JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijavljujem da sam i ja nakrcan.. zar ste sumnjali? [emo_namigusa]
Trenutno najzastupljenija u portfelju. Nek ode preko 65-66 i rodeo počinje..

Moglo bi ovo do kraja dana odradit ovih par naloga ispod 70.



[emo_mrgud] Da sam i prije reka.

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.
[/quote]
Kolega normalnom investitoru zasigurno je draže da je 68 nego 56.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




[emo_mrgud] Da sam i prije reka.

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.
[/quote]
Kolega normalnom investitoru zasigurno je draže da je 68 nego 56.
[/quote]
Daj prijatelju napaci post na AP da si i tamo kupio 500 kom pa da i nas ogrije sunce. Koji Buffet, može ti cipele čistit. Samo da si kupio 5000 e to bi bilo ludilo. Zamisli 10 kuna up a ti 50 kila deblji. 500 je sića, znaš da nikakav rizik nosi nikakvu zaradu, to se nije ni za pohvaliti, al 5000, to je adrenalin, svi bi gledali i kazali prstom na tebe. Pozdrav![emo_dolar][emo_euro][emo_funta][emo_palacg]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Cetiri dana nakon objavljivanja moje TA za dionicu Jadroplova, moje predvidjanje dobiva temelje u novoj slici, koju prilazem.

Danas je po prvi puta u skoro dvije godine silaznog trenda bila probijena linija, koja ga je definirala. Kruzic na grafu. Na slici MACD-ia nema, posto se dovoljno otvorio, da za sad ne pokaziva nikakvu prijetnju daljnjoj rasti tecaja.

Malo pozornije, cemo zato baciti oko na Stohastic, koji se deklarativno prekrizio odmah ispod preprodane cone, ko da je uzeo dah, prije novog uspona. Indeks relativne snage isto tako se uputio prema visokim vrijednostima. Oba su u kvardaticima.

Slika zasad je izvanredno obecavajuca in zelja mi je, da mi stohastic, kad udje u preprodano podrucje, tamo i neko vrijeme ostane. Kad se mu iza leda pridruzi i jaki relativni indeks snage mnogo investitora bit ce jako zacudenih. A i sala Techmana sa klinovima i alpinistima, mozda to i vise nece biti.

Sretno svima!

Fundamentalna analiza također ukazuje na rast cijene, kao prvo, Jadroplov bi trebao narasti do nekih 100 kn da bude valuiran na razini svjetskih brodara. A onda se možemo dalje kladiti na rast kineskog gospodarstva zbog kojeg bi moglo doći do daljnjeg rasta cijene ove dionice. Radije ću se kladiti na rast kineskog nego našeg gospodarstva u svakom slučaju.

Dodje li JDPL do 100 ja odo u bespuća povjesne zbiljnosti bez JDPL dionica i sa pristojnom zaradom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ kormilar

Bio je plan više ali kako sam zbog posla pa onda skijanja bio bez stalnog pristupa compu stornirao sam nalog i povukao novce sa transakcijskog računa. Kad sam se vratio sa skijanja več je pobjeglo.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Dodje li JDPL do 100 ja odo u bespuća povjesne zbiljnosti bez JDPL dionica i sa pristojnom zaradom.

Ako dođe do 100 možda ćeš ipak malo razmisliti da li prodati ili ostaviti.

@ Techman

Čuj budući da si već naveo neku vrstu targeta, a nitko ovdje ne poznaje shipping market tako u dušu kao ti, može tvoja procjena kad bi vozarine za handyje mogle prijeći breakeven point i da li 100 kuna očekuješ prije ili poslije toga?[emo_smijesak] Nekako imam osjećaj da bi mnoge zanimalo što ti misliš o tome, samo se valjda svi srame pitati.

Ma nisam naveo nikakav target već sam se referirao na mislim Adlerov post. Sa cijenom 100 imao bi 100% zaradu a to je već za bežaniju. WB je napuštao dionice kad bi odradile 20%. Za odgovor o vozarinama trebala bi mi kristalna kugla. Kad sam već ušao u ovu dionicu očito imam pozitivna očekivanja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ma nisam naveo nikakav target već sam se referirao na mislim Adlerov post. Sa cijenom 100 imao bi 100% zaradu a to je već za bežaniju. WB je napuštao dionice kad bi odradile 20%. Za odgovor o vozarinama trebala bi mi kristalna kugla. Kad sam već ušao u ovu dionicu očito imam pozitivna očekivanja.

Znam, ne target u smislu da očekuješ 100, nego samo da bi na 100 sigurno izašao. Ali ja ionako ne mislim da ima šansi da se to dogodi u skorijoj budućnosti. Prve pozitivne kvartale nekako ne vidim prije druge polovice 2014 pa teško da ranije može toliko skočiti. Naravno, nikad se ne može znati.

New Report

Close