JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega ne razumjem što želite reći a iskreno ni ne interesira me…..
Ako želite zaradit koju kunu samo pratite mene i nemojte puno filozofirat…..

Lp

Kako ne razumijete što je kolega želio reči. Ovdje predviđate stagnaciju. Kažete da ima puno boljih prilika na tržištu u ovom trenutku. Pa ako sve znate, samo trebate prodati dionice JDPL-a koji će ionako stagnirati. Iskoristiti priliku na drugoj boljoj prilici/dionici i ev. se ovdje vratiti na ovim istim cjenovnim razinama… [smiley], naravno sa brutalnom zaradom…
Da ja imam tolika znanja kao Vi, ja bih to sigurno učinio… [cool]

A dobro….
Imate pravo…..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Atpl potpisala brod za 5000 dolara/dan.
što je prilično ozbiljna i neugodna situacija.

ima li netko informacije o jadroplovovim ugovorima?

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./JADRAN KAPITAL D.D. 13.686 0,84 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 13.231 0,81 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 11.546 0,71 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. VOLKSBANK D.D. 10.292 0,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. JADROPLOV D.D. (1/1) 10.011 0,61 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
8. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 6.587 0,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 6.200 0,38 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.760 0,35 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

danas se opet podebljao Kapital Fond d.d. i to za 850 dionica ( kupljeno u utorak ), dakle nakon izvješča. I izbio na 3. mjesto .
Bilo bi dobro saznat što to zna taj fond kojem je do prije mjesec dana g. Savjetnik u vladi sjedio u Nadzornom odboru.
Mislite da oni napamet kupuju?

he he
evo čim mi je izašao post gore, ode ovaj nalog od 400 i nešto, izgleda da u Kapital Fondu čitaju ovaj forum. Pa nije valjda?
Ako čitate momci, pozdrav, i nadam se da skupljate informacije ipak negdje drugdje a ne tu.

btw evo link na ffa
http://reports.platou.com/FixtureReport/Pages/BulkFixtures.aspx

Evo ako čitaju savjetujem im ako žele 10-15% sigurne love da uzmu malo hateja………
A jdpl sa ovakvim vozarinama i narudžbama za gradnju u škveru neće pobić nigdi……

Imam dionice jdpl

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Mislim da će i oni stat malo na loptu.
Kupili su koliko treba. Jadroplov je katastrofa kako su završili godinu sa puno većim vozarimnama i jakim dolarom.
Pa stvarno treba bit talentiran za stvorit takav gubitak.A što će tek bit 1 i 2 kvartal.Pa sa ovakvim vozarinama mogu još samo više stagnirati.Pa oni ne posluju sa dobitkom nesjećam se od kad.
Moj najveći promašaj.Nikad više ovdje.A ta čuvena privatizacija će bit ali tko zna kad.A tko uostalom kaže da će je uopće biti. Možda vlada odluči ostati u ovom brodaru da škver ima posla a to znači dugoročnu katastrofu za Jadroplov.
Ali bolje je žrtvovati 50 ljudi za 3000.Mislim da Jadroplov neće tako brzo u privatizaciju sa ovakovom situacijom i škverom pogotovo. A pogotovo ne prije izbora.
Nemam više dionice Jadroplova niti ih namjeravam imati.

Ako ste kratkoročni ulagatelj slažem se………..ali………

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Treba biti talentiran za davati takve izjave.Ako pogledas FI onda je zamjetno da su napravili gubitak, a da je kapital narastao.Radi se jednostavno o primjeni MRS-ova gdje se pad vrijednost i brodova knjizi u RDG, a rast vrijednosti se ne knjizi u RDG.Sto bi bilo kad bi ULPL koristila iste standarde.Vrlo slicna flota,vrlo slicni prihodi po brodu jedni prikazu gubitak od 60-ak meleona , a drugi dobit od 90 meleona.Ovi prvi imaju duga 100 meleona , drugi 800 meleona.Ovi prvi ne isplacuju dividendu, ovi drugi upisu trezorske zapise za financiranje dividende.Ovi drugi prodaju isti brod 5 godina star za 26 meleona dolara da bi kupili novi u 3. maju za 45 meleona usd.Pojednostavljeno, realni book kod JDPL-a iznosi 450 kn po dionici, a kod ULPL 200 kn.Ili jos jednostavnije:Jdpl koristi standard uobicajen u svijetu pomorstva, a Ulpl se bavi financijskim inzinjeringom.

Slažem se sa navedenim ali razlika je upravo u tome što je puno bolje biti trenutno dioničar ULPL od JDPL……..
Zašto?
Pa zato šta se ULPL uprava ponaša prema dioničarima super jer su i sami dioničari…….
Jer ako je dobro dioničarima i njima je i obrnuto………Isplaćuju dividendu, imaju market markere,dionica im je podcijenjena i na većoj vrijednosti od JDPL., i što je najvažnije imaju najjebeniji menađment ne u hrvatskoj nego na ovim prostorima…….
Pri tome naprotiv ne mislim da je JDPL loša dionica……..
Ali trenutno je ULPL 100 svjetlosnih godina ispred JDPL………
I dok god je tako , a tako će biti sve dok se ne prestanu radit brodovi u škveru po ovim cjenama,
dok imamo političku upravu, dok nam politika kroji sudbinu nema ništa od toga……..
A ovo gore je lipo napisano bolje gazit i trat 50 zaposlenih da bi 3000 moglo funkcionirat…….
To se prema mojem mišljenju neće desit prije izbora i ako će se desit ,desit će se kad se promjeni uprava, a primjeri iz italije i francuske nam govore da je država ostavila dio brodarskih firmi u svom vlasništvu zbog "viših interesa"………..
a nas prcaju……….

eto

Dok to nije slučaj kod JDPL

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

@Ivano7, svaka čast. Vrlo iskren post.


@palamida
, nije mi jasno što si ti htio reči? Da je bolje imati dionice firme koja ima političku upravu i koja ne dijeli dividende?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Treba biti talentiran za davati takve izjave.Ako pogledas FI onda je zamjetno da su napravili gubitak, a da je kapital narastao.Radi se jednostavno o primjeni MRS-ova gdje se pad vrijednost i brodova knjizi u RDG, a rast vrijednosti se ne knjizi u RDG.Sto bi bilo kad bi ULPL koristila iste standarde.Vrlo slicna flota,vrlo slicni prihodi po brodu jedni prikazu gubitak od 60-ak meleona , a drugi dobit od 90 meleona.Ovi prvi imaju duga 100 meleona , drugi 800 meleona.Ovi prvi ne isplacuju dividendu, ovi drugi upisu trezorske zapise za financiranje dividende.Ovi drugi prodaju isti brod 5 godina star za 26 meleona dolara da bi kupili novi u 3. maju za 45 meleona usd.Pojednostavljeno, realni book kod JDPL-a iznosi 450 kn po dionici, a kod ULPL 200 kn.Ili jos jednostavnije:Jdpl koristi standard uobicajen u svijetu pomorstva, a Ulpl se bavi financijskim inzinjeringom.

Palamida tek sam sad vidio da vam je danas rođendan…….. [lol]
Pa vi ste nam tek dobrodošli a već toliko znanje imate i sposobnost……
Svaka čast……
Ili ste kupovali jučer pa vas sad malo žulja jer bi moglo to još dole……….
Pa šta niste kupovali kad san ja govorio……..
Prvi put na 90……….okitio sve na 200……….
Drugi put na 130-140……..
Okitio 20% od toga……….možda baš vas……….
Pa ako i krene gore mene ne žulja ………a ako krene dolje ni najmanje……
Meni sve odgovara jer sam si postavio takvu igru…….
Imam dva jahača naprijed i topa i kraljicu otraga……….

Rast………Pad……meni sve odgovara…………..zar to nije sjajno……….
A tek sad se malo omrsit u meni mrskoj narodnoj dionici……….ali baš me briga kad se može uzet lova…….
Čak što više nudi se……
[smiley]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

New Report

Close