JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Zmrklic je na DLKV napisao interesantan post. Mislim da je ista veza i sa dionicom JDPL.

Quote
Mislim da iskrcavanje hypa nema veze s time da misle da neke dionica ne valja. To su neka prljava posla sa blb-om i preuzimanjem hypa, ali ne znam vise o tome. Cini mi se da je Rohatanski usporio preuzimanje pa je hypo i usporio iskrcaj, za šta im pare trebaju, ne znam, ovo je samo moje mišljenje, za ovo nemam relevantne informacije.
Unquote

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Dokle bu se ona kretala unutar 480-515

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


fazan: ” toknezev: ” Vezano za Bosunovo pitanje ko bi mogao preuzeti JDPL, čitam da FreeSeas (drybulk operator) traži prilike za akvizicije na području Handysize/Handymax operatora. Ozbiljno, što kažete da ih neko (mogu i ja) kroz neku lijepu prezentciju Jadroplova uputi na skoru privatizaciju,?” Oziljno pitanje. Treba li se bojati scenarija Vupika prilikom privatizacije Jadroplova? Može li se dogoditi blokada trgovanja dionicama? ” Fazane prosvjetli i nas! Sta je bilo sa Vupikom.

Ah vi brodari, ne vidite dalje od pramca. Ili krme. Nikad ne znam što je što!
[smiley2]

Trgovanje Vupikom je blokirano do daljnjega, a sve prije privatizacije. Dakle, bojite li se sličnog scenarija.

I love the Smell of Profits in the Morning


Techman: ” fazan: ” toknezev: ” Vezano za Bosunovo pitanje ko bi mogao preuzeti JDPL, čitam da FreeSeas (drybulk operator) traži prilike za akvizicije na području Handysize/Handymax operatora. Ozbiljno, što kažete da ih neko (mogu i ja) kroz neku lijepu prezentciju Jadroplova uputi na skoru privatizaciju,?” Oziljno pitanje. Treba li se bojati scenarija Vupika prilikom privatizacije Jadroplova? Može li se dogoditi blokada trgovanja dionicama? ” Fazane prosvjetli i nas! Sta je bilo sa Vupikom.” Ah vi brodari, ne vidite dalje od pramca. Ili krme. Nikad ne znam što je što! [smiley2] Trgovanje Vupikom je blokirano do daljnjega, a sve prije privatizacije. Dakle, bojite li se sličnog scenarija.

Fazane ti djelujes lokalno a mi globalno. Sta je Hrvatska prema moru sinjem?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Dokle bu se ona kretala unutar 480-515

Mozda vlasnici Hypopotamusa zele izvuc cash prije primopredaje ili su dionice izutete iz prodajne mase. Ista je situacija bila kad je Tudjman prodavao banke strancima. Dionice su bile izuzete iz paketa za prodaju. Upravo sam procitao da je BLB ispunila sva 4 uvjeta guvernera.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Bosun: ” Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova? Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management? Kakve su šanse za IPO? ” Iako sam bio uvjeren da je TNPL odustala od ove firme nakon svih peripetija u povijesti oko privatizacije, ne bi me iznenadilo da iskažu svoj interes na sljedećem tenderu (gledajući ofenzivnu strategiju menadžmenta tnpl-a za nabavkom brodova). Da nije bilo Blata bio bih uvjeren da će se natjecati za JDPL. Samo što cijena Zadrana neće biti onolika koliko će vjerovatno država tražiti. S obzirom koliko se čeka na isporuku novogradnji i kolika je cijena polovnih brodova, čak i par stotina kuna iznad tržišne bi za TNPL bila dobra kupovina. IPO? Uh… Iako su troškovi izlistanja na nekoj stranoj burzi poprilični, kad bi to bio pravac za privatizaciju bacio bih skoro pa sve u JDPL.

TNPL će ići sa nižom cijenom i velikim ulaganjem.


toknezev: ” Bosun: ” Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova? Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management? Kakve su šanse za IPO? ” Iako sam bio uvjeren da je TNPL odustala od ove firme nakon svih peripetija u povijesti oko privatizacije, ne bi me iznenadilo da iskažu svoj interes na sljedećem tenderu (gledajući ofenzivnu strategiju menadžmenta tnpl-a za nabavkom brodova). Da nije bilo Blata bio bih uvjeren da će se natjecati za JDPL. Samo što cijena Zadrana neće biti onolika koliko će vjerovatno država tražiti. S obzirom koliko se čeka na isporuku novogradnji i kolika je cijena polovnih brodova, čak i par stotina kuna iznad tržišne bi za TNPL bila dobra kupovina. IPO? Uh… Iako su troškovi izlistanja na nekoj stranoj burzi poprilični, kad bi to bio pravac za privatizaciju bacio bih skoro pa sve u JDPL. ” TNPL će ići sa nižom cijenom i velikim ulaganjem.

Nece kupit nitko jer ce trebati iskesirati 150000000 USD

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


” Nece kupit nitko jer ce trebati iskesirati 150000000 USD

Međutim, kad bi netko odlučio iskeširati taj iznos, povrat na ulaganje bi bio već za 2-3 godine, obzirom na super povoljan trend vozarina.[smiley11]


Dakle, bojite li se sličnog scenarija.

Ako cijena skoči u kratkom roku na 2000kn onda da, inače ne [smiley2][smiley2]


” Nece kupit nitko jer ce trebati iskesirati 150000000 USD

Vidim da Papić navija za radničko dioničarstvo…..samo ne znam di će naći financijera. Po meni vlada ima dvije opcije Tankerska uz diskont ili IPO.


eric: ” U tom slučaju je potencijal nevjerovatan To ja onak, laički odokativno[smiley2] ” Ako trziste potraje koncem iduce godine bi mogli izaci iz virtualnog minusa a to znaci dividenda za 2009 i gomila love na racunu ako ne investiraju u brodove. Ja vidim kao sljedeci potez prodaju Ista i kupovinu mladjeg i veceg bulkera.

MOze netko objasniti ovaj “virtualni minus”? Polovio sam otprilike o cemu se radi, ali volio bih da netko kompetentan ukratko iznese povijest nastanka i cijelu pricu oko toga… kako se taj minus vodi, zasto virtualan?
Hvala!


Techman: ” ” Nece kupit nitko jer ce trebati iskesirati 150000000 USD ” Vidim da Papić navija za radničko dioničarstvo…..samo ne znam di će naći financijera. Po meni vlada ima dvije opcije Tankerska uz diskont ili IPO.

Bosun to mu je jedini nacin da sigurno ostane direktor. Sve ostalo je neizvjesnost glede i unatoc menadjerskom ugovoru.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close