JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nadam se da ste iskoristili moju dojavu vrha da nagradite te divne ljude na bidu.
oni koji nisu se ne trebaju zabrinjavati jer ovo je samo manja korekcija koja neće ići ispod 60 kuna

..neće ići ispod 70 kuna.


..neće ići ispod 70 kuna.

to smo već čuli pred par mjeseci pa je JDPL otišao na 5x kuna



..neće ići ispod 70 kuna.

to smo već čuli pred par mjeseci pa je JDPL otišao na 5x kuna
[/quote]

ima li razloga da uz ovakve vozarine ide ispod 70 ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Nema[emo_smijeh]
Uz to neće se desiti baš ništa..dosad državne, nadalje dio u radničkim rukama sa vjerovatnim lockupom,a nije isključen ni IPO…gdje je problem?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Naravno da je otišao na 5x kuna kada je još bio downtrend u brodarstvu. Inače, tada nisam bio značajnije unutra, jer je bio downtrend. Sada se pojavljuju naznake oporavka, što znači da je rizik ne kupiti, pogotovo kada je diskont prema NAV-u tako velik.

Sada cijena treba ići bliže NAV-u, jer je velik rizik propuštene prilike. Zato sam sada unutra. Za slučaj da ojača povjerenje u oporavak vozarina u nastavku godine, bilo bi za očekivati da dođe bar na 0,50xNAV? Dakle, nekih 140-150 kn? Ne zaboravite da će mu tada i NAV rasti skupa s vozarinama i cijenama brodova.

Naravno, tko ne želi biti u brodarima ne mora, ali to je sektor koji omogućuje ogromne zarade ako se pravovremeno uđe, pa vi mudrujte na bidu ispod 0,30x NAV-a.

Osobno sam u JDPL, SBLK i TNPL sa preko 20% portfelja. Imam dobru zalihu zarada, pa mogu malo više riskirati. ATPL sam imao i prodao.

Direktor jadroplova je u ponedjeljak navecer u emisiji pomorska vecer hrvatskog radia rekao da ce biti radnicko dionicarstvo.

Bez obzira na sve ….po meni strong hold i za jdpl i za tnpl…a možda baš tnpl da ponudu za jdpl…pa imaju najviše love od svih..[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)


Inače, ako se pitate što se danas dogodilo, moramo malo pauzirat iz poštovanja prema gospodinu Fibonacciju.
Naime, na 87,50kn je Fibonacci razina 61,8%, retracementa pada od 110 do 51,15 kn.
To je jako važna razina, tako kažu tehničari, pa je bilo teško za očekivati da će danas biti snage za njeno probijanje.

Ovo je post od ponedjeljka. Dakle za JDPL je ta razina oko 87,50. Za ATPL je oko 331kn. Evo ga je ATPL (ponovo) probila, što znači da bi se njen rast mogao nastaviti prema 400kn. Jel mi to hoćete reći da će mnogo potcijenjeniji JDPL ići dolje, a ATPL gore? hmm..

Dakle, po Fibonacciju gledano ATPL na 331 = JDPL na 87,50 kn.
Po fundamentima NAV ATPL je oko 700kn, NAV JDPL oko 260 kn.
I to sam za ATPL malo dodao da me ne razapnete kako je nemoguće da je tako malo.

700/260 = 2,69
Dakle, mjereno po NAV-u
ATPL na 331 = JDPL na 123kn
ili
JDPL na 80 = ATPL na 215kn

ATPL low je bio 195kn ili tu negdje..

Osobno sam u JDPL, SBLK i TNPL sa preko 20% portfelja. Imam dobru zalihu zarada, pa mogu malo više riskirati. ATPL sam imao i prodao.

Ja mislio da si ti sasvim u brodarima. Pa gdje si našao boljih prilika za onih 80%?



Inače, ako se pitate što se danas dogodilo, moramo malo pauzirat iz poštovanja prema gospodinu Fibonacciju.
Naime, na 87,50kn je Fibonacci razina 61,8%, retracementa pada od 110 do 51,15 kn.
To je jako važna razina, tako kažu tehničari, pa je bilo teško za očekivati da će danas biti snage za njeno probijanje.

Ovo je post od ponedjeljka. Dakle za JDPL je ta razina oko 87,50. Za ATPL je oko 331kn. Evo ga je ATPL (ponovo) probila, što znači da bi se njen rast mogao nastaviti prema 400kn. Jel mi to hoćete reći da će mnogo potcijenjeniji JDPL ići dolje, a ATPL gore? hmm..

Dakle, po Fibonacciju gledano ATPL na 331 = JDPL na 87,50 kn.
Po fundamentima NAV ATPL je oko 700kn, NAV JDPL oko 260 kn.
I to sam za ATPL malo dodao da me ne razapnete kako je nemoguće da je tako malo.

700/260 = 2,69
Dakle, mjereno po NAV-u
ATPL na 331 = JDPL na 123kn
ili
JDPL na 80 = ATPL na 215kn

ATPL low je bio 195kn ili tu negdje..
[/quote]
Izvrstan post kolega, to je i bio glavni razlog što sam nedavno ušao u JDPL a ne u ATPL, BDI će i danas vjerojatno rasti, nerealno je očekivati da će ATPL još povećati razliku u odnosu na JDPL, JDPL ima puno za nadoknaditi

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

U vremenu niskih vozarina je najvaznije imati veliku kolicinu novca na racunu a tu jadroplov jako lose stoji.Imao je samo 19 milijuna kuna krajem zadnjeg kvartala.Od nasih brodara je u slicnoj situaciji jos jedino uljanik plovidba sa 32 milijuna kuna

New Report

Close