JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje bi se mogao i Top 10 uključiti u kupnju po malo, dizati tromjesečni prosjek…

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Ovdje bi se mogao i Top 10 uključiti u kupnju po malo, dizati tromjesečni prosjek…

A zbog čega bi to radili?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Ja ne znam zašto je propala ta privatizacija. Zašto?

Znam da je Tankerska krajem 2005. ponudila 225 kn po dionici i još 200 mil. kn ulaganja. I to su iz fonda za privatizaciju odbili početkom 2006., kada je dionica na burzi bila na 320 kn. A Tankerska nije dala novu ponudu. A dionica Jadroplova je u 2007. ionako bila već na 800-900 kn.
Inače, tada, početkom 2006., vozarine su bile u rangu 15-20 tisuća $. A flota Jadroplova u mnogo lošijem stanju nego danas. Dugovi otprilike isti ko i danas.
Sve u svemu, ne znam zbog čega bi cijena preuzimanja bila ispod 200 kn po dionici, ako su početkom 2006. odbili 225 kn i znatna ulaganja.

Eto tako. Ajde samo da ne dođe kakav zeleni dan jer će bit kasno.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ne kužim prodavatelje. Čekaju mjesecima na prodaju i sad kad imaju do 80 kuna više od 2.400 neskrivenih komada nitko da se pošteno istrese. Kao da čekaju daljnji rast dionice u koju ne vjeruju?
Obično me nakon mojih visokoumnih postova stvarnost brzo demantira, pa baš da vidim.
Nisam na kupnji, makar bih želio biti.

danas baš Jadroplovu ne paše ovo crvenilo na ZSE-e….da je zelenije bio bi izraženiji rast u cijeni,možda i preko 90 kn



JDPL danas vrijedi po tržišnim cijenama preko 250kn.

to je totalna neistina! JDPL po tržišnim cijenama vrijedi 75-85 kn!
[/quote]

Ispričavam se. Nisam mislio na JDPL nego na Jadroplolov. Istina je da JDPL danas po tržišnim cijenama vrijediiii… evo 82kn u sekundi dok ovo tipkam.

Ali Jadroplov kao firma i njena tržišna vrijednost, dakle NAV, vrijedi preko 250 kn po dionici. Nadam se da sam ovaj put bio jasniji [emo_plazi]

Ako će te još jednom reći da nije istina, onda bih molio i neke argumente.

2500 komada na kupnji poviše 80 kuna, to je znak za dalje, budite sada oprezni da ne ostanete u hipu bez dionica, a mjesecima ste čekali da krene privatizacija.


Ispričavam se. Nisam mislio na JDPL nego na Jadroplolov.

to je neka nova firma?


Ali Jadroplov kao firma i njena tržišna vrijednost, dakle NAV, vrijedi preko 250 kn po dionici.

to bi možda vrijedilo da JDPL ide u likvidaciju pa da se nakon rasprodaje imovine i podmirenja dugova podijeli ostatak novca dioničarima.
međutim, JDPL ne u likvidaciju, a po svemu sudeći niti u privatizaciju jer su već rekli da neće rasprodavati imovinu u situaciji kad su najniže cijene na tržištu.
no imaš još jednu znatnu grešku u računici, ako već računaš da bi se imovina JDPL rasprodavala, onda kalkuliraj s najnižim cijenama (jer to su jedine sigurne da bi ih dobio), a ne s najvišima!
onda ukalkuliraj krizu na tržištu pa slabu potražnju koja će takva ostati još bar 1-2 godine pa ćeš možda shvatiti da je ovih 80 kn fer cijena za JDPL!

ako te arguemnti ne zadovoljavaju, pjevaj i dalje borbene i čudi se zašto JDPL ne raste na nebulozne cifre koje spominješ [emo_palacd]

Evo vam mozere jedna borbena:
Što je veći promet iznad 80 kn, to je manje onih koji su kupovali ispod te cijene. Odnosno manje onih spremnih da prodaju JDPL. A novih kupaca, kojima se sviđa privatizacija i rast BDI indeksa, biti će sve više.

@mozeri

Znao sam da ćeš se uhvatiti za ono Jadroplolov, htio sam vidjeti hoćeš li posegnuti za najbjednijim mogućim argumentom kao što je tipfeler, čisto da vidim s kim imam posla. Hvala što si se otkrio meni i kolegama.

Dakle, cilj ti je da mene diskreditiraš, a ne da argumentirano raspravljaš o tržišnoj cijeni firme. Dakle, nastupaš kao obični forum “basher”, s vjerovatnim ciljem da dokupiš, ili još vjerovatnije, da kupiš jeftinije.
Naravno, to su samo moja nagađanja, ali vjerujem da nisam daleko od istine.

A što se tiče tvojih argumenata o likvidacijskoj cijeni firme i najnižim cijenama, naprosto su smješni.
Naime, pričamo o imovini koja ima svoju globalnu tržišnu cijenu koju objavljuju razni brodarski brokeri u svojim tjednim, mjesečnim i inim izvješćima.

Po tim izvješćima supramax star 5 godina danas se trži po 18-ak milijuna dolara. Prevedeno u cijenu dionice Jadroplololova imamo:

18.000.000 usd x 5,85 = 105.300.000 kn / 1.626.663 dionica = 64,73

Dakle, kad bi Jadroplov danas prodao jedan supramax star 5 godina, dobio bi za njega 64,73 kn/dionici. No, nažalost, Jadroplololololov nema supramax star 5 godina, već 3 supramaxa stara manje od 3 godine, pa sad ne znam kako da to izračunam. Možda biste mi Vi mogli pomoći?


@mozeri

Znao sam da ćeš se uhvatiti za ono Jadroplolov, htio sam vidjeti hoćeš li posegnuti za najbjednijim mogućim argumentom kao što je tipfeler, čisto da vidim s kim imam posla. Hvala što si se otkrio.

Dakle, cilj ti je da mene diskreditiraš, a ne da argumentirano raspravljaš o tržišnoj cijeni firme. Dakle, nastupaš kao obični forum "basher", s vjerovatnim ciljem da dokupiš, ili još vjerovatnije, da kupiš jeftinije.
Naravno, to su samo moja nagađanja, ali vjerujem da nisam daleko od istine.

A što se tiče tvojih argumenata o likvidacijskoj cijeni firme i najnižim cijenama, naprosto su smješni.
Naime, pričamo o imovini koja ima svoju globalnu tržišnu cijenu koju objavljuju razni brodarski brokeri u svojim tjednim, mjesečnim i inim izvješćima.

Po tim izvješćima supramax star 5 godina danas se trži po 18-ak milijuna dolara. Prevedeno u cijenu dionice Jadroplololova imamo:

18.000.000 usd x 5,85 = 105.300.000 kn / 1.626.663 dionica = 64,73

Dakle, kad bi Jadroplov danas prodao jedan supramax star 5 godina, dobio bi za njega 64,73 kn/dionici. No, nažalost, Jadroplololololov nema supramax star 5 godina, već supramaxe stare manje od 3 godine, pa sad ne znam kako da to izračunam. Možda biste mi Vi mogli pomoći?


Hmm, ne mogu vjerovati da ju tržište vrednuje toliko nisko,pa sam zbog toga i ja od danas u brodarima,nakon 2 godine

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close