JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Taj veliki nalog je isti igrač koji je akumlirao od 52-56kn i on nije tu da ruši cijenu, al isto tako je ne može ni držati zakočenom.

ako ne dođe sutra veći nalog na prodaju, mogla bi cijena relativno brzo doseći 70 kn

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!

KRAJ DVOGODISNJEG SILAZNOG TRENDA, ILI?

Nezanimljivo trziste na prvi pogled, s druge strane mozda skriva mnogo prilika. Moju pozornost privukla je dionica Jadroplova nakon obavljene tehnicke analize u kojoj sam primetio veoma znakovitu strukturu “Falling wedge” – Padajuči klin. Nakon stvaranja te strukture s velikom vjerojatnocu veoma cesto dolazi do skokovitih promjena trenda.

Taj se klin stvorio u razdoblju slabe dvije godine padajuceg trenda i ima odgovarajuci broj valova. U narednim danima vidjet cemo, dali ce doci do proboja zatvarajuce linije padajuceg trenda.

Indikatori koje pratim zasad imaju mjesta za rast. Stohastic se okrece na gore tik ispod linije prekupljenog podrucja, indeks relativne snage takodjer ima dobru konstalaciju u podrucju uptrenda, a MACD struktura dopusta daljnju rast.

Ako se ostvari moje predvidjanje i dodje do proboja, bit cemo svjedoci naglog rasta sa prvom stanicom negdje oko 120 kn.

Sretno svima!

@ adler

Stari to sa klinovima je za alpiniste. Ja sam prije dva mjeseca radio bunker survey na grčkom brodu. Na brodu je bio i Grčki superintendant kog sam pitao šta Grci rade jer cijeli svjet to prati. Rekao mi je da su grci kupili unatrag nekoliko mjeseci preko 400 brodova.I brod na kom sam bio (handy) je prodan kako bi se kupio tanker jer je njih manje izgrađeno. Pitao sam ga na čemu baziraju optimizam? Rekao mi je da to grade na smjeni vodstva u Kini koje će se dogoditi mislim u Veljači. Novi el presidente mora pokazati da je bolji od starog i pretpostavka je da će poktenuti unutrašnje radove kako bi potakao ekonomiju a za to imaju gomilu novca. Grci vjeruju da je to početak globalnog oporavka. Ne polažući veliku nadu u aktualno vodstvo našeg brodara ja preventivno kupio 500 komada po nešto iznad 50. Par kolega sa foruma je znalo da kupujem. Sad još samo ostaje vidjeti hoču li grkljanu biti zahvalan ili ću mu sve po spisku. [emo_smijeh]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ adler

Stari to sa klinovima je za alpiniste. Ja sam prije dva mjeseca radio bunker survey na grčkom brodu. Na brodu je bio i Grčki superintendant kog sam pitao šta Grci rade jer cijeli svjet to prati. Rekao mi je da su grci kupili unatrag nekoliko mjeseci preko 400 brodova.I brod na kom sam bio (handy) je prodan kako bi se kupio tanker jer je njih manje izgrađeno. Pitao sam ga na čemu baziraju optimizam? Rekao mi je da to grade na smjeni vodstva u Kini koje će se dogoditi mislim u Veljači. Novi el presidente mora pokazati da je bolji od starog i pretpostavka je da će poktenuti unutrašnje radove kako bi potakao ekonomiju a za to imaju gomilu novca. Grci vjeruju da je to početak globalnog oporavka. Ne polažući veliku nadu u aktualno vodstvo našeg brodara ja preventivno kupio 500 komada po nešto iznad 50. Par kolega sa foruma je znalo da kupujem. Sad još samo ostaje vidjeti hoču li grkljanu biti zahvalan ili ću mu sve po spisku. [emo_smijeh]


Škrtico jedna.[emo_smijeh] [emo_palacg]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

btw, jučer bhsi +90 = 6905

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Nije valjda skočilo zbog mog posta he, he!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[emo_mrgud] Da sam i prije reka.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


[emo_mrgud] Da sam i prije reka.

Neš ti bitne stvari na 20.000 kn prometa.. tak je svejedno je li 58 kn ili 68 kn kad za promjenu od 15-20% treba par desetaka tisuća kuna.


Nije valjda skočilo zbog mog posta he, he!

Dobrodosao na brodu, postovani Techmane [emo_palacg].

Kako meni izgleda zajedno smo strugali po dnu.

Baltic Dry-indeksen stiger 2,1 prosent til 837 poeng fredag. Capesize-ratene stiger 6,7 prosent.

Capesize 8.990 dollar (+ 6,7 prosent)
Panamax 5.860 dollar (- 0,4 prosent)
Handysize 7.012 dollar (+ 1,5 prosent)
Supramax: 7.635 dollar (- 0,7 prosent)

U svakom slučaju je svjetsko dry-bulk brodarstvo perspektivnije od hrvatskog gospodarstva, i stoga me čudi ovako mali interes odnosno promet na brodarskim dionicama, dok se nekim drugima poprilično trguje.

New Report

Close