JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…Ova vrst broda danas radi 2500 USD/day iznad opex-a u TC.

Sto znaci da na capexu pusi minimum 4500 dolara na dan ako radi samo 2500 iznad opexa.Nije lose. Kad to pomnozis sa dvi ovako dobro potpisane novogradnje najbolje svjetske brodogradnje samo na ta dva broda 9000 minimum gubitka dnevno.A i ovih 5 valjda radi barem neki gubitak Ne bude li ovdje do kraja godine nekog financijskog inzinjeringa(ulazak mirovinaca ili nesto trece) moglo bi bit kukulele.
Ili da cekamo da navale g lupi stranci(nekakvi Gregi,Doylovi i slicni) oni kad cuju rijec privatizacija pohrle ko grlom u jagode. Za EBITDU ni ne pitaju. Ne pitaju koliki su gubici nego samo donesu jedan bulker dolara i privezu ga uz zgradu AUDIO-a u Zagrebu na iskrcaj. Koliko smo samo ovakvih iskrcaja do sada gledali??
Znaci da rezimiramo ovo vrijedi trenutno realno oko 300 indijskih rupija po dionici,a u buducnosti ako ostanu ovakve vozarine vjerujem i manje.
[/quote]
A ne, na ovom BDI je break even. Ima TC vezan za BDI. Usput 2 Seahorse 35 su cijenovno identična zadnjoj akvizicij u Brodosplitu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Znaci rekao si u prvom postu 2500 dolara dnevno iznad opexa(operativni trosak) koji je za supramax oko 5000 na dan sa filipinskom posadom.Znaci dobivaju po danu 7500 sto je cak i manje od prosjeka industrije(trenutno oko 8200).Ako hoces posaljem ti srezane budgete za supramaxe frontlinea sa filipinskom posadom pa vidi capex.
Da je brod placen 25 miljuna(upitno ali uzmimo tu racunicu da malo uljepsamo) dolara na 20 godina uz 4-6% kamate to ti je od 6-7000 capex(kapitalni trosak).Dodaj sad na ovaj opex od 5000 capex od 7000 to ti je 12000. Oni znaci dobivaju 7500 po danu,a trebaju 12 za break even.Znaci negdi im fali oko 4500( osim ako oni nisu sami vlastitim cashom financirali veci dio ugovorene cijene u sto sumnjam)dnevno po brodu i to ako je brod placen 25 milja .A jeza me hvata kad se sjetim da je u stampi pisalo da su ove dvije perjanice placene svaka 37.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Kolege, kako to da Jadroplov u 3. kvartalu ima negativan EBITDA, dok ostali naši brodari imaju pozitivan?


Znaci rekao si u prvom postu 2500 dolara dnevno iznad opexa(operativni trosak) koji je za supramax oko 5000 na dan sa filipinskom posadom.Znaci dobivaju po danu 7500 sto je cak i manje od prosjeka industrije(trenutno oko 8200).Ako hoces posaljem ti srezane budgete za supramaxe frontlinea sa filipinskom posadom pa vidi capex.
Da je brod placen 25 miljuna(upitno ali uzmimo tu racunicu da malo uljepsamo) dolara na 20 godina uz 4-6% kamate to ti je od 6-7000 capex(kapitalni trosak).Dodaj sad na ovaj opex od 5000 capex od 7000 to ti je 12000. Oni znaci dobivaju 7500 po danu,a trebaju 12 za break even.Znaci negdi im fali oko 4500( osim ako oni nisu sami vlastitim cashom financirali veci dio ugovorene cijene u sto sumnjam)dnevno po brodu i to ako je brod placen 25 milja .A jeza me hvata kad se sjetim da je u stampi pisalo da su ove dvije perjanice placene svaka 37.

Da bi ti kalkulacija držala vodu trebaš krenuti od tačne nabavne cijene koja je 19,5 mio u Kini ili 20,5 u Japanu i Koreji. Ajmo dalje. Nitko brodove ne gradi sa 100% kredita. Ne zato šta to nebi htjeli već banke ne pristaju na takav scenario. Obično je to 30-40% učešča. I na kraju uobičajeno je kreditiranje na 12 godina a ne 20.Posada je kombinacija Ukraina/Filipini. Kako vidiš falio si ceo fudbal. E sad kad imaš prave inpute radi novu kalkulaciju.I još nešto. Potrudi se bar pročitati šta je Seahorse 35. Stavio sam link. Nisi puno falija. Samo 20000 tona.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pa sto cu gledat morske konje.Kazec da bi mi kalkulacija drzala vodu treba krenit od TACNE nabavne cijene,a Jadroplov je umjesto morskih konja vranih i razigranih kupio 2 morske skovace sa brdom problema i svaku platio TACNO 37 milja dolara.Ajmo sad nanovo.Posada na Jadroplova su Hrvati barem prema mojim saznanjima(ako treba dostavit cu naknadno crew listu Solina radi vjerodostojnosti da razbijemo i pricu o ukrajinsko-filipinskoj kombinaciji).AKo je i platio 40%(ne znam odakle ali uzmimo da se i to cudo dogodilo) ucesca svoje love to znaci da je trebalo uzest jos 23 milje krede.Jesmo do sada kjaro ovdje???
Brodovi mu rade 2500 dolara iznad capexa kako si napisao. ZNaci donose na dan 7500 dolara(i to capex sa filipima 5000 dolara,a ovdje imamo Rvatine znaci vjerojatno i vise).
Kazes kreditiramo na 12 godina. Sa ovih tvojih 2500 preko capexa to je na 12 godina tvoj Jadroplov vratio 10,95 milja dolara bankama.Znaci do 23 ostaje jos 13 milja,a kamate nisam ni racunao. ZNaci Jadroplov u 12 godina isplatio sa ucescem od 40% jedva 2/3 ugovorene cijene broda,a kamate vidio nije. Evo sad imamo prave inpute,a nije ovo visi integralni racun nego
2500po danu x 365dana(godina ima 365 dana) x 12 godina= 10,95 milja.
Tko ce platit ostatak i kamate.Ili je ovo shipping na hrvatski nacin pola pije pola sarcu daje. Sto u prevodu znaci sanirat ce hrvatski porezni obveznici.
Ovako se ne vodi ni tvornica zvaka u Nereziscu,a kamoli ozbiljna brodarska firma.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ma Tope jel ti ovo računaš morske konjiće lakog kasa ili JDPL lešine??? Favorit! Kad vidim žvakalicu ili lizalicu smuči mi se. Ja sam ga uspješno vodio 18 mjeseci i ljudi su dobijali plaće u mjesecu kad su i trebale biti isplaćene. Kad je gazda iz metropole počeo ne gasiti usisivač (u početku ga je palio sporadično) i kad je isplata plaća došla u pitanje ja petama vjetra. Ne zaboravi da je to bilo 1998-2000 kad niko nikom nije ništa plaćao i redovna isplata plaća je bila ravna čudu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sorry Frenky citao sam Topalova pa sam se obratio njemu umjesto tebe.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ja radim “kamatni” racun za Jadnoplov.To je tema i nastojim je se drzat.Drzim da oni ne mogu izac u nuli sa ugovorenom cijenom i vozarinom taman da ih svaki dan donira caritas,DAB i jos koja humanitarna organizacija.A neka me netko brojkama razuvjeri da puse manje od 4500 dolara/perjanici/danu.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

…al’ ste dosadni sa tim svojim računom. Ovdje nitko niš’ korisno da napiše, samo računate kol’ko Jadroplov dnevno gubi. Tržišna kapitalizacija Jadroplova, prema tečaju od petka, iznosi 19,1 milijun američkih dolara. Jadroplov ima sedam brodova. Sad neka netko izračuna kol’ko ti brodovi najmanje vrijede, na to dodajte tržište koje Jadroplov drži, pa brend, valjda ima i kakvu upravnu zgradu, pa od toga oduzmite za nastupajuću 2013. godinu gubitak od 5.000 američkih dolara po danu, puno je al’ nek’ vam bude, što za 365 dana iznosi oko 1,8 milijuna američkih dolara. I, koliko vam ostaje od prodate imovine? Ostaje vam sigurno tri puta po 19,1 milijun. Tokom 2013. vlada će pokušati barem sa jednim tenderom Jadroplova. Nastavite vi sa svojim računom, ne dajte se smetati[emo_cool]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


Ja radim "kamatni" racun za Jadnoplov.To je tema i nastojim je se drzat.Drzim da oni ne mogu izac u nuli sa ugovorenom cijenom i vozarinom taman da ih svaki dan donira caritas,DAB i jos koja humanitarna organizacija.A neka me netko brojkama razuvjeri da puse manje od 4500 dolara/perjanici/danu.

Možda te demantira hartija. Znaš da ona sve trpi. Pa i ULPL ima 40 milja dobiti [emo_naivan]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ULPL ima po konsolidiranom FI 18 milijuna gubitka, sveobuhvatni gubitak razdoblja 30 milijuna.

Ma cuj moze mene sve demantirat osim stvarnosti,a to je da danas Jadroplov vrijedi odnosno iz njega je isisano milijardu kuna od pocetka demokracije u Rvata.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close