JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ah nešto zaboravih……..
Vaš datum logiranja je 05.02. 2011………….
A pogledajte koji je moj i kako se burza ponašala poslije tog datuma……..
Mislim da to govoi samo za sebe i da nije potrebno nikome prodavat muda za bubrige……..

Tko zna zna,……….tko ima nos je uvik isprid TA,FA,i svih na burzi,…………
Psihologija i stanje na marketu…………
Ostalo je bull shit…………. [smiley]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

A sad odoh u šetnju……….
lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Treba biti talentiran za davati takve izjave.Ako pogledas FI onda je zamjetno da su napravili gubitak, a da je kapital narastao.Radi se jednostavno o primjeni MRS-ova gdje se pad vrijednost i brodova knjizi u RDG, a rast vrijednosti se ne knjizi u RDG.Sto bi bilo kad bi ULPL koristila iste standarde.Vrlo slicna flota,vrlo slicni prihodi po brodu jedni prikazu gubitak od 60-ak meleona , a drugi dobit od 90 meleona.Ovi prvi imaju duga 100 meleona , drugi 800 meleona.Ovi prvi ne isplacuju dividendu, ovi drugi upisu trezorske zapise za financiranje dividende.Ovi drugi prodaju isti brod 5 godina star za 26 meleona dolara da bi kupili novi u 3. maju za 45 meleona usd.Pojednostavljeno, realni book kod JDPL-a iznosi 450 kn po dionici, a kod ULPL 200 kn.Ili jos jednostavnije:Jdpl koristi standard uobicajen u svijetu pomorstva, a Ulpl se bavi financijskim inzinjeringom.

@ palamida

Palamido ribo plava čista stotka za ULPL. E da je jedna prava revizija. Čuo bi se managerski vrisak preko Učke.

Bogami mi se Ivano raspistoljio oko ULPL. Drago mi je da je realno sagledao stvar. Za nauku nikad kasno i nikad dosta znanja.

@ zlatek

Da znaš da i je bolje imat političku upravu u ovoj usporedbi.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Treba biti talentiran za davati takve izjave.Ako pogledas FI onda je zamjetno da su napravili gubitak, a da je kapital narastao.Radi se jednostavno o primjeni MRS-ova gdje se pad vrijednost i brodova knjizi u RDG, a rast vrijednosti se ne knjizi u RDG.Sto bi bilo kad bi ULPL koristila iste standarde.Vrlo slicna flota,vrlo slicni prihodi po brodu jedni prikazu gubitak od 60-ak meleona , a drugi dobit od 90 meleona.Ovi prvi imaju duga 100 meleona , drugi 800 meleona.Ovi prvi ne isplacuju dividendu, ovi drugi upisu trezorske zapise za financiranje dividende.Ovi drugi prodaju isti brod 5 godina star za 26 meleona dolara da bi kupili novi u 3. maju za 45 meleona usd.Pojednostavljeno, realni book kod JDPL-a iznosi 450 kn po dionici, a kod ULPL 200 kn.Ili jos jednostavnije:Jdpl koristi standard uobicajen u svijetu pomorstva, a Ulpl se bavi financijskim inzinjeringom.

Svaka čast pajdo, odličan post, go ahead [tongue]

Sviđa mi se Palamidin post , pa sam bio slobodan i prebacio ga
na ULPL temu….
Nek si tamo razmisle … [thumbsup]
200 KN , sigurno će popiz…. [thumbsup]

smanjuje se minus.......

@goldy, gardist, Techman, palamido

Totalno zbunjen. Ne kužim o čemu vi to pričate.

Ovi prvi (JDPL) imaju gubitak poslovne godine od od 48 milijuna i prenesene gubitke od 120 milijuna.
Ovi drugi (ULPL) imaju dobit poslovne godine 95 milijuna + zadržana dobit 257 milijuna.

Pametnome dosta!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@goldy
, gardist, Techman, palamido

Totalno zbunjen. Ne kužim o čemu vi to pričate.

Ovi prvi (JDPL) imaju gubitak poslovne godine od od 48 milijuna i prenesene gubitke od 120 milijuna.
Ovi drugi (ULPL) imaju dobit poslovne godine 95 milijuna + zadržana dobit 257 milijuna.

Pametnome dosta!


Naravno Zlatek. Pametnom dosta. I tu završava svako naše slaganje ili suglasje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Možete vi pričat što hoćete…………ali pogledajte samo u natrag godinu dana di je bila cijena JDPL i ULPL i di je danas……….
A plus još i dividenda od prošle godine i od ove cca 13%……znači ekvivalent sa dividendom je da je onaj koji ima dionice ulpl trenutno na preko 700 kn……..
Uprava ULPL je dioničar…..i brine se o sebi a onda i o dioničarima……..
Neke priče zvuče lijepo……..neke zanimljivo…………Ali prava istina i činjenično stanje je pogled na semafor,………………

Pa vi pametujte……..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

JDPL će polako neprimjetno rasti iz dana u dan na relativno malim prometima…
Kad mnogi to shvate, već će "pobjeći" kakvih 20-30% od nedavne cijene..

Baltic Dry +0,2%
Capesize -3,6%
Panamax +3,5%
Handysize -0,9%
Supramax -0,4%

evo kad neće nitko ja ću………

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Izgleda da opet Jadran kapital kupuje. Da li ima netko neki info?


JDPL će polako neprimjetno rasti iz dana u dan na relativno malim prometima…
Kad mnogi to shvate, već će "pobjeći" kakvih 20-30% od nedavne cijene..

baš ima razloga za rast, BDI u komi, izvješće još teža koma…. [bye]

New Report

Close