JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako se pušta da brzo propadne cijena….nema niko ko će ovo branit,šteta.a bar znam šta ću kupovat ako padne do 65-70…


Don FRANE BULIC je bio u suhom doku prosle godine preko mjesec dana a sad je na popravku koji ce trajat 4 mjeseca.ocito je brod u uzasnom stanju.Atlantka plovidba je s istim takvim brodom blizancem "KOLOCEP" imala nerjesive visegodisnje tehnicke probleme pa ga se na vrijeme rijesila prije nekoliko godina.Izgleda da je u pitanju vrhunska kvaliteta brodova iz BRODOSPLITA?Zna li kolega techman nesto vise kao bivsi upravitelj stroja?

Nemam ti pojma o aktualnom problemu ali imam mišljenje. Šta kazati o tehničkom sektoru kojem je na čelu kapetan a glavni tehničar elektroničar.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

mislim da smo prešli te razine,i da je ova akumulacija između 80-90 kn i onda ponovo rast .


kako se pušta da brzo propadne cijena….nema niko ko će ovo branit,šteta.a bar znam šta ću kupovat ako padne do 65-70…

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

mislim da smo prešli te razine,i da je ova akumulacija između 80-90 kn i onda ponovo rast .


kako se pušta da brzo propadne cijena….nema niko ko će ovo branit,šteta.a bar znam šta ću kupovat ako padne do 65-70…

[/quote]i ja se iskreno nadam da je tako…

Ponekada se pitam dali netko od vas uopće pogleda ,analize za dionice prije nego napiše post koji je javan ,i kojega svi čitaju,potpora na navedenoj dionici po TA je na 65 kn…

???? što radite ???

Jel može ta TA analiza za pogledati po kojoj je potpora na 65kn? I izvor koji ju je napravio. Hvala!

Evo malo se zabavite uz Cramera. A i da vam je jasnije zašto DSX danas raste, bar trenutno evo 5%.
U videu on govori o DSX, ali temelji priču na očekivanom rastu cijelog sektora.
Ima jako zanimljivih izjava, a izdvojio bih ovu:
“..mnogo je skeptika koje se može preobraziti iz medvjeda u bikove..”

http://www.cnbc.com/id/100593596

dodatak:

Na 7:32 priča o Jadroplovu :)))

http://finance.yahoo.com/q;_ylt=AnqvqCneriGpUjkPuMIdISkLv7gF;_ylu=X3oDMTEwaXZub2gzBHBvcwM4BHNlYwN5ZmlRdW90ZXNUYWJsZQRzbGsDZHN4?s=DSX

volumen u samo sat vremena 300% veći od 3-mjesečnog prosjeka…[emo_beztona]

A BALVANA!!! :) :) :)


Evo malo se zabavite uz Cramera. A i da vam je jasnije zašto DSX danas raste, bar trenutno evo 5%.
U videu on govori o DSX, ali temelji priču na očekivanom rastu cijelog sektora.
Ima jako zanimljivih izjava, a izdvojio bih ovu:
"..mnogo je skeptika koje se može preobraziti iz medvjeda u bikove.."

http://www.cnbc.com/id/100593596

Cramer puno cesce pogrijesi nego sto pogodi. On je preporucavao AAPL na $700, govorio da se ne kupuje BAC na $6,… Tako da bih njegove preporuke uzeo sa velikom rezervom.

Ne znaci da mu je ova preporuka pogresna, ali mislim da nije dobro donositi investicije jedino na osnovu Cramera.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Kolega, zato sam i napisao da se malo zabavite uz Cramera, a ne evo vidite da je i veliki stručnjak Cramer preporučio brodare.
Smatram da je Cramer u prvom redu show, a preporuke mu znaju biti dobre i loše.
No ako pogledate reakciju na američkoj burzi, izgleda da ono što on kaže ipak utječe na tržište, a to može značiti da njegove preporuke ipak češće imaju smisla nego što nemaju?
A možda je jednostavno skrenuo pažnju na zapostavljeni sektor, pa su investitori pogledali šta se dešava i zaključili da prilika postoji?
Bilo kako bilo, činjenica je da je većina brodarskih dionica u ovoj godini značajno narasla.

Još jedan Cramer-ov raniji osvrt (15.03.) na brodare imate ovdje:
http://www.cnbc.com/id/100559094

Naravno, investicijske odluke se donose na vlastitu odgovornost, pa je dobro imati i vlastite razloge za njih.

Ja ovdje skrećem pažnju na nešto što smatram da su činjenice:
– pokazuju se znakovi oporavka sektora
– JDPL ima NAV preko 250kn (digitron u ruke tko ne vjeruje), u uvjetima naznaka oporavka cijena bi morala ići bliže NAV-u, a ne zaboravite da će i NAV rasti
– supramax podsektor je još uvijek najbolji i najsigurniji, stoga ako se i pogriješilo u procjeni o oporavku taj podsektor će vam tu grešku ublažiti, te je JDPL izloženost tom sektoru dodatan razlog za rast cijene bliže NAV-u
– relativno mala zaduženost JDPL u odnosu na druge brodare također je olakotna okolnost u slučaju krivog tajminga ulaska i još jedan razlog za JDPL

Jedina trenutna nepoznanica mi je koji su razlozi ovog natječaja za procjenu društva?
No iza toga se mogu kriti i pozitivne i negativne stvari. S time što je upitno koliki negativne stvari mogu imati utjecaj na cijenu na ovim razinama, s obzirom na veliki diskont prema NAV-u koji uz to počinje rasti sa oporavkom sektora!
S druge strane, ako izađe na vidjelo neka pozitivna vijest, ista bi vjerovatno trenutno lansirala cijenu dionice poprilično visoko.
Ako dobro razmišljam, onda je puno više izgleda da će značajno rasti nego da će značajno pasti sa ovih razina.

Inače, mogući razlog zbog kojeg ATPL u ovom rastu outperforma JDPL mogao bi biti smart money? Moguće da se radi o većem ulagaču/ima koji je prepoznao trenutak za ulazak u brodare, a JDPL mu nije interesantan jer je premali, a njega zanima količina.
Stoga JDPL mora čekati očitije signale oporavka marketa, kao što će biti nastavak rasta vozarina, kojemu se nadam uskoro.

naivno je pretpostavljat da naručilac procjene ne zna koliko vrijedi jdpl.zašto mu treba ta procjena to samo on zna,zasada.mi ćemo to doznat zadnji,kao i uvijek.jel se on sad iskrcava ili bi se htio nakrcat,to je pitanje?[emo_novac]

New Report

Close