)



U brodarstvu je najvazniji tajming prodaje starih brodova po visokim cijenama u konjukturi i narucivanje jeftinih novogradnji u krizi.
Jadroplov nije prodao niti jedan stari brod u konjukturi po visokoj cijeni nego ce ih sad prodavati po najnizoj cijeni od 7-8 mil usd da bi kupio po najvisoj cijeni na svijetu nase novogradnje od SIGURNIH 30+ mil usd…Prodat 4 da bi dobio jednog,ovo vodi u propast. Zasto ih ne narucuje u kini za gotovo 10 milijuna jeftinije po brodu?nadzorni odbor mora prihvatit gradnju.a tko sjedi u nadzornom odboru?
Jadroplov nema novaca ni za 10% od jedne novogradnje.

Čini mi se da vi sa kolicima logirani prije par dana, poznajete brodarsko tržište…samo ga tumačite kako vam trenutno odgovara…
Budući da ovaj nick sa kolicima pretpostavljam da koristite kad ste na bidu…
[/quote]

jesi ljut sto pada? jdpl je dugogodisnje lose vodjena firma…mozda ima tu i kriminala..tj odljeva novca
ne namjervam uci u jdpl osim da brzo i prepre vise padne radi odbijanca..
ili ako se najave radikalne promjene..
ali ga cak nemam ni na gledalici..


U brodarstvu je najvazniji tajming prodaje starih brodova po visokim cijenama u konjukturi i narucivanje jeftinih novogradnji u krizi.
Jadroplov nije prodao niti jedan stari brod u konjukturi po visokoj cijeni nego ce ih sad prodavati po najnizoj cijeni od 7-8 mil usd da bi kupio po najvisoj cijeni na svijetu nase novogradnje od SIGURNIH 30+ mil usd…Prodat 4 da bi dobio jednog,ovo vodi u propast. Zasto ih ne narucuje u kini za gotovo 10 milijuna jeftinije po brodu?nadzorni odbor mora prihvatit gradnju.a tko sjedi u nadzornom odboru?
Jadroplov nema novaca ni za 10% od jedne novogradnje.

Kolega, stvarno sam umoran od vašeg istresanja po JDPL.
Imam jedan prijedlog. Već duže vrijeme imam ideju da iskopam koliki je bio NAV ATPL i JDPL u istoj vremenskoj točki prije eksplozivnog rasta BDI-a, dakle negdje u godinama oko 2004-2005.
Recite mi, što vam se čini, ako bi usporedili kretanje NAV-a ATPL i JDPL između onda i sada, što mislite koja bi firma bila bolja?

@lapad
Dakle, koja je firma po vašem mišljenju bolja po kretanju NAV-a u ovih 10-ak godina, ATPL ili JDPL?
I ako bi to bio JDPL biste li malo smanjili gorčinu kojom lupetate obično krive stvari, mada vidim da ste poznavalac pomorstva, vjerojatno pomorske struke?
Inače, osobno ne znam taj podatak, nisam ga još ni tražio ni računao, ali me jako zanima.

evo se sad opet pojavila kupnja…
jdpl-om se stvarno zanimljivo trguje ili ne trguje….
ovde je ka u nogometu di se igra i bez lopte…

guraju se na bidu oni koji su neki dan prodali na 88, ali ovdje nema kruha, SSZ ne može ništa bez onog sa pumpom




U brodarstvu je najvazniji tajming prodaje starih brodova po visokim cijenama u konjukturi i narucivanje jeftinih novogradnji u krizi.
Jadroplov nije prodao niti jedan stari brod u konjukturi po visokoj cijeni nego ce ih sad prodavati po najnizoj cijeni od 7-8 mil usd da bi kupio po najvisoj cijeni na svijetu nase novogradnje od SIGURNIH 30+ mil usd…Prodat 4 da bi dobio jednog,ovo vodi u propast. Zasto ih ne narucuje u kini za gotovo 10 milijuna jeftinije po brodu?nadzorni odbor mora prihvatit gradnju.a tko sjedi u nadzornom odboru?
Jadroplov nema novaca ni za 10% od jedne novogradnje.

Čini mi se da vi sa kolicima logirani prije par dana, poznajete brodarsko tržište…samo ga tumačite kako vam trenutno odgovara…
Budući da ovaj nick sa kolicima pretpostavljam da koristite kad ste na bidu…
[/quote]

jesi ljut sto pada? jdpl je dugogodisnje lose vodjena firma…mozda ima tu i kriminala..tj odljeva novca
ne namjervam uci u jdpl osim da brzo i prepre vise padne radi odbijanca..
ili ako se najave radikalne promjene..
ali ga cak nemam ni na gledalici..
[/quote]

Ma ljut sam kao ris….iako sam u deblom plusu….[emo_plazi][emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

@elijah
a jeste li vi možda ljuti što ste ptopustili ili još propuštate rast?

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close