JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jucer je na radiu direktor jadroplova rekao da je natjecaj za procjenu vrijednosti priprema za RADNICKO DIONICARSTVO.

Bolje da se prodaju radnicima nego da ostanu u državnom vlasništvu. Netko će se već naći da kupi dionice od radnika.


Jucer je na radiu direktor jadroplova rekao da je natjecaj za procjenu vrijednosti priprema za RADNICKO DIONICARSTVO.

auuuuuuuuu
to je najgore što se može dogoditi, radnici će dobiti lock-up, a JDPL vjerojatno nikad neće biti privatiziran tj. neće dobiti većinskog vlasnika!
pogledajte primjer tj. tko je većinski vlasnik TNPL pa će vam sve biti jasno [emo_palacd]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

A možda tu ima nešto malo stariji članak iz SD
“Ministarstvo mora razmatra mogućnost

Radničko dioničarstvo spas za ‘Jadroplov’?”

Što se mene tiče, bitno da se krenulo u privatizaciju. Može tu biti još svega, a najgore što se može dogoditi je da privatizacija propadne, pa ćemo opet biti tu gdje smo sada. Ionako je na brodarima dosta uzbudljivo zbog nepredvidivog kretanja vozarina, privatizacija će biti samo bonus.

počinje bježanija iz JDPL…

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Upravo stiže odgovor ZSE na radničko dioničarstvo, tako je bilo i na LKPC, prije privatizacije 1700 kuna, a poslije 550 kuna.

@frankie
opće poznato je da nema boljeg radnika od sretnog radnika, a sretan radnik je onaj koji nije samo broj nego je aktivni učesnik u upravljanju firmom! što zna nekakav direktor koji nikada nije zavrnuo maticu??? a radnik to zna napraviti, znači da zna i upravljati firmom! kužiš?
zato treba dati radnicima za siću većinski paket dionica tako da radnici mogu samoupravljati u svojoj firmi! to je ideal kojem teži naša vlada! [emo_palacg]

Techmane jel si prodao!sve sluti na korekciju.

@fago
A tko su ti sretni radnici??? Pomorci Jadroplova nisu radnici Jadroplova nego ajmo reci nekakvi najamni radnici koji se unajmljuju za ugovor od cca 4-6 mjeseci(nesto kao sto sam ja svojevremeno unajmljivao gradjevince da mi rade na kuci) pa noga u gujcu pa ajmo mozda opet nakon 3 mjeseca,a mozda i ne. Sretni radnici su valjda ovi sto rade po kancelarijama na neodredjeno i jasno da su to sretni radnici jer za jako malo lose obavljenog posla jako dobro placeni. Ako je to sreca u ovoj privatizaciji neka ti je sa srecom.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@frankie
post je bio sarkastičan….


počinje bježanija iz JDPL…

Ma čudo, sve gaze jedan preko drugog…bit će mrtvih ako se ovako nastavi [emo_vrtimise]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

LKPC paralela? A-ha, a koliki je bio P/B omjer prije pada i prije dokapitalizacije i radničkog dioničarstva? BV joj je bio oko 950 kn po dionici, a cijena u to vrijeme 1600-2000 kn, prema tome paralela sa razvojem cijene dionice nema nikakvog smisla. Oni koji su kupovali tada LKPC su bili malo opijeni suludim idejama.

New Report

Close