JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Antiša to je jedini rizik ove dionice…ako bude to onda smo naj…

A BALVANA!!! :) :) :)


Antiša to je jedini rizik ove dionice…ako bude to onda smo naj…

Svaka čast radnicima, ali mislim da neće moći otkupiti firmu po cijeni koju procijeni nezavisni procjenitelj. Ako su već ovako transparentno objavili natječaj za procjenjitelja, onda će i procjena biti transparentna i realna.

Mislim da je natječaj za neovisnog revizora vrlo ozbiljna najave ozbiljne privatizacije jedne vrlo solidne firme. Meni ovo izgleda kao okidač za rast cijene barem na način na koji su rasli Dioki ili barem Varteks, ali vidjet ćemo, naša burza nas uvijek iznenadi pa tako možda bude i ovaj put.

bv od 403kn…a tu se priželjkuje pad?!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

Eto nama JDPL… sjećam se ne tako davnih lijepih vremena kada se trgovalo iznad 250kn/dionica [emo_smijesak]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


bv od 403kn…a tu se priželjkuje pad?!

a da naprave revalorizaciju brodova, koliko bi pao? bar 50% ako ne i više!

…i opet bio više nego duplo više od trenutne cijene…

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

BV nije bas neka informacija, pokazuje brodove po nabavnoj vrijednosti umanjeno za amortizaciju. Treba izracunat NAV odnosno revalorizirani BV. 200-250 kn je realno.


…i opet bio više nego duplo više od trenutne cijene…

i što s time? sadašnje vozarine i dalje su gubitak za njih, a i te vozarine će vrlo brzo početi pdati i stvarati još veće gubitke!

Kolega fago, svakodnevno se kupuju bulkeri. Sta mislite, da ovi sto kupuju ocekuju samo jos vece gubitke?

Bear, u potpunosti se slazem.
Pregledao sam dosta brodara, istina uglavnom bulkera, i ni jedan nije podcijenjen ko tnpl


Kolega fago, svakodnevno se kupuju bulkeri. Sta mislite, da ovi sto kupuju ocekuju samo jos vece gubitke?

nije bitno tko što očekuje nego što će se dogoditi..očekivali su oporavak i 2011. i 2012. pa do njega nije došlo iako su naručivane stotine novih brodova!
brodovi su se uvijek kupovali..i uvijek prodavali..i uvijek slali u rezališta! tako je bilo tako će i biti!

New Report

Close