JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eagle Bulk Shipping, Inc. (EGLE) -NasdaqGS
2.91 0.35(13.67%) 10:23AM EDT – Nasdaq Real Time Price

molio bih nekoga ako zna strukturu flote eagle-a da izbaci.hvala

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

http://www.eagleships.com/phoenix.zhtml?c=189576&p=irol-thefleet


Ma smotko ne sekiraj se….
Nakon odbijanja velike većine brodara da prevoze određene terete i sezonski rast tek će pokazati do koje će razine ići vozarine…
Ne boj se tek je počelo…po meni smo ušli u bull brodara koji neće biti brz i strelovit nego konstantan i lagan uz manje oscilacije..
Strpljivo i hrabro…Isto važi i za tnpl…[emo_dolar]
Naplatit ćemo mi sve ovo jedno dana…

A šta ti je sa ulpl? 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Smootko, točno je to, ali uprava ATPL ipak ulijeva više povjerenja od uprave JDPL i mislim da je zato diskont.

Malo je reći više! A i nema više uprave. Sad je upravitelj. Čovjek od struke i zanata. Čudi me da Debeljak ne moli kvalitetan kadar da se vrati u brodogradilište.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Ma smotko ne sekiraj se….
Nakon odbijanja velike većine brodara da prevoze određene terete i sezonski rast tek će pokazati do koje će razine ići vozarine…
Ne boj se tek je počelo…po meni smo ušli u bull brodara koji neće biti brz i strelovit nego konstantan i lagan uz manje oscilacije..
Strpljivo i hrabro…Isto važi i za tnpl…[emo_dolar]
Naplatit ćemo mi sve ovo jedno dana…

A šta ti je sa ulpl? 🙂
[/quote]

Isto šta i tebi 🙂

A BALVANA!!! :) :) :)

JADROPLOV d.d.
Međunarodni pomorski prijevoz
JADROPLOV d.d.
Split, Obala kneza Branimira 16
Trgovački sud Split (MBS) 060000041
OIB 54431828108
Split, 14. ožujka 2013.godine

NADMETANJE

1. RADI ODABIRA NEOVISNOG PROCJENITELJA KOJI ĆE PROVESTI POSTUPAK
PROCJENE VRIJEDNOSTI DRUŠTVA

2. (a) Elektronička adresa na kojoj se može zatražiti dokumentacija za nadmetanje:
financial@jadroplov.com
(b) Upute za dobivanje dokumentacije za nadmetanje:
Dokumentacija za nadmetanje na hrvatskom jeziku zainteresiranim ponuditeljima biti će
dostavljena e-mailom od 15.03.2013. godine.
3. (a) Rok za dostavu ponude: 25.03.2013. do 14h
(b) Adresa na koju se šalje ponuda:
– Jadroplov d.d. Obala kneza Branimira 16, 21000 Split, n/p Povjerenstvo za odabir
neovisnog procjenitelja koji će provesti postupak procjene vrijednosti Društva, s naznakom
„Ne otvaraj“.
4. Otvaranje ponuda započinje 25.03.2013. godine u 14h, u prostorijama Društva. Otvaranju
ponuda mogu prisustvovati ponuditelji ili osobe ovlaštene od strane ponuditelja.
____________________________
vidi stranicu jadroplova pod novosti od 14.ožujka 2013:
http://www.jadroplov.hr/hr-hr/novosti.aspx

ja stvarno ne znam na koliko će budući neovisni procjenitelj procijeniti dioničko društvo jadroplov dd, ja samo mogu procijeniti na koliko će uskoro otići dionica jdpl-r-a.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Evo ilustracija šta sve plovi po inozemnim burzama.

Vidim da spominjete EGLE. Namjeravao sam se osvrnuti upravo na njih u petak kad sam vidio da probija 200-dnevni SMA, ali nisam imao vremena.
Dakle, EGLE je u petak probila 200-dnevni prosjek i sad je već skoro 100% od dna s kraja prošle godine.

Ima samo supramaxe, točnije 45 bodova, 43 supramaxa i 2 handymaxa. Prosječna starost flote 5,4 godine.
Supramax star 5 godina po posljednjim izvješćima se vrednuje oko 18 mil usd.

Po tome im cijela flota vrijedi oko 810 mil usd, charter free.
Svega 4 broda im imaju dobre vozarine (17.500 usd, ističu u drugoj polovici 2014-e). Imaju još nekoliko brodova s dobrim vozarinama, no samo što nisu istekle. To znači da nema razloga za veću premiju na charter free vrijednost flote, nekih 15-20 mil više, pa neka im flota vrijedi 810+20=830 mil usd.

Po posljednjem izvješću u bilanci imaju 1,19 mlrd usd duga. Piše također da osim flote imaju još 80-ak mil usd imovine.

Po tome NAV bi im bio = 830+80 = 910 mil imovine – 1,19 mlrd duga = -280 mil usd
Dakle, po ovakvim valuacijama NAV im je negativan, 280 mil usd u minusu!
Treba im oko 35% rasta vrijednosti brodova da bi im NAV bio na nuli.

Flota im u bilanci vrijedi zlata, vodi se po 1,73 mlrd usd. Nije revalorizirana, a supre su plaćali preko 40 mil usd komad i to su nešto prije krize naručili cijelu flotu od nekih 30-ak brodova. Ne, nisu građeni u splitskom škveru.
Stoga prikazuju BV od debelih 622 mil usd ili oko 37 usd po dionici (P/B oko 0,08), dok im je u stvari, ako je moja računica točna, negativan i svatko tko kupuje njihove dionice mora biti svjestan da je moguć krah firme. No eno, ipak kupuju.

EGLE tu nipošto nije usamljeni slučaj, dobar dio USA-listed brodara je u sličnoj situaciji, sa prenapuhanim vrijednostima brodova u bilanci i precijenjenim BV i moguće negativnim NAV-om. Stoga se ne valja oslanjati na BV brodara.

I sad to usporedite sa situacijom i valuacijom našeg JDPL.
Rekoh da EGLE treba 35%-ni rast vrijednosti brodova da bi mu NAV bio na nuli. Kad bi isti rast primjenili na JDPL, NAV bi mu bio oko 430 kn.


JADROPLOV d.d.
Međunarodni pomorski prijevoz
JADROPLOV d.d.
Split, Obala kneza Branimira 16
Trgovački sud Split (MBS) 060000041
OIB 54431828108
Split, 14. ožujka 2013.godine

NADMETANJE

1. RADI ODABIRA NEOVISNOG PROCJENITELJA KOJI ĆE PROVESTI POSTUPAK
PROCJENE VRIJEDNOSTI DRUŠTVA

2. (a) Elektronička adresa na kojoj se može zatražiti dokumentacija za nadmetanje:
financial@jadroplov.com
(b) Upute za dobivanje dokumentacije za nadmetanje:
Dokumentacija za nadmetanje na hrvatskom jeziku zainteresiranim ponuditeljima biti će
dostavljena e-mailom od 15.03.2013. godine.
3. (a) Rok za dostavu ponude: 25.03.2013. do 14h
(b) Adresa na koju se šalje ponuda:
– Jadroplov d.d. Obala kneza Branimira 16, 21000 Split, n/p Povjerenstvo za odabir
neovisnog procjenitelja koji će provesti postupak procjene vrijednosti Društva, s naznakom
„Ne otvaraj“.
4. Otvaranje ponuda započinje 25.03.2013. godine u 14h, u prostorijama Društva. Otvaranju
ponuda mogu prisustvovati ponuditelji ili osobe ovlaštene od strane ponuditelja.
____________________________
vidi stranicu jadroplova pod novosti od 14.ožujka 2013:
http://www.jadroplov.hr/hr-hr/novosti.aspx

ja stvarno ne znam na koliko će budući neovisni procjenitelj procijeniti dioničko društvo jadroplov dd, ja samo mogu procijeniti na koliko će uskoro otići dionica jdpl-r-a.

Dr Oetker hvala na informaciji. Možda se mi opet javimo.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovo je bilo vidljivo još u četvrtak na webu jdpl…
Techmane javi se ,ali znaš kako to ide…[emo_smijesak]
Ako ovo i bude neće bit ništa ove godine…

A BALVANA!!! :) :) :)

Dal se sprema neka prodaja da se traži neovisni procjenitelj?[emo_smijesak]
Inače ako se 5god star supramax ,kako je kolega smootko naveo, traži cca 18m$,
to znači da cijeli JDPL na 81kn/dionica vrijedi jedva malo više od polovnog supramaxa???!!![emo_zacudjen]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/195440/Default.aspx

Kako vidim već se o tome pričalo pred par mjeseci, nadam se da neće biti ovaj model u pitanju.

New Report

Close