JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

namjera mu je pojačati želju kupaca za skidanjem njegovih dionica s prodaje…da vidi da se počinje tući po kupnji brzo bi utekao

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

To se i ja uvijek pitam.. možda je stvar u adrenalinu.. ili impresionira neku sponzu pokraj sebe.. bez uvrede, šalim se.. 🙂


hehe, koje su to fore na bidu. predškolski program. ovo sad je ko produžeci.ko uspije nagraditi bid je ko da je zabio zlatni gol.

Zašto su prodavači tako tromi i nezainteresirani?
Kolega usenase, imamo zajedničke plemenite namjere. Evo pridružio nam se i kolega fago.
Nadam se samo da ti isti prodavači neće biti tako inertni kad budemo na našim željenim cijenama za ulaz.

Ma mislim, skinuto je nekih 400 komada s aska, da su i bili svi njegovi. Za par kuna razlike, dakle možda je profitirao 1000 kn u odnosu da je prodao po bidu. I za to je riskirao 500 tisuća kuna da zaglavi u JDPL, pa mogao je netko sa par tisuća komada prodati.

No dobro, svatko ima svoje veselje, ne bi se čudio da je zaista samo adrenalin. Ono što je za mene važnije, EGLE raste i dalje 3.29 0.14(4.51%) – zna li netko razlog? Smootko, vidjeli smo da firma nije solventna, imovina znatno manja od obveza – očito su očekivanja velika?

iduči put ga ja poklapam..

pa zato jer stranci tako kupuju.oni daju takve naloge,ali su vrjerovatno ovaj sakrili sa skrivenim nalogom. zato što je to kikiriki kupnja za njihnaše tržište im je preplitko pa probaju dogovorene transakcije raditi sa većim dioničarima,fondovima,mirovincima.

u zadnja dva mjeseca nekoliko stranih fondova intezivno kupuje na tržištu ,vjerovatno rade neku disperziju rizika kroz sektore i najlikvidnije dionice pa je možda crobextransport došao na red.


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Nisu mi jasni ti nalozi od 500 tisuća kuna na bidu. Ako ne želi kupiti nego prodati, zašto riskira sa tolikim parama i to na 83,5. Šta da ga je netko poklopio?

logika moje malenkosti je da ovo nećmo vidit na 83 tako brzo, ako i ikada.
da li san u pravu pokazat će vrime.

Vani EGLE i EXM new YTD high.. EGLE sam već komentirao, a držim da je upravo to što im se flota sastoji samo od supramaxa razlog što ovako glisiraju.
GNK upravo udara u 200-dnevni prosjek.
Stvari se skroz lijepo razvijaju i to unatoč zabrinutosti i padu općeg marketa 🙂

http://finance.yahoo.com/quotes/BALT,DRYS,DSX,EGLE,EXM,GNK,NM,SB,SBLK,FRO,NAT,OSGIQ


No dobro, svatko ima svoje veselje, ne bi se čudio da je zaista samo adrenalin. Ono što je za mene važnije, EGLE raste i dalje 3.29 0.14(4.51%) – zna li netko razlog? Smootko, vidjeli smo da firma nije solventna, imovina znatno manja od obveza – očito su očekivanja velika?

Pa, kao što rekoh, sigurno pomaže to što im se flota sastoji samo od supramaxa koji su se pokazali kao najbolji sektor u ovoj krizi i evo i sada su im vozarine najviše, prvi prešli preko 10.000 $/dan, nek se zna tko je gazda.

E sad, jedino pitanje je u kojoj mjeri takvo razmišljanje motivira kupce da kupuju, odnosno short-ere da zatvaraju poziciju pa dolazi do rasta.
Short-squeeze je gadna stvar.. :):

drys raste dobro danas +2%,izgleda da će probiti 2 usd.

http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

smootko
ne valja samo navijati za rast dionice.treba biti posten i pisati o cinjenicama a ne samo pisati lijepe stvari.i ja imam dionice jdpl i to vjerovatno puno vise od tebe.

New Report

Close