JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo i svježi BDI po najnižim cijenama, još malo pa nestalo

Rate($/Day) Change
BCI Average of the T/C routes $4896 (DOWN 27)
BPI Average of the T/C routes $9370 (UP 74)
BSI Average of the T/C routes $9799 (UP 122)
BHSI Average of the T/C routes $7638 (UP 102)

Već dugo nije bilo ovoliko prometa dionicom JDPL-a. I lupa se poprilično po bidu mora se priznati na ovih 81-83 kn. Kad završi taj pritisak na ovoj razini, eto nas u tili čas na 1xx kn. [emo_cool]


Hmm, ne mogu vjerovati da ju tržište vrednuje toliko nisko,pa sam zbog toga i ja od danas u brodarima,nakon 2 godine

a kad je pred kojih mjesec dana dionica bila na 50 kn onda ti nije bila dovoljno nisko vrednovana i povoljna za kupnju, ali je zato sada kad je skočila +60% ?!?! čudna neka logika [emo_zacudjen]

81 je gapfill od petka, da vidimo hoće li niže ili idemo opet gore?

Znam da je u našoj zemlji sve naopačke, ali me ipak malo čudi da nitko od medija nije nešto napisao o pozivu Jadroplova za procjenu vrijednosti. I općenito se malo piše o brodarima, ipak mi imamo respektabilnu flotu, nije to baš tako malo brodova kad se sve skupa zbroji.



Hmm, ne mogu vjerovati da ju tržište vrednuje toliko nisko,pa sam zbog toga i ja od danas u brodarima,nakon 2 godine

a kad je pred kojih mjesec dana dionica bila na 50 kn onda ti nije bila dovoljno nisko vrednovana i povoljna za kupnju, ali je zato sada kad je skočila +60% ?!?! čudna neka logika [emo_zacudjen]
[/quote]
ponekad je osim niske cijene potreban i pozitivan sentiment, a to zajedno čini dobar timing

ovdje bi bilo stvarno šteta ne iskorsititi ovakav krasan bid. čini mi se kao pravi trenutak . ljudi na bidu jesu strpljivi ali nemaju baš cijeli život.

Koliko ja znam povećanje likvidnosti obično dovodi do toga da cijena dionice ide prema svojoj fer cijeni.
Kao što rekoh, NAV Jadroplova je po mom izračunu preko 250 kn. S time što rastu vozarine, pa će valjda napokon i vrijednosti brodova početi rasti a s njima i NAV Jadroplova. Pogledajte moj post od subote o kompaniji EGLE koja je izlistana na USA burzi pa vidite kako njih vrednuju kojima treba rast vrijednosti brodova od 35% da bi im NAV bio na nuli. U tom momentu bi NAV Jadroplova bio preko 400.

Da se razumijemo, ja ne očekujem da cijena JDPL ode preko 200kn. Ali očekujem da ode preko 100 kn. Jer ova cijena uz povećanu likvidnost stvarno nema smisla.

Imam JDPL, još uvijek mi je najzastupljeniji u portfelju.


Koliko ja znam povećanje likvidnosti obično dovodi do toga da cijena dionice ide prema svojoj fer cijeni.

vidim da se sve više forumaša slaže da da je ovih 80 kn fer cijena, naravno tvoje pravo je nadati se većoj cijeni

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!



Hmm, ne mogu vjerovati da ju tržište vrednuje toliko nisko,pa sam zbog toga i ja od danas u brodarima,nakon 2 godine

a kad je pred kojih mjesec dana dionica bila na 50 kn onda ti nije bila dovoljno nisko vrednovana i povoljna za kupnju, ali je zato sada kad je skočila +60% ?!?! čudna neka logika [emo_zacudjen]
[/quote]
Kolega naravno da je bila, iskreno oslobodilo mi se nešto keša kad je JDPL bio 71 kuna, ali sam tu lovu upucao drugdje i nije da sam promašio. Ja nisam prebogat da mogu investirati odjednom u sve dionice koje me zanimaju, trenutno smatram da dionica nije odradila ono što je trebala i zato sam ovdje. Svaka čast onima koji kupuju na dnu i prodaju na vrhu[emo_smijeh]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Netko se istresa čim se netko pojavi na kupnji po 82 kn, a neće se istrest na ove naloge koji stoje na 81 kn, a ima skoro 600 komada. Smiješno.

Sutra nastavak rasta s prorijeđenim bidom. Pa i Vlada je najavila privatizaciju svega i svečega ove i iduće godine. Po meni bolje privatizirati ovo nego Croatia osiguranje i sl. tvornice love.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close