JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://finance.yahoo.com/quotes/DRYS%2CDSX%2CEGLE%2CESEA%2CEXM%2CGNK%2CNM%2CQMAR%2CTBSI

Imam ja jedno pitanje za administratore ili za forumase, svejedno. Zanima me zasto smo npr. Smootko bear i ja spameri, zar zato jer imamo 3 posta dnevno na istoj temi? Meni su osobno dragi svi postovi bez obzira dal su pozitivni ili negativni, ako su argumentirani. npr. Techman je pisao protiv jdpl i to je bilo ok, na kraju ga je i sam kupio.

Sta je zabranjeno pisat tu? Da otvorimo svoj forum?


Imam ja jedno pitanje za administratore ili za forumase, svejedno. Zanima me zasto smo npr. Smootko bear i ja spameri, zar zato jer imamo 3 posta dnevno na istoj temi? Meni su osobno dragi svi postovi bez obzira dal su pozitivni ili negativni, ako su argumentirani. npr. Techman je pisao protiv jdpl i to je bilo ok, na kraju ga je i sam kupio.

Topalov ipak sam od tebe očekivao malo više. Pisati istinu ne znači pisati protiv JDPL. To što ti istinu percepiraš kao nešto protiv je samo tvoj problem. Kad sam pisao da nije vrijeme za kupnju kolega pisao sam istinu koja je na žalost vas dugotrajnih sidraša u dionici bila pogubna. Kad sam zaključio da treba kupiti JDPL to sam napravio i javno kazao. Svi koji su me pratili u tim razmišljanjima danas imaju rast na JDPL odpreko 70%. Za početak savjetovao bi ti da malo prostudiraš razliku između istine i laži i pisanja za i protiv.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ lapad

Prika ne čini mi se da je ovaj ESOP ako je on zaista u pitanju namijenjen pomorcima. Druge ajkule su namirisale krv. Bude li pravde-no pasaran!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techman, pa to sam i mislio, pisao si istinu, i makar si pisao protiv JDPL-a, tvoji postovi su mi bili super jer su bili korektni. Zato kažem, podržavam svakog ko piše konstruktivno bez obzira dal je za ili protiv dionice. A tebe Techman posebno podržavam u pisanju.

Nije zgoreg da se podsjetimo što je u novinama pisalo 08.08.2011.

“Premda se činilo da će glavna skupština dioničara “Jadroplova”, najavljena za 30. kolovoza, proteći mirno poput brojnih dosadašnjih, skup suvlasnika kompanije mogao bi, ako bude usvojen, uzburkati protuprijedlog Ivana Markovinovića, malog dioničara, da se Nadzorni odbor tvrtke poveća s pet na sedam članova.

Taj ekonomski analitičar iz Varaždina kao članove proširenog NO-a “Jadroplova” predložio je sebe i Miroslava Jeličića Purka, suvlasnika investicijske tvrtke “Jadran Kapital” koja drži 0,91 posto dionica splitskog brodara.

Markovinović je sa sličnim zahtjevom nastupio i uoči ovogodišnje skupštine dioničara “Adris Grupe”, ali je bio odbijen.”

__________________
http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/145562/Default.aspx

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Techman, pa to sam i mislio, pisao si istinu, i makar si pisao protiv JDPL-a, tvoji postovi su mi bili super jer su bili korektni. Zato kažem, podržavam svakog ko piše konstruktivno bez obzira dal je za ili protiv dionice. A tebe Techman posebno podržavam u pisanju.

Sorry očito sam krivo shvatio post. Ako se sječaš pisao sam monologe i uvjek tvrdio da nemam brodare osim BDSS (culpa mea) i da nije bilo mene topic bi zamro.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Taj ekonomski analitičar iz Varaždina kao članove proširenog NO-a “Jadroplova” predložio je sebe i Miroslava Jeličića Purka, suvlasnika investicijske tvrtke “Jadran Kapital” koja drži 0,91 posto dionica splitskog brodara.
__________________
http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/145562/Default.aspx

E, upravo sam promislio kako bi valjalo malo prokomentirati i Top10 dioničare, vidim da ih i kolega doktor spominje.

U petak je bilo vidljivo da 8. i 9. nadokupljuju (Markovinović još 1550, Boban još 187 dionica). Unutra je i g. Jeličič-Purko preko fonda Jadran kapital. On je glavninu kupovao prje koju godinu, čini mi se većinom po cijenama oko 150 kn, koga zanima točnije neka provjerava.

Dakle, prema članku koji je drOetker gore linkao g.Markovinović je ekonomski analitičar iz Varaždina, također iz članka se da zaključiti da je voljan aktivno braniti svoju investiciju.
G.Jeličić-Purko i njegov prijatelj g. Floričić Floki su već dobro poznati investicijskoj javnosti, bili su osnivači Aureus invest društva za investicijske fondove, a poznato je i da su lijepo zaradili na rastu brodara prije ove krize, te bi se dalo zaključiti da znaju što rade.
Sad će netko reći, ma super znaju, eno nakupovao se po 150, sad je u debelom minusu. Već sam više puta rekao da je po mojim izračunima sadašnji NAV JDPL preko 250 kn. Posao dugoročnog investitora je da pronađe potcijenjenu kompaniju, kupi je i čeka da tržište prepozna njenu vrijednost. G. Purko je očito procijenio da će vrijednost Jadroplova teško pasti do razina njegove kupnje i evo vidite još uvijek je u pravu. Sa oporavkom vozarina doći će i do rasta cijena brodova i NAV-a. Zašto g. Jeličić ne bi mogao biti u poziciji da za 2-3 godine prodaje JDPL po 300-400 kn?
Na ulaganje od 5 godina, ulazak po 150, izlaz po 350, to je godišnji prinos od oko 19%. Imate li još uvijek primjedbi? Da je mogao bolje, mogao je. Ali općenito gledano 5g prinos od 20-ak posto je jako dobar rezultat i cijena ulaska još uvijek je puno niža od NAV-a. OK?

Dalje, tu je i g.Boban. Za njega ne znam tko je, ali kad se progugla pojavljuju se napisi o splitskom odvjetniku s tim imenom, evo ulomak iz članka:
“Nenad Boban, poznati splitski odvjetnik, svojedobno odvjetnik haaškog osumnjičenika Luke Džanka”

Dakle u Top10 imamo:
5. g. Purko, legenda zse, ugledan i moralan čovjek
8. g. Markovinović, ekonomski analitičar i aktivni dioničar
9. g. Boban, poznati splitski odvjetnik sa haškim iskustvom (pretpostavka!)

Sumarno, njih 3 imaju 32.807 dionica što je oko 2,9 mil kn po cijeni 87kn.
Ali ako bi gledali po NAV-u to je trenutno preko 8,5 mil kn.
Naravno, ta vrijednost je sada samo potencijalna vrijednost, no taj potencijal se može realizirati, pogotovo ako je točno da je dno brodarskog ciklusa iza nas.

Mislite li da će ti ljudi stajati prekriženih ruku, ako se sa Jadroplovom bude dešavalo nešto loše za njih i za nas, neka prljava rabota vezana za ova nagađanja oko ESOP-a, dokapa, privatizacije?

S druge strane, Jadroplov već jeste firma koja se po novinama vucara radi afera. Ali imena koja se spominju više nisu tu, sada se radi o drugim ljudima, a ljudi su ti koji generiraju afere.
Mislite li da će novi ljudi, koji su došli u firmu koja je već pod povećalom javnosti zbog minulih afera, biti toliko blesavi da naprave neke nelegalne poteze koji bi toliko udarili nas male dioničare da NAV sa preko 250kn padne na razine koje nas ugrožavaju?
Pristupamo EU, korupcija jenjava, pravna zaštita raste..

Kako ono kažu, jeftina kupnja je najbolja zaštita od rizika?

smootko
JADRAN KAPITAL d.d. U LIKVIDACIJI
ima 15.000 dionica jadroplova a ne g.Purko.A likvidator jadran kapitala mora prodati svu imovinu pa tako i dionice jadroplova.Tako je likvidator Buga d.o.o u likvidaciji zatukao LOSINJSKU PLOVIDBU na 30 kuna prodajuci dionice po bidu u vise navrata.Jedan dan ju je srusio preko 15%.To je dogadjaj iz prakse.
A drugo sve stoji sto ste napisali.Pozdrav

A tko je ušao prije par godina među glavne dioničare JAKT, koji je nedugo nakon toga počeo kupovati dionice što im prije nije bio običaj, među kojima je kupio i JDPL?
A to da ćete dočekati da vam padnu u ruke dionice JAKT zbog toga što je u likvidaciji možete zaboraviti. Dakle likvidaciju kao razlog prodaje. Nešto drugo naravno da može biti, ali zašto bi prodavao potcijenjenu imovinu?
Zar stvarno mislite da sam tako površno obavio domaću zadaću?

Pa ja sam i zaboravio da je to mogući razlog zašto ljudi ne kupuju. Dakle uvjeren sam da prisilnu prodaju JAKT zbog likvidacije možete skinuti s dnevnog reda, bilo kao prijetnju imaocima, bilo kao priliku nemaocima.

Evo opet na bidu netko stoji sa preko 5000 komada na 87 kn. Mora da blefira, ha? Ajde testirajte ga, svi prodajte pa da vidimo.

New Report

Close