JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vi, koji uopće nemate dionice Jadroplova, zašto ste se tako raspisali na ovoj temi? Za koga vi odrađujete posao? I umjesto da predajete na kakvom prestižnom brodarskom ili pomorskom fakultetu, vi s tolikim znanjem o brodogradnji, plovidbama, morima i raznim teretima ovdje mukotrpno, danonoćno, pišete bez honorara? Za koga vi odrađujete posao? Znate, s previše žara pišete, previše je tu ružnih stvari napisano o pomorskom prometu i Jadroplovu. Svojim pisanjem ste previše sumnji navukli na sebe…stvarno, za koga vi odrađujete posao? Netko od mjerodavnih morat će ovo istaražiti i vidjeti za koga se to odrađuje posao. Vi stvarno mislite da bi netko mogao od ove države i ove sadašnje hrvatske vlade dobiti sedam brodova, od toga tri ganc nova, za samo 20 milijuna američkih dolara…ako se nešto može nazvati manipulacijom na hrvatskom tržištem kapitala, onda je to slučaj Jadroplov. Zato, morat će mjerodavni to istražiti… Nije ovdje vama, koji o Jadroplovu ružno pišete, do niske cijene njegove dionice i jeftinog dokupa iste, vama je ovdje do odvraćanje pažnje od Jadroplova, najprije odvraćanjem investitora od bilo kakve kupnje. Jadroplov nikada do sada u jednoj godini nije imao tri nova broda i burzovnu cijenu od 58 kuna….ako je nešto dobra kupnja onda je to dionica Jadroplova po cijeni do 100 kuna[emo_smijesak]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

JADRANSKA ULAGANJA
25.02.2012.

Premda se za državu često kaže da je loš gospodar, takav scenarij ne bi bio nužno povoljan za držav­nu kompaniju, jer se “Jadroplov”, manje zbog nadzora države, a više zbog solidnog rada poslovodstava, tijekom posljednjih 12 godina uz­digao od ruba stečaja do relativne stabilnosti. Flota je, doduše, sma­njena, ali je i drastično pomlađena, pri čemu se ne smije zaboraviti kako se u vlasništvu kompanije nalazi i nekoliko vrijednih nekretnina, posebice upravna zgrada na toliko spominjanoj zapadnoj obali Gradske luke.

Slijedi prodaja?

Ukupna imovina tvrtke prelazi vrijednost od milijardu kuna, od čega najviše otpada na šest brodova u floti*, ali ni nekretnine nisu zanemarive, pa će “Jadroplov” biti vr­lo atraktivna meta za potencijalne kupce ako se država odluči na pro­daju svojeg vlasničkog udjela od gotovo 72 posto. Hoće li se i kada takav rasplet dogoditi, nitko nam nije želio komentirati u Agenciji za upravljanje državnom imovinom (AUDIO) u čijem se portfelju nala­ze “državne dionice”. Očito je da se za to čeka politička odluka, ali prije toga je realnije očekivati promjene u sadašnjem Nadzornom odbo­ru kompanije čiji su članovi, među ostalima, Kruno Peronja, bivši čelnik splitsko-dalmatinskog HDZ-a i donedavni glavni “nadzornik” tvrt­ke, te Sergio Bracanović, još jedan HDZ-ov hvarski kadar.

* u vrijeme nastanka novinskog članka bilo je šest brodova, sad ih je sedam
_________________________________
http://www.jadranska-ulaganja.hr/hr/arhiva/dirigirani-gubitak-utapa-jadroplov

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

E moj dotore puno toga tebi nije jasno,ali nema veze ako si mlad naucit ces.A ovi koji u nas predaju na tim vakultetima o pomorstvu i brodogradnji uglavnom pojma nemaju.Vise manje bezveznjaci bez ikakvih referenci koji se dalje od tih vakulteta nisu makli. Jasno mi je i zasto.
Zapitaj se zasto nam je pored takvih kvalitetnih strucnjaka pomorstvo i brodogradnja totalno upropasteno i u komi. Pitaj se gdje je nestala Croatia line,sibenska,dalmatinska i koliko imamo danas zaposlenih u brodogradnji,a koliko smo imali prije 20 godina u vrime mraka.Koliko ce brodogradilista u Rh prezivit nakon privatizacije i koliko dugo kad se skinu sa drzavne sise??? Koliko penala platimo po svakom brodu i koliki su gubici po brodu. Sve zahvaljujuci tim “vrhunskim” etabliranim strucnjacima.
A clanak kaze “flota je, doduše, sma­njena”,valjda je trebalo nadodat a Bogu hvala sta je tu je.
Sto se pisanja tice gdje,kada i kako to je moj izbor dokle god se drzim pravila foruma.Smiri djire jer ces ic u overspeed.
Pored toga procitaj taj clanak pa uzmimo da je to i tocno sto pise ,a nije jer po ovome ispada da svaki od tih brodova vrijedi 150 milja kuna,ali nema veze papir trpi sve rekao je kolega Techman.Da li postoje i nekakva kreditna zaduzenja. Ili brodovi i firma nisu optereceni nicim???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Cjena probila donji Bollinger,tehnički gledano treba se vratiti u normalne okvire,tj razinu do 67 kn.

pusti kolega tehniku,zdrav razum govori da se to dogodi treba netko udarit po asku kao i jučer po bidu

vjerovatno jadrankapital vreba ovu dionicu, moje subjektivno misljenje

Sve relavantno i bitno za JDPL kazao je kolega Frankie.

Teoriju,praksu,filozofiju i narodnu mudrost ostavi po strani.

Nestalo je čarolije – Pošten čovjek ne piše puno…iskrenost se s malo riječi može reći!

Pa, šta mislite korisniče matrix90, da će te s ova tri redka zaraditi etiketu poštena čovjeka?![emo_smijeh]…Vidim, u posljednje vrijeme ni Sanader ne piše puno, je l’ to vaša škola?[emo_smijesak]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


.ako je nešto dobra kupnja onda je to dionica Jadroplova po cijeni do 100 kuna[emo_smijesak]

Jesi li ti ovlašteni financijski savjetnik pa da daješ ovakve preporuke?
Ovakvim postovima preuzimaš golemu odgovornost na sebe, nadam se da te netko neće tužiti zbog gubitka koje bi mu eventualno prouzrocio jdpl, a ako je kupi ponukan tvojim postom.

Korisniče TrlajaBata, tek ulaskom u vladu preuzimate golemu odgovornost na sebe, samo mi se čini da ni to pravilo ovdje ne važi[emo_cool] Moje preporuke i vaše odvraćanje imaju istu težinu, samo su im predznaci različiti. Za svoj novac kupujete vi, a ne ja. Svoje dionice prodajete vi, a ne ja.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Kapital i rezerve 660,58 M
Aktiva 1.095,25 M

Nije loše,netko je bacio oko na ovo i hoće što je jeftinije kupiti

pokazatelji poslovanja nisu loši,
zašto je to netko srušio jučer 15%

New Report

Close