JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


blueman: ” To all. PBZ sa 3. mjesta je prodavao ne tako nedavno i stopa, to su svi zaboravili. DAKLE IMAMO 3 STOPERA a ne 1. ili 2. … ” Taj je prodao cca 3.500 kom od kraja 3. Nije da mu se zuri, ali izgleda da nemre doc na red od ostalih… [smiley1] Sto je taj JDPL uklet pa da svi bjeze?

Ti fondovi su nam bili dobri dok su kupovali od norveških fondova one pakete po 5000 komada. Da nije bilo njih nebi se JDPL nikada maknuo sa 200 kn. Dečki su riskirali, dobro zaradili i sada bi htjeli van.

Pozdrav


Ti fondovi su nam bili dobri dok su kupovali od norveških fondova one pakete po 5000 komada. Da nije bilo njih nebi se JDPL nikada maknuo sa 200 kn. Dečki su riskirali, dobro zaradili i sada bi htjeli van.

Pozdrav

Vidis, to nisam znao. Dobar im je potez bio [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


deimos: ” blueman: ” To all. PBZ sa 3. mjesta je prodavao ne tako nedavno i stopa, to su svi zaboravili. DAKLE IMAMO 3 STOPERA a ne 1. ili 2. … ” Taj je prodao cca 3.500 kom od kraja 3. Nije da mu se zuri, ali izgleda da nemre doc na red od ostalih… [smiley1] Sto je taj JDPL uklet pa da svi bjeze?” Ti fondovi su nam bili dobri dok su kupovali od norveških fondova one pakete po 5000 komada. Da nije bilo njih nebi se JDPL nikada maknuo sa 200 kn. Dečki su riskirali, dobro zaradili i sada bi htjeli van. Pozdrav

To je točno ali tada još nije bio poznat ovakav rast tržišta i BDI (a niti predvidiv) kao što je sada tako da mislim da iz JDPL izlaze samo neki i to iz nekih drugih pobuda vezanih uz privatizaciju a ne onih uvjetovanih očekivanjima budućih poslovnih rezultata.

Hogar vozi Volvo

Cadilac, hvala na prikazu. Ovaj Hypo na Jadroplovu me podsjeća na ESOP kod AD Plastika. Što god se događa, ESOP svako toliko otežava rast cijene. A izgleda da i jedni i drugi imaju još dosta streljiva…


” To je točno ali tada još nije bio poznat ovakav rast tržišta i BDI (a niti predvidiv) kao što je sada tako da mislim da iz JDPL izlaze samo neki i to iz nekih drugih pobuda vezanih uz privatizaciju a ne onih uvjetovanih očekivanjima budućih poslovnih rezultata.

S ovim se potpuno slažem.
Hypo ako ima još 10000kom nije neka luda cifra….

Zar ste mislili da ce proci bez mene? Glas za Hogara ali i za Bosuna.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ja dajem dupli glas za obojicu[smiley2]

Pessimism Is Your Friend

Shogun, to da će TNPL ići s nižom cijenom i velikim ulaganjem je samo tvoja pretpostavka, ili nešto što mi smiješ napisati samo preko PMa?
Bosun, vidim da ne uzimaš u obzir da neki stranac preuzme JDPL? Jesi to poučen iskustvom “malih švicarskih firmica” pa računaš da država više neće riskirati s nekim izvana?

Ovo s radničkim dioničarstvom i nije neka novost. Sjećate se Giovanellija i njegove ideje za radničkim dioničarstvom uz pomoć PBZ? I tada je bio problem čime bi jamčili i za tada ogromni kredit. A gdje bi samo našli jamstvo za ovoliko, i po nekoliko puta veće preuzimanje?! Sumnjam. Ajd da firma ima mogućnost isplate didivende kojom bi radnici otplaćivali kredite… Ovako s prenesenim gubitkom ni to ne mogu imati kao opciju. Ponavljam, sumnjam u radničko preuzimanje.

Ps Iako mi je neozbiljno komentirati kratkoročna kretanja na burzi, bilo bi mi vrlo indikativno kad bi se u top10 pojavio skrbnički CEBA-e… Ne pitajte zašto

(znam da će mo Hogar zamjeriti ak se ne javim pa dajem i ja svoj glas za odmoderiranjem moderiranih)

All shipping lanes lead to China.

Glas za Hogara!
Odavno pratim forum, premda rijetko pišem,
i vidim da Hogar uopće nije strašan.

Vorda:Ti fondovi su nam bili dobri dok su kupovali od norveških fondova one pakete po 5000 komada. Da nije bilo njih nebi se JDPL nikada maknuo sa 200 kn. Dečki su riskirali, dobro zaradili i sada bi htjeli van.

IMHO, neki od njih moraju van.[smiley2]

Hogar vas sve poziva na veliku bačvu piva čim se riješimo ovih štopera a sa prometima poput današnjih neće još dugo odolijevati kupnji.

Inače mislim da se radničkog dioničarstva ovdje ne trebamo plašiti jer je radnika premalo (oko 50-tak) da bi preuzeli kontrolni paket od 25%+1 dionicu a bez kontrolnog paketa nemaju ništa od svog dioničarstva jer ne mogu utjecati na donošenje bilo koje odluke. Kako je tržišna kapitalizacija JDPL prema sadašnjim cijenama dionice oko 865 mil. kn onda bi za kontrolni paket trebalo minimalno isplatiti 216 mil kn što bi po radniku značilo preko 4 mil. kn i to sve pod uvjetom da radnici dobiju popust od 30-50 % na cijenu po kojoj bi se JDPL mogao privatizirati. Bojim se da to nije moguće.

Hogar vozi Volvo


Shogun, to da će TNPL ići s nižom cijenom i velikim ulaganjem je samo tvoja pretpostavka, ili nešto što mi smiješ napisati samo preko PMa? Bosun, vidim da ne uzimaš u obzir da neki stranac preuzme JDPL? Jesi to poučen iskustvom “malih švicarskih firmica” pa računaš da država više neće riskirati s nekim izvana? Ovo s radničkim dioničarstvom i nije neka novost. Sjećate se Giovanellija i njegove ideje za radničkim dioničarstvom uz pomoć PBZ? I tada je bio problem čime bi jamčili i za tada ogromni kredit. A gdje bi samo našli jamstvo za ovoliko, i po nekoliko puta veće preuzimanje?! Sumnjam. Ajd da firma ima mogućnost isplate didivende kojom bi radnici otplaćivali kredite… Ovako s prenesenim gubitkom ni to ne mogu imati kao opciju. Ponavljam, sumnjam u radničko preuzimanje. Ps Iako mi je neozbiljno komentirati kratkoročna kretanja na burzi, bilo bi mi vrlo indikativno kad bi se u top10 pojavio skrbnički CEBA-e… Ne pitajte zašto (znam da će mo Hogar zamjeriti ak se ne javim pa dajem i ja svoj glas za odmoderiranjem moderiranih)

Hej Toknezov odakle li vadis informacije. Sumljam da se i Giovanelli toga sjeca do u detalj. Istovremeno dok je Giove radio na radnickom dionicarstvu jedan drugi Manager pomorske firme je prodao brod te firme te sa tim parama kupio doticnu firmu. Danas su on i sin vlasnici 95% firme i nitko ih nista ne pita a Giovanellija su zatvorili.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close