JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


bqwert: ” Je li moguce da index toliko skace, da su vozarine tolike? Je li moguce da JDPL PADA? Ne dugo [smiley1] ” ako je Hypo odlučio izaći do kraja onda nam još par mjeseci nema skoka… [smiley16]

Ovisi sta tko smatra pod dugo. I ja bih radje da JDPL odmah sutra skoci 30%, ali to nije realno ocekivati. Sto se mene tice, moze cijena ici dole koliko god hoce. Dionica ce time samo postajati sve zanimljivija kupcima. A rezultati nek samo budu i dalje dobri i nek se pare na racunu JDPL gomilaju. Morat ce kad tad rasti. Ocekujem u iducih godinu dana (s ovakvim trendom) prinos bar 50% na JDPL. Ako ga neke igre budu drzale na uzdi, pa ne odradi rast, ocekujem 100% prinosa u 2 godine. Puno ili malo? Kako kome. Sigurno ce biti dionica koje ce odraditi vise, ali na ovaj rast bih se kladio (sto u neku ruku skoro pa i jesam, jer sam ulozio 40-ak % portfelja u JDPL).
Razmisljam dio uloziti i u ATPL. JDPL mi se trenutno cini kao veci potencijal, ali ATPL nekako brze radi [smiley2]
Usput, zahvaljujem svim zasluznim clanovima ovog foruma (Techman, Bossun, Hogar i td) koji nesebicno daju jako zanimljive podatke i razmisljanja. Hvala!

Imam i jedno pitanje. Da li netko zna kad su dogovarane cijene po kojima JDPL brodovi vrse prijevoz?
Bilo bi idealno znati za svaki brod kad je zakljucen najam, s kim, po kojoj cijeni i na koji rok…tako da mozemo vidjeti od kad idujos vise vozarine. Ne ocekujem precizan odgovor, ali ako netko zna bar neke odgovore iz pitanja, biljezim se sa stovanjem.


Imam i jedno pitanje. Da li netko zna kad su dogovarane cijene po kojima JDPL brodovi vrse prijevoz? Bilo bi idealno znati za svaki brod kad je zakljucen najam, s kim, po kojoj cijeni i na koji rok…tako da mozemo vidjeti od kad idujos vise vozarine. Ne ocekujem precizan odgovor, ali ako netko zna bar neke odgovore iz pitanja, biljezim se sa stovanjem.

Ima i nesto sta se zove poslovna tajna i nije fer to stavljati na forum. Dovoljno je da svaka obnova ugovora rezultira vecim najmom a rezultate mozes pratiti kroz FI. Tu i tamo nesto procuri ali ne treba biti pravilo.

Sorry!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Slazem se, zato sam i napisao da ne ocekujem precizan odgovor…
Ipak, ako netko tu i tamo nesto natukne, javi na PM i slicno, necu se buniti.

http://dryships.com/index.cfm?get=report%5Bsmiley2%5D

ali cijena nikako da krene …bas me zanima sta ce biti kada izade 3q….


http://dryships.com/index.cfm?get=report%5Bsmiley2%5D

ali cijena nikako da krene …bas me zanima sta ce biti kada izade 3q….

ovo je sve bolje i bolje.
cijena će ipak morati krenuti ; neće štoperi to moći dugo kontrolirati, čisto realni zakon tržišta.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Kad je otprilike izaslo 3q izvjesce prosle godine? Hvala

[url=”http://www.transfer-biro.hr/3814.aspx”%5DUSPOREDBA%5B/url%5D

strvinar


Ima i nesto sta se zove poslovna tajna i nije fer to stavljati na
forum. Dovoljno je da svaka obnova ugovora rezultira vecim najmom a
rezultate mozes pratiti kroz FI. Tu i tamo nesto procuri ali ne treba
biti pravilo.
Sorry!

A zašto je to za naše brodare poslovna tajna?
Joj kad samo vidim transparentost brodara vani…

All shipping lanes lead to China.


Techman: ” Ima i nesto sta se zove poslovna tajna i nije fer to stavljati na forum. Dovoljno je da svaka obnova ugovora rezultira vecim najmom a rezultate mozes pratiti kroz FI. Tu i tamo nesto procuri ali ne treba biti pravilo. Sorry! ” A zašto je to za naše brodare poslovna tajna? Joj kad samo vidim transparentost brodara vani…

Ma nije ni ova netransparntnost loša…..”separates men from the boys”


smurf: ” bqwert: ” Je li moguce da index toliko skace, da su vozarine tolike? Je li moguce da JDPL PADA? Ne dugo [smiley1] ” ako je Hypo odlučio izaći do kraja onda nam još par mjeseci nema skoka… [smiley16] ” Ovisi sta tko smatra pod dugo. I ja bih radje da JDPL odmah sutra skoci 30%, ali to nije realno ocekivati. Sto se mene tice, moze cijena ici dole koliko god hoce. Dionica ce time samo postajati sve zanimljivija kupcima. A rezultati nek samo budu i dalje dobri i nek se pare na racunu JDPL gomilaju. Morat ce kad tad rasti. Ocekujem u iducih godinu dana (s ovakvim trendom) prinos bar 50% na JDPL. Ako ga neke igre budu drzale na uzdi, pa ne odradi rast, ocekujem 100% prinosa u 2 godine. Puno ili malo? Kako kome. Sigurno ce biti dionica koje ce odraditi vise, ali na ovaj rast bih se kladio (sto u neku ruku skoro pa i jesam, jer sam ulozio 40-ak % portfelja u JDPL). Razmisljam dio uloziti i u ATPL. JDPL mi se trenutno cini kao veci potencijal, ali ATPL nekako brze radi [smiley2] Usput, zahvaljujem svim zasluznim clanovima ovog foruma (Techman, Bossun, Hogar i td) koji nesebicno daju jako zanimljive podatke i razmisljanja. Hvala!

Hvala kolega na pohvali. Ja sam također uložio pola – pola JDPL – ATPL i nakon jedne vrlo ugodne rasprave sa kolegom Techmanom koji mi je potvrdio moje pretpostavke dobrano podebljao svoje pozicije tako da mi brodari sada čine preko polovice mog portfelja. ATPL je ziheraš a JDPL s golemim potencijalom kojem tržište neće sigurno dozvoliti pad ispod sadašnjih razina. Što se tiće skoka od 30% JDPL-a, ni ja ne vjerujem da će biti sutra, ali onog trena kada HFP objavi natječaj radi nastavka privatizacije, mislim da bi moglo biti i više od toga (ne zaboravimo da je u ovoj godini je dionica ATPL rasla 200% a JDPL samo 60% a rast generira isto tržište).

Hogar vozi Volvo

Moram priznati da se ne kužim u te brodarske spike, ali sam zato dobar druker. Nadam se da ćemo se družiti malo duže.

Gdje da počnem drukati?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close