JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako me sjećanje dobro služi, JDPL je odavno na nižim multiplikatorima od ATPL zbog činjenice da su se od Brodosplita naručivali brodovi koji su bili mnogo skuplji od onih na tržištu.
Ne znam da li taj rizik još postoji, ili bi ga možda trebalo isključiti iz izračuna?

Prvo, dosadašnje novogradnje sa naših navoza (zadnja 3 broda dakle) su uveliko pretrubljene oko cijene koja je za njih plaćena. Već sam više puta o tom pričao, pa mi se ne da opet. Dakle taj razlog postoji, ali je do sada njegov udarac bio puno manji nego se percipira, ako ga je uopće bilo.
Činjenica je da je JDPL mnogo bolje očuvao svoj NAV u ovoj krizi od ATPL, prema tome ako ćemo gledati po zadnjih 5-7 pa i 10 godina nema razloga da se JDPL značajnije diskontira u odnosu na ATPL.
To je gledajući prošlost. Budućnost može biti drukčija. Svako nek sam procjeni rizik, ali gledajući po NAV-u, JDPL je daleko jeftinija firma od ATPL, po mom mišljenju. Pa i bolje pozicionirana jer nema panamakse.

smootko, ja se slažem da novogradnje sa naših navoza nisu bile za Jadroplov skupe kao što se govorilo, postoje znatna potraživanja prema državi s tog aspekta. Samo kažem da je zbog toga cijena u jednom trenutku pala u odnosu na ATPL. Što se mene tiče, rizik ionako više ne postoji za takvo nešto.


Pa i bolje pozicionirana jer nema panamakse.

Prijatelju po meni ovo nije bitno jer Atpl ima supre ali točno prije godinu dana
Panamax 7542USD,danas 9105USD
Supramax 9650USD,danas 9440USD
Znači panamaxi bolje stoje nego prije godinu dana,a supre lošije,ili?

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

@malibu

pusti vremensku točku, kako stoje prosječno u kvartalu, godišnje?

A da mi je znat ko će probit ovu liniju od 1000 komada po 89,99?? ja neću sigurno 🙂


doista čudno da JDPL nije već na troznamenkastoj brojci…

uopće nije čudno, poslovanje im je koma i ostat će takvo još dosta vremena!

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


A da mi je znat ko će probit ovu liniju od 1000 komada po 89,99?? ja neću sigurno 🙂

89,99 x 1000 = 89990,00 ??? heben proboj!? [emo_ooooo][emo_ooooo]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

Do dionica se može samo lupanjem po asku…nema smisla čekati na bidu..
Čudno da se ljudi ne odlučuju na kupnju kad ćemo uskoro do troznamenkastog broja, a tada je prinos od sadašnje cijene već 25 %.
A uglavnom je to uvijek tako…kad ljudi shvate kaj se događa, već je propušteno 50-100% rasta…



A da mi je znat ko će probit ovu liniju od 1000 komada po 89,99?? ja neću sigurno 🙂

89,99 x 1000 = 89990,00 ??? heben proboj!? [emo_ooooo][emo_ooooo]

[/quote] odletila ptičica u strahu 🙂

neznam zašto me moderator briše,valjda ispada da drukam.Mislim da smo u BULL run svih vremena 110 neminovno prije korekcije.

Moj izlazni taeget sve bliži. Možda [emo_zloban]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Moj se još niti ne nadzire…isto važi i za tnpl…pozz[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close