JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Nije mi nikako jasno ko prodaje znajući za ovaj natječaj koji najavljuje privatizaciju. Po mojoj skromnoj procjeni JDPL bi u cca 6-8 mjeseci mogao imati novog vlasnika.

Meni nije jasno kako cijena nije već na 100 kn, da baš i hoću špekulirati prije bi tu ulupao pare nego tamo kupovao dioki po 20 kn.
[/quote]

Ni ja se nikako tome ne mogu načuditi… [emo_namigusa]


Nije mi nikako jasno ko prodaje znajući za ovaj natječaj koji najavljuje privatizaciju. Po mojoj skromnoj procjeni JDPL bi u cca 6-8 mjeseci mogao imati novog vlasnika.

Takvih najava bilo je zadnjih 10 godina bar 5-6 i nikad nije bilo ništa od toga. Iluzija je očekivati da će ova vlada, koja u godinu dana nije napravila ama baš ništa, sad nešto napraviti. Privatizaciju možemo zaboraviti još par godina…

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Takvih najava bilo je zadnjih 10 godina bar 5-6 i nikad nije bilo ništa od toga. Iluzija je očekivati da će ova vlada, koja u godinu dana nije napravila ama baš ništa, sad nešto napraviti. Privatizaciju možemo zaboraviti još par godina…

Da li znaš zašto je zadnja privatizacija JDPL-a propala? (onda kad je Tankerska ponudila oko 250 kn za dionicu i sve već bilo dogovoreno)

Tamam i da krenu u privatizaciju…uz njihovu silnu volju i odlučnost to nece biti privatizirano tamo do 2016.,2017.

Ko se s nama druzi zivot mu je duzi



Nije mi nikako jasno ko prodaje znajući za ovaj natječaj koji najavljuje privatizaciju. Po mojoj skromnoj procjeni JDPL bi u cca 6-8 mjeseci mogao imati novog vlasnika.

Takvih najava bilo je zadnjih 10 godina bar 5-6 i nikad nije bilo ništa od toga. Iluzija je očekivati da će ova vlada, koja u godinu dana nije napravila ama baš ništa, sad nešto napraviti. Privatizaciju možemo zaboraviti još par godina…
[/quote]

Kolega ti bi očito još kupovao. Zar misliš da će ulupati u procjenu 100-200 tisuća eura uludo?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Da li znaš zašto je zadnja privatizacija JDPL-a propala? (onda kad je Tankerska ponudila oko 250 kn za dionicu i sve već bilo dogovoreno)

1. kolike su tada bile vozarine u odnosu na današnje?
2. koliko je brodova JDPL imao onda u odnosu na danas?
3. koliko je tada bio crobex u odnosu na danas?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Nije li i regulativa EU da se treba većina državnog portfelja privatizirati i da se država mora maknuti od svega što nije od strateškog interesa za nju samu…tako da po mojem privatizacija ide…sad koji model..IPO, radnički paketi ili kako već…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

aproxx 1900….ti izračunaj sam za sebe pa vidi jeli tako mili nije…
Svatko za seve ulaže,zarađuje i gubi svoje novce…
Isto tako je i sa izračunima…[emo_smijesak]

Nisi mi odgovorio, pa ću pretpostavit da je to tvoja kalkulacija. Ja sam svoju već napravio, naravno.

Lijepo je vidjeti ovaj interes za JDPL, pogotovo na ovaj down-day na globalnim marketima zbog problema s Ciprom. I da odnos ATPL/JDPL opet ide tamo gdje mu je mjesto 😉



Da li znaš zašto je zadnja privatizacija JDPL-a propala? (onda kad je Tankerska ponudila oko 250 kn za dionicu i sve već bilo dogovoreno)

1. kolike su tada bile vozarine u odnosu na današnje?
2. koliko je brodova JDPL imao onda u odnosu na danas?
3. koliko je tada bio crobex u odnosu na danas?
[/quote]

Kolega, JDPL danas vrijedi po tržišnim cijenama preko 250kn. To je odgovor na sva vaša pitanja. A poanta pitanja koje je topalov postavio je sasvim druga.

Ja ne znam zašto je propala ta privatizacija. Zašto?


JDPL danas vrijedi po tržišnim cijenama preko 250kn.

to je totalna neistina! JDPL po tržišnim cijenama vrijedi 75-85 kn!



aproxx 1900….ti izračunaj sam za sebe pa vidi jeli tako mili nije…
Svatko za seve ulaže,zarađuje i gubi svoje novce…
Isto tako je i sa izračunima…[emo_smijesak]

Nisi mi odgovorio, pa ću pretpostavit da je to tvoja kalkulacija. Ja sam svoju već napravio, naravno.

Lijepo je vidjeti ovaj interes za JDPL, pogotovo na ovaj down-day na globalnim marketima zbog problema s Ciprom. I da odnos ATPL/JDPL opet ide tamo gdje mu je mjesto 😉
[/quote]

evo račinice…

207 000 000 mil doloresa / 628385 dionica = 329,4 doloresa

329 doloresa X 5,80 (srednji tečaj na današnji dan) = 1910,61 kuna NAV TNPL

jeli sad ok…?[emo_smijesak]
[/quote]

a ti odi drukat za TNPL na njen topic!!!!!!!!!!

Ne drukam nego iznosim činjenice i podatke…
Kome smeta neka ne čita moje postove…
A ako netko odlučuje o kupnji na osnovu piskaranja na forumu onda jadna mu mati…
Svatko za sebe odluke i računice…digitron u ruke…
p.s.
imam i jdpl i tnpl …a ovo je bio odgovor uvaženom kolegi smootku…
thx

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close