JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene ovo podsjeca na vrijeme kad je padalo sa 800 na 700 pa 600 500 …pa do 55 i svaki put je bilo pa kako di ce kako sta… ovi ce put samo bit obrnuto!!

Kaj nitko ne želi u kratkom roku uprihodit kakvih 20-25%? Za nevjerovat…
E, moji casholjupci….izračunajte koliki je rast od 53.32 kn ( na 31.12.2012. ) pa do danas….Kaj takvu kamatu daje koja banka u RH ili šire?
A to je još ništa naspram onog kaj će tek uslijediti, a vi samo razmišljajte…


Kaj nitko ne želi u kratkom roku uprihodit kakvih 20-25%? Za nevjerovat…
E, moji casholjupci….izračunajte koliki je rast od 53.32 kn ( na 31.12.2012. ) pa do danas….Kaj takvu kamatu daje koja banka u RH ili šire?
A to je još ništa naspram onog kaj će tek uslijediti, a vi samo razmišljajte…

Izgleda da će uprihodit 20-25% samo onaj tko se na 84 istovario, oštra korekcija.



Pa i bolje pozicionirana jer nema panamakse.

Prijatelju po meni ovo nije bitno jer Atpl ima supre ali točno prije godinu dana
Panamax 7542USD,danas 9105USD
Supramax 9650USD,danas 9440USD
Znači panamaxi bolje stoje nego prije godinu dana,a supre lošije,ili?

[/quote]

Evo da se nadovežem, rekao san jučer da pogledaš prosječne vrijednosti, pa evo ih za usporedbu:

prosjek vozarina u USD za 2012:
capesize 7.680
panamax 7.684
supramax 9.453 -> 23% više od panamaxa
handysize 7.626

prosjek 2013, dakle YTD:
capesize 6.276
panamax 6.581
supramax 7.711 -> 17% više od panamaxa
handysize 6.674

Dakle, očito je da su supramaxi najbolje prošli krizu. Držim da će i 2013-e imati bar nešto bolji prosjek vozarina od panamaxa, moguće i 2014.

S obzirom da se očekuje kako će prosječne vozarine u 2013-oj biti više od prosjeka 2012. (pročitao u nekom članku), za očekivati je dobar ostatak godine da se nadoknadi loš početak i da prosjek 2013. premaši 2012.?

Ma smotko ne sekiraj se….
Nakon odbijanja velike većine brodara da prevoze određene terete i sezonski rast tek će pokazati do koje će razine ići vozarine…
Ne boj se tek je počelo…po meni smo ušli u bull brodara koji neće biti brz i strelovit nego konstantan i lagan uz manje oscilacije..
Strpljivo i hrabro…Isto važi i za tnpl…[emo_dolar]
Naplatit ćemo mi sve ovo jedno dana…

A BALVANA!!! :) :) :)

Smootko, točno je to, ali uprava ATPL ipak ulijeva više povjerenja od uprave JDPL i mislim da je zato diskont.

U zadnje vrijeme čak su i cijene novogradnji porasle, znači još ima investitora što vjeruju u ovaj sektor. Obziorm da i volumen svjetske trgovine raste po stopi 4-5% godišnje držim da je najgore iza nas, a ne zaboravite ovdje se tek čeka privatizacija[emo_funta]

O toj privatizaciji ja slušam godinama,a kada dođe do nje ko zna možda bude prodan za siču.

Ja i dalje sam mišljenja kak smo u bull RUN u,pa ova korekcija od 5000 Kn i famoznih cca 5% je smiješna.Nikak ljudi da shvate glavne promjene trenda.Nije ni lako ali ak ovo nebu long term UP tad nigdar nebu ni bil

danas handy-ji fino potegnuli…..

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

EGLE raste konstantno, danas već 8%. E sad da li je zbog toga što ima uglavnom supramaxe ili je nešto drugo, ne bi znao.
http://www.nasdaq.com/symbol/egle/real-time

@topalov

Kod nas kao da je sljepilo…ne vidi se očito…svi kod oftalmologa… [emo_cool]

New Report

Close