JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@maratonac

1300 dionica približno imaš na bidu do 70 kn, negdje polovina današnjih prometa,može biti poklopljena u nekoliko sati.

Kad mi već vi (još) ne date da se ovdje veselim, eno mi SBLK raste, jedini brodar kojeg trenutno imam vani, nedavno kupio oko 6, isključivo zato da budem van dosega jalnog piskaranja na ovom forumu hehe 😉

Imam ga puno manje nego JDPL jer je JDPL jeftiniji, no ne isključujem mogućnost da će SBLK bolje potegnuti. Ameri su naime naprintali dolara, dok je naša HNB škrrta.

@ingroman

Znam da taj ESOP doprinese padu dionice ,minimalna za 40-50% od trenutne cijene.

a gospodin će se uvjeriti u točnost navoda ubrzo.


@ingroman

Znam da taj ESOP doprinese padu dionice ,minimalna za 40-50% od trenutne cijene.

a gospodin će se uvjeriti u točnost navoda ubrzo.

Aha.. dakle to je pravilo za ESOP. Evo pribilježit ću u moj trading dnevnik. To je informacija vrijedna zlata! Hvala!

Znači, recimo da je JDPL danas 30kn a da mu je NAV oko 270-280, on bi svejedno morao pasti za 40-50%. Nevjerovatno! Kako moćno pravilo!

A recite mi pošto su radnici kupovali dionice LKPC recimo? Imali su popust na neku polaznu cijenu toliko i toliko za godinu staža itd. Imaju i lock-up 4 godine ili tako nešto?

E pa sad, AKO i bude ESOP-a, po kojoj će cijeni radnici JDPL moći kupovati.
Procjena teško da će biti ispod 250kn, pa od te razine popusti za staž, za ovo, za ono.. biti će jako teško ići ispod cijene na burzi.
A onda tu je i lock-up.
Prema tome, negativan utjecaj je upitan, ako ga i ima.. te ako uopće bude iole značajnijeg ESOP-a.
Pozitivan utjecaj je smanjenje utjecaja države, da se smanji vjerojatnost od donošenja odluka koje bi išle na štetu malih dioničara.
Ovdje je situacija posve drukčija, jer je cijena na burzi naprosto mizerna.

@smootko

Nije to nikakvo pravilo ,to ti je kod nas običaj,pravilo mase jednostavnije rečeno,koje se pokazalo istinitim mnogo puta,kada se samo sjetim ljudi koji su kupovali Luku Ploče po 1800-2100 kn i tvrdili da će masne novce zaraditi,[emo_vrtimise]u tom trenutku sam napisao da po meni dionica ne vrijedi više od 80-90 eura/po srednjem tečaju HNB/kn.

Ako uspredite malo Jadroplov s sličnim brodarima vanka prema bilanci, dug/kapital i starosti flote što je pri ovakvim vozarinama najvažnije lako se može doći do zaključka da je ovo debelo podcijenjeno u odnosu na brodare.

Brodarstvo se trenutno nalazi u donjoj fazi ciklusa jedan dio firmi će ove i sljedeće godine propasti, stari brodovi će u rezališta a oni koji ostanu puno opreznije će sljedećih par godina širiti flotu, što će smanjiti pritisk na vozarine.

Tko ima vremena čekati ovdje sigurno neće izgubiti lovu.


Tko ima vremena čekati ovdje sigurno neće izgubiti lovu.

možda i neće, ali ne znači da neće opet kupovati po 6x kn [emo_namigusa]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi

Ne znam da li se uopće planira ESOP u JDPL, ali ta ideja po meni uopće nema smisla. Da se radnicima da ne znam kakav diskont na cijenu dionice, njih 50-ak koliko je trenutno zaposleno u JDPL mogu (s)kupiti samo simboličan broj dionica, po meni ni 10%. Ukoliko AUDIO želi prodati svoj udio, ovo sigurno nije pravi put, tako da mi ova priča ne pije vodu. Drugo povlačenje paralele sa Lukom Ploče isto nema smisla, iako nisam pomno pratio tu priču, mislim da se tamo radila dokapitalizacija, a ovdje imamo situaciju da AUDIO prodaje svoj udio.



Tko ima vremena čekati ovdje sigurno neće izgubiti lovu.

možda i neće, ali ne znači da neće opet kupovati po 6x kn [emo_namigusa]
[/quote]

A ja sam od početka godine kapitalizirao sve dionice koje su ovako rasle pa se na kraju pokazalo da je bilo bolje da nisam ništa dirao.

Skratio sam i JDPL ali sumnjam da će on pasti ponovno na 60 kn, obično se dogodi da ponovno kupujem skuplje nego što sam prodavao.




Tko ima vremena čekati ovdje sigurno neće izgubiti lovu.

možda i neće, ali ne znači da neće opet kupovati po 6x kn [emo_namigusa]
[/quote]

A ja sam od početka godine kapitalizirao sve dionice koje su ovako rasle pa se na kraju pokazalo da je bilo bolje da nisam ništa dirao.

Skratio sam i JDPL ali sumnjam da će on pasti ponovno na 60 kn, obično se dogodi da ponovno kupujem skuplje nego što sam prodavao.

[/quote]

[emo_smijeh] znam kako vam je, svi smo prošli školu (ili prolazimo) [emo_namigusa]

zarada od 20-ak ćuna po dionici u mjesec dana nije za baciti, a tko hoće nek se nateže dalje hoće li gore ili dolje. meni jev 10000 + dosta, a vama?

nije im dosta jer su jos u minusu ..na 100 kn se trpalo sakom i kapom ,,kao to je super jeftino…

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

New Report

Close