JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislio da si ti sasvim u brodarima. Pa gdje si našao boljih prilika za onih 80%?

Diverzifikacija za miran san.. a i ovo će biti dovoljno 😉

..i rekao sam preko 20%, a ne 20%, bliže 30%


U vremenu niskih vozarina je najvaznije imati veliku kolicinu novca na racunu a tu jadroplov jako lose stoji.Imao je samo 19 milijuna kuna krajem zadnjeg kvartala.Od nasih brodara je u slicnoj situaciji jos jedino uljanik plovidba sa 32 milijuna kuna

Nije to problem ako imaš brodove koji nisu opterećeni kreditima. A Jadroplov ima. Takvi brodovi su vrlo likvidni, i mogu se lako prodati po tržišnoj cijeni ako baš tako zagusti – za najstariji brod u floti mogu dobiti 7-9 $ mil.

Supre preko 10 000$!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Da, tek sad pogledao:

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $5084 (UP 107)
BPI Average of the T/C routes $9517 (UP 52)
BSI Average of the T/C routes $10028 (UP 94)
BHSI Average of the T/C routes $7897 (UP 132)

Dakle, ipak se kreće.. [emo_cool]



U vremenu niskih vozarina je najvaznije imati veliku kolicinu novca na racunu a tu jadroplov jako lose stoji.Imao je samo 19 milijuna kuna krajem zadnjeg kvartala.Od nasih brodara je u slicnoj situaciji jos jedino uljanik plovidba sa 32 milijuna kuna

Nije to problem ako imaš brodove koji nisu opterećeni kreditima. A Jadroplov ima. Takvi brodovi su vrlo likvidni, i mogu se lako prodati po tržišnoj cijeni ako baš tako zagusti – za najstariji brod u floti mogu dobiti 7-9 $ mil.
[/quote]
Ako sam dobro računao po ovim cijenama JDPL vrijedi otprilike manje od 3 najstarija broda u floti, čini se sasvim ok cijena.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



U vremenu niskih vozarina je najvaznije imati veliku kolicinu novca na racunu a tu jadroplov jako lose stoji.Imao je samo 19 milijuna kuna krajem zadnjeg kvartala.Od nasih brodara je u slicnoj situaciji jos jedino uljanik plovidba sa 32 milijuna kuna

Nije to problem ako imaš brodove koji nisu opterećeni kreditima. A Jadroplov ima. Takvi brodovi su vrlo likvidni, i mogu se lako prodati po tržišnoj cijeni ako baš tako zagusti – za najstariji brod u floti mogu dobiti 7-9 $ mil.
[/quote]

Da, valjda je bolje odmah dignuti kredit da investitori vide da imaš keša na računu, a za kamate ćemo se već nekako snaći.
No, tu su i neka potraživanja koja se polako pretvaraju u keš, kolega topalov zna o čemu pričam.


nadam se da ste iskoristili moju dojavu vrha da nagradite te divne ljude na bidu.
oni koji nisu se ne trebaju zabrinjavati jer ovo je samo manja korekcija koja neće ići ispod 60 kuna

Kolega, s ovim pogađanjem trenutka za prodaju JDPL-a ste me pridobili.
Budite ljubazni, pa nam još natuknite gdje sad možemo čekati za ulaz?
Ali nešto konkretnije od toga da neće ispod 60, jer s mojom srećom ja ću se postaviti na 61, a slijedeće dno će u najboljem slučaju biti 61,01 i to neka sića.
I ima li razloga za zabrinutost trenutnom situacijom koja izgleda kao da to ne želi ozbiljnije niti ispod 80?

Da, a ionako sam izračunao da je dnevni trošak po brodu (trošak plovidbe+hladni pogon) oko 5.500$, a trošak kamata po brodu dnevno 1.000$. Dakle 6.500$ dnevno breakeven, iznad toga Jadroplov ima pozitivni novčani tok iz poslovnih aktivnosti. Naravno, pitanje je da li će to biti dosta za vraćanje kredita, ali barem dio se može, a ostalo se malo reprogramira. A ako kaplju i potraživanja kako kaže Smootko, onda zaista ne vidim nikakav problem. I sam uprava u izvještaju kaže da nemaju problema sa likvidnošću

Da ne mislite kako sam ja lumen koji je kupio na dnu i sad prodao po 85.
Moj JDPL je kupljen negdje na duplo većim cijenama od sadašnjih.

Slabo se grize po asku,nažalost smatram da neće ovo tako lako do cca 100 kn. Volio bi da se varam….

Zna li netko zasto je brod jadroplova “Don Frane Bulic” na popravku koji ce trajati cak 4 mjeseca?a jadroplov ima jos dva ista takva broda,”Split” i “Mosor”.Pa koliki i kakvi su to tehnicki problemi ako zna netko od brodarskih znalaca?to sve se vidi na webu jadroplova


Zna li netko zasto je brod jadroplova "Don Frane Bulic" na popravku koji ce trajati cak 4 mjeseca?a jadroplov ima jos dva ista takva broda,"Split" i "Mosor".Pa koliki i kakvi su to tehnicki problemi ako zna netko od brodarskih znalaca?to sve se vidi na webu jadroplova

To rade namjerno da spuste cijenu i jeftino dokupe dionice. Cim cijena padne na 50 javit ce im da dignu sidro i pocmu vozit.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close