JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kaže da su zaradili $14,5M, što štima jer u FI imamo dobit od 25,8M kuna i zadržanu dobit od 43M kuna što je oko $14,5M (koliko bi nam bilo ljepše da se to sve vidi u RDG).

e, sad kaže da i u drugoj polovici će biti oko $14M. koliko će se toga vidjeti u RDG ne znamo, ali po gornjoj analogiji bi se tu “samo” poduplala dobit, pa bi dobili na kraju 2007 oko 70M kuna dobiti u RDG.
ja bih više 8-)

dosjetih se … u prvoj polovici smoimali izvanrednih 28M kn ($5M) u zadržanoj dobiti od prodaje broda. dobit od vozarina je oko 14,5 – 5 = $9,5M.
a za drugi dio god najavljeno $14M.

bit će da je to onda oko 100M dobiti u RDG za 2007.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


TunaSalad: ” kaže da su zaradili $14,5M, što štima jer u FI imamo dobit od 25,8M kuna i zadržanu dobit od 43M kuna što je oko $14,5M (koliko bi nam bilo ljepše da se to sve vidi u RDG). e, sad kaže da i u drugoj polovici će biti oko $14M. koliko će se toga vidjeti u RDG ne znamo, ali po gornjoj analogiji bi se tu “samo” poduplala dobit, pa bi dobili na kraju 2007 oko 70M kuna dobiti u RDG. ja bih više 8-)” dosjetih se … u prvoj polovici smoimali izvanrednih 28M kn ($5M) u zadržanoj dobiti od prodaje broda. dobit od vozarina je oko 14,5 – 5 = $9,5M. a za drugi dio god najavljeno $14M. bit će da je to onda oko 100M dobiti u RDG za 2007.

Tuna prekjucer sam upozorio i Plavog. U 2 i 3 kvartalu bilo je obnove TC na znacajno veci iznos. Sa prodanim brodom minimum 150. Samo je jedan Containeras izgubio 4000 dnevno. Drugi i dalje tambura na 26,5.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova?
Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management?
Kakve su šanse za IPO?


TunaSalad: ” TunaSalad: ” kaže da su zaradili $14,5M, što štima jer u FI imamo dobit od 25,8M kuna i zadržanu dobit od 43M kuna što je oko $14,5M (koliko bi nam bilo ljepše da se to sve vidi u RDG). e, sad kaže da i u drugoj polovici će biti oko $14M. koliko će se toga vidjeti u RDG ne znamo, ali po gornjoj analogiji bi se tu “samo” poduplala dobit, pa bi dobili na kraju 2007 oko 70M kuna dobiti u RDG. ja bih više 8-)” dosjetih se … u prvoj polovici smoimali izvanrednih 28M kn ($5M) u zadržanoj dobiti od prodaje broda. dobit od vozarina je oko 14,5 – 5 = $9,5M. a za drugi dio god najavljeno $14M. bit će da je to onda oko 100M dobiti u RDG za 2007. ” Tuna prekjucer sam upozorio i Plavog. U 2 i 3 kvartalu bilo je obnove TC na znacajno veci iznos. Sa prodanim brodom minimum 150. Samo je jedan Containeras izgubio 4000 dnevno. Drugi i dalje tambura na 26,5.

Techman koliko su dugi ovi novi TC?


Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova? Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management? Kakve su šanse za IPO?

Pitanje je da li ovakva firma treba strateškog partnera, kao npr. KIM ili može samostalno ploviti. Ja osobno bi sve državne firme koje ne trebaju strateškog partnera (u nekom srednjem roku) prodavao putem IPO-a ili burze. Mislim da bi država na taj način najviše zaradila.

I love the Smell of Profits in the Morning


Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova?
Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management?
Kakve su šanse za IPO?

Iako sam bio uvjeren da je TNPL odustala od ove firme nakon svih peripetija u povijesti oko privatizacije, ne bi me iznenadilo da iskažu svoj interes na sljedećem tenderu (gledajući ofenzivnu strategiju menadžmenta tnpl-a za nabavkom brodova). Da nije bilo Blata bio bih uvjeren da će se natjecati za JDPL. Samo što cijena Zadrana neće biti onolika koliko će vjerovatno država tražiti. S obzirom koliko se čeka na isporuku novogradnji i kolika je cijena polovnih brodova, čak i par stotina kuna iznad tržišne bi za TNPL bila dobra kupovina.
IPO? Uh… Iako su troškovi izlistanja na nekoj stranoj burzi poprilični, kad bi to bio pravac za privatizaciju bacio bih skoro pa sve u JDPL.

All shipping lanes lead to China.


Samo mala anketa….Ko su po vama mogući kupci Jadroplova? Od domaćih Tankerska, Brodospas, Management? Kakve su šanse za IPO?

Bude li prije izbora Splitske poduzetnicke ajkule ako javnost to ne sprijeci. Sjetite se deala prije proslih izbora kad je drzava sama sebi dodjelila konkurenciju na jednoj od rijetlih profitabilnih brodskih linija Split-Supetar. Kolateralna zrtva HNS – ostao bez naj jaceg financiera u Dalmaciji.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Techman: ” TunaSalad: ” TunaSalad: ” kaže da su zaradili $14,5M, što štima jer u FI imamo dobit od 25,8M kuna i zadržanu dobit od 43M kuna što je oko $14,5M (koliko bi nam bilo ljepše da se to sve vidi u RDG). e, sad kaže da i u drugoj polovici će biti oko $14M. koliko će se toga vidjeti u RDG ne znamo, ali po gornjoj analogiji bi se tu “samo” poduplala dobit, pa bi dobili na kraju 2007 oko 70M kuna dobiti u RDG. ja bih više 8-)” dosjetih se … u prvoj polovici smoimali izvanrednih 28M kn ($5M) u zadržanoj dobiti od prodaje broda. dobit od vozarina je oko 14,5 – 5 = $9,5M. a za drugi dio god najavljeno $14M. bit će da je to onda oko 100M dobiti u RDG za 2007. ” Tuna prekjucer sam upozorio i Plavog. U 2 i 3 kvartalu bilo je obnove TC na znacajno veci iznos. Sa prodanim brodom minimum 150. Samo je jedan Containeras izgubio 4000 dnevno. Drugi i dalje tambura na 26,5. ” Techman koliko su dugi ovi novi TC?

Zadnji godinica. Taman, ni dugo ni kratko.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Vezano za Bosunovo pitanje ko bi mogao preuzeti JDPL, čitam da FreeSeas (drybulk operator) traži prilike za akvizicije na području Handysize/Handymax operatora. Ozbiljno, što kažete da ih neko (mogu i ja) kroz neku lijepu prezentciju Jadroplova uputi na skoru privatizaciju,?

All shipping lanes lead to China.


Vezano za Bosunovo pitanje ko bi mogao preuzeti JDPL, čitam da FreeSeas (drybulk operator) traži prilike za akvizicije na području Handysize/Handymax operatora. Ozbiljno, što kažete da ih neko (mogu i ja) kroz neku lijepu prezentciju Jadroplova uputi na skoru privatizaciju,?

Oziljno pitanje. Treba li se bojati scenarija Vupika prilikom privatizacije Jadroplova? Može li se dogoditi blokada trgovanja dionicama?

I love the Smell of Profits in the Morning


toknezev: ” Vezano za Bosunovo pitanje ko bi mogao preuzeti JDPL, čitam da FreeSeas (drybulk operator) traži prilike za akvizicije na području Handysize/Handymax operatora. Ozbiljno, što kažete da ih neko (mogu i ja) kroz neku lijepu prezentciju Jadroplova uputi na skoru privatizaciju,?” Oziljno pitanje. Treba li se bojati scenarija Vupika prilikom privatizacije Jadroplova? Može li se dogoditi blokada trgovanja dionicama?

Fazane prosvjetli i nas! Sta je bilo sa Vupikom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

jednostavno,probali su ga 3 puta prodati,treći put za 80 KN,nisu uspjeli, a paralelnos time cijena je na burzi narasla na 270 i više,I HFP nije mogao ništa napraviti nego ukinuti ga sa burze u cilju “zaštite dioničara “, i tvrtke,jer je bilo više nego izvjesno da ga se po novonastaloj cijeni dionica neće prodati,a ako ga se ne proda nekome s lovom ( ne malim dioničarima),firma propada….

– još se nije vratio na burzu…dioničari su udioničari…jedino je trava ove godine bolje rodila pa se lijepše puši…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close