JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da.. A ja sam evo u 4:54 sata ujutro budan jer očekujem valjda da skoči sa 66 na 69?

Netko postavlja naloge po jednoj dionici na prodaji na 69,00, na 68,00 pa na 67,00, čisto da ispita prag tolerancije nas koji to gledamo, a možda i HANFE, ako ju takvo trgovanje uopće zanima.
Lijepa slika, pogledajte.
Btw. mislim da bi navedenoj instituciji bilo puno pametnije ispitati tko je to nedavno prodavao veće količine na dnu?
A ne bi bilo loše znati niti tko je to kupio.
Opet ja o teorijama zavjere…


Da.. A ja sam evo u 4:54 sata ujutro budan jer očekujem valjda da skoči sa 66 na 69?

Genije moj! [emo_smijeh]. Vidim da si off line. Sad kad je skočilo na 69 iša si leč.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.

da li je ovaj skok relevantan ako je samo 5000 kn prometa…?



@Techman

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.

da li je ovaj skok relevantan ako je samo 5000 kn prometa…?

Nije relevantan, mada ako uz ovakve promete dođe na 1xx, onda će kupci na ovim razinama itekako profitirati…

Npr kad ih išao prodavati svojih 1000 kom JDPL-a po bidu, mislim da bi mi srednja cijena bila negdje oko 63-64 kn što je 10% manje od trenutne zadnje cijene.

Evo još dobrih vijesti, mislim da je to mnogo važniji pokazatelj kuda ide ova dionica od toga da li je narasla ili pala 5% na ovakvom mizernom prometu.

Commodity Shipping Demand Seen by Pareto Topping Fleet Growth

By Isaac Arnsdorf – Jan 21, 2013 10:24 AM GMT+0100.

Demand to ship dry-bulk commodities will exceed fleet growth in the year’s second half as the freight market begins to recover, Pareto Securities AS said, recommending buying D/S Norden A/S (DNORD) and Golden Ocean Group Ltd. (GOGL)

Demand will advance 7.7 percent this year as the fleet expands 6.7 percent, according to the Oslo-based investment bank. Average daily rates for Capesizes carrying 160,000 metric tons of iron ore and coal will rise 50 percent to $12,000, and earnings for smaller Panamaxes will increase 12.5 percent to $9,000, analysts Jonas Kraft and Erik Haavaldsen said in an e- mailed report today.

China’s 8 percent economic expansion will surpass the government’s target as the country’s share of dry-bulk imports rises to 40 percent from 20 percent in 2003, the analysts said. Steel mills are boosting production as the government spends $150 billion on infrastructure, according to the report.

“After years of a difficult dry-bulk market, we are now getting closer to a turning point,” the analysts said in the report. “We expect the dry-bulk market to remain challenging in the short term, yet demand should start exceeding supply” in the second half of 2013.

dobre vijesti .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Btw. mislim da bi navedenoj instituciji bilo puno pametnije ispitati tko je to nedavno prodavao veće količine na dnu?
A ne bi bilo loše znati niti tko je to kupio.
Opet ja o teorijama zavjere…

Pa mogu ti rec da se (ovaj put) čak i slažem s tobom. Naime, po mojim saznanjima čini mi se poprilično vjerojatnim da je zadnje štopavanje cijene ili rasprodaju svojih dionica odradio jedan mirovinski fond.
Tako da se i ja pitam, zašto su to sad i na takav način rasprodali? Mirovinskom fondu ne nedostaje likvidnosti da treba prodavati, a ima i dugi horizont ulaganja. Držim da je JDPL na 60kn za sve sa dugim horizontom ulaganja dobra investicija. Zašto i s kojim motivom je taj mirovinac rasprodao? Volio bih da netko to stablo malo zatrese, pa da vidimo hoće li pasti samo jabuke..



@Techman

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.

da li je ovaj skok relevantan ako je samo 5000 kn prometa…?


Npr kad ih išao prodavati svojih 1000 kom JDPL-a po bidu, mislim da bi mi srednja cijena bila negdje oko 63-64 kn što je 10% manje od trenutne zadnje cijene.

Pa hajde prodaj. Pretpostavljam da nećeš? A zašto nećeš?
A-ha.. a možda tako misle i gotovo svi sadašnji dioničari, preostali nakon silnih rasprodaja i pada cijene?

Uostalom, često je i cijena padala na malim prometima.. jel to znači da se taj pad ne važi i da će se poništiti kupnje svima koji su kupovali ispod 60kn?

OK, priznajem da nije neka zabava s ovim sporadičnim prepucavanjem, ali na zse smo.. gdje dionice pale na guranje jer je akumulator crk’o :):



Da.. A ja sam evo u 4:54 sata ujutro budan jer očekujem valjda da skoči sa 66 na 69?

Genije moj! [emo_smijeh]. Vidim da si off line. Sad kad je skočilo na 69 iša si leč.
[/quote]

Nisam spava, samo sam offlajna sve smetnje u promatranju tog trijumfalnog rasta od 4,5%! [emo_namigusa]
Sad slavim listajući Lamborghinijev katalog i gledam koje auto ću kupit.. kad bude 5 godina staro [emo_smijeh]




@Techman

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.

da li je ovaj skok relevantan ako je samo 5000 kn prometa…?


Npr kad ih išao prodavati svojih 1000 kom JDPL-a po bidu, mislim da bi mi srednja cijena bila negdje oko 63-64 kn što je 10% manje od trenutne zadnje cijene.

Pa hajde prodaj. Pretpostavljam da nećeš? A zašto nećeš?
A-ha.. a možda tako misle i gotovo svi sadašnji dioničari, preostali nakon silnih rasprodaja i pada cijene?

Uostalom, često je i cijena padala na malim prometima.. jel to znači da se taj pad ne važi i da će se poništiti kupnje svima koji su kupovali ispod 60kn?

OK, priznajem da nije neka zabava s ovim sporadičnim prepucavanjem, ali na zse smo.. gdje dionice pale na guranje jer je akumulator crk'o :):
[/quote]

Nemam namjeru prodavat ispod 200 kn… [emo_cool]

New Report

Close