JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve se to znalo. Da im samo brodovi vrijede više od 200 mil dolara. Da imaju strašnu perspektivu. Da će 2007 FI biti s minimalno 150 milijuna kn. Da će P/E biti 4-5, ako ostane ovakva cijena. No, MOŽE LI OSTATI OVAKVA CIJENA?

Hell is Empty and all the Devils are Here

uđoh po 501

this time next year we’re going to be milionares[smiley2]

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


Sve se to znalo. Da im samo brodovi vrijede više od 200 mil dolara. Da imaju strašnu perspektivu. Da će 2007 FI biti s minimalno 150 milijuna kn. Da će P/E biti 4-5, ako ostane ovakva cijena. No, MOŽE LI OSTATI OVAKVA CIJENA?


Može.
Ali do kad?
Evo ja tipujem, do izvješća za 3q, cijena 600.[smiley1]

FI nece biti 150 mil. KN.
Nesto ipak manje.
Tipujem P.E na 9-10 ali da li zato vrijedi 3-4 puta manje od ATPL??
Mozda duplo da ali 3-4 puta sigurno ne.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pridružujem se Bosunu:
Koliko mi je poznato, gospođa iz Uprave je poštena i stručna.
Usput,
nemam dionice JDPL-a i nisam ni u kakvoj vezi s ljudima iz Uprave.

Možda bi mi bolje bilo da je suprotno. [smiley2]

Da Papić vjeruje u budučnost Jadroplova govori i ovo:

Stjepan Papić, predsjednik Uprave Jadroplov d.d. stekao je 182 dionica Društva.
Nakon navedenog stjecanja posjeduje 991 dionica što čini 0,06% temeljnog kapitala.


Techman: ” Danas je strelica dionice JDPL gore i zeleni se. Moguce da je to rezultat jos neobjavljene vijesti od prije tri dana. Postojecoj upravi Jadroplova produžen je mandat na iducih pet godina. To je izuzetno pozitivna vjest za nas dionicare. Nakon dugo vremena Jadroplov ima Upravu kakvu zasluzuje ili bolje receno 2/3 Uprave. Znam neki ce kazati da uz ovo trziste nije problem voditi firmu ali JDPL je u vecinskom vlasnistvu drzave i trebalo je znati i imati hrabrosti oduprijeti nekim intencijama politike koje nisu bile naj bolje za Jadroplov. Po mojim saznanjima dvojac Papic i Vicelic sigurno nisu osobe koje ce sudjelovati u eventualnoj muljazi prilikom privatizacije pa nam i to garantira da ce nase strpljenje sa ovom dionicom biti bogato nagradjeno. ” Koliko sam ja inforimiran i Nada Kundid je izuzetno kompetentna i poštena osoba…..

Kompetentna u svakom slucaju ali za postenje ne bih se stel mesat. Ona je radila bilance koje su dovele do sle and lease back aranzmana sa PD. Zato sam i naveo 2/3 uprave. Vidio osobno smuckane dokumente koji su teretili Giovalellija a njen su proizvod. Drzim je jos neko vrijeme pod opservacijom. Prezivila je nekoliko uprava do sada sta govori o prilagodljivosti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


FI nece biti 150 mil. KN. Nesto ipak manje. Tipujem P.E na 9-10 ali da li zato vrijedi 3-4 puta manje od ATPL?? Mozda duplo da ali 3-4 puta sigurno ne.

Plavi sa zadrzanom dobiti ce bit i vise od 150000000. Bilo je par closinga u drugom polugodistu i svi su zakljuceni znacajno vise. O.K. mozda ce falit jedan prodani brod.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

U tom slučaju je potencijal nevjerovatan
To ja onak, laički odokativno[smiley2]


U tom slučaju je potencijal nevjerovatan To ja onak, laički odokativno[smiley2]

Ako trziste potraje koncem iduce godine bi mogli izaci iz virtualnog minusa a to znaci dividenda za 2009 i gomila love na racunu ako ne investiraju u brodove. Ja vidim kao sljedeci potez prodaju Ista i kupovinu mladjeg i veceg bulkera.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ma nije ni ova netransparntnost loša…..”separates men from the boys”

Nesigurnost/nejasnost zahtjeva diskont na cijenu.


Koliko sam ja inforimiran i Nada Kundid je izuzetno kompetentna i poštena osoba…..

Koja mi ne odgovara na mailove 🙂 (dobro ne baš na mailove per se; jedan je u pitanju)
Možda joj se nije svidjela improvizirana pjesmica o Jadroplovu u Post scriptumu maila.. A toliko sam se mučio naći rimu sa “Toula”

All shipping lanes lead to China.


Ako trziste potraje koncem iduce godine bi mogli
izaci iz virtualnog minusa a to znaci dividenda za 2009 i gomila love
na racunu ako ne investiraju u brodove. Ja vidim kao sljedeci potez
prodaju Ista i kupovinu mladjeg i veceg bulkera.

Zar se i sa krajnje konzervativnom revalorizacijom na kraju ove godine ne bi mogli pokriti ti preneseni gubitci? Pitam jer ne znam.

All shipping lanes lead to China.

New Report

Close