JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ko će sad dočekati ponedjeljak… [smiley2] Riječima starih Latina: Deder nemoj zaboraviti javiti nam.

Mala projekcija trenutno. Daily income svih brodova od polovine Rujna je cca 210000 USD. Neto dobit je ne manja od 110000. A sad upregnite kalkulatore a ja odo na ribarsku noc.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

To bi znacilo (ako nisam nesto zeznuo) cca 200 milja kn dobiti u zadnjih godinu dana, odnosno cca 160 milja u prva 3 tromjesecja? [smiley9]
Cini mi se debelo pretjerano, ali iz tvojih usta u Bozje usi…


To bi znacilo (ako nisam nesto zeznuo) cca 200 milja kn dobiti u zadnjih godinu dana, odnosno cca 160 milja u prva 3 tromjesecja? [smiley9] Cini mi se debelo pretjerano, ali iz tvojih usta u Bozje usi…

Hej hold your horses. Rekao sam od polovine Rujna. Doduse nisam rekao tekuce godina ali evo sada to kazem.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Palo mi je na pamet da se radi o tekucoj godini, a ne unazad godinu dana, ali bolje provjeriti.
Kako god, pre brodarima opcenito bi trebalo biti vrlo pozitivno razdoblje..
Usput, zahvaljujem svim znalcima s ove teme (Bossun, Hogar, techman i td, redoslijed je slucajan) na konstruktivnom pisanju.


moze li mi netko reci nesto o ovoj dionici jer planiram uci a slabo sam informiran unaprijed zahvalan[smiley9]

Citaj prethodne stranice…….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


moze li mi netko reci nesto o ovoj dionici jer planiram uci a slabo sam informiran unaprijed zahvalan[smiley9]

Pa imaš lijepih 142 stranice za proučiti [smiley5]


moze li mi netko reci nesto o ovoj dionici jer planiram uci a slabo sam informiran unaprijed zahvalan[smiley9]

Da te postedim citanja. Dionica je potencial. Zbog kojekakvih desavanja koja nemaju veze sa poslovanjem je podcjenjena i ako planiras ulaz mislim da je pravo vrijeme. Sljedeci znacajniji pomak ocekujem prije objave 3Q a to ti je za oko 2 mjesesa. Znaci kratkorocno rezultati skromni a na duzu stazu bingo. Mala napomena. Misljenje je moje a odluka tvoja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


hvala Techman naravno da je odluka moja ali zelim saznati sto vise misljenja i cinjenica naravno tek da dobijem jedan dio predodzbe a vec sam usao sa 20 komada za probu po 528kn pa me intrigira zasto svi brodari rastu osim jadroplova naravno da ne panicim ali sam jako znatizeljan[smiley9]

Evo ja se u potpunosti slažem sa kolegom Techmanom tako da imaš i moje mišljenje a svoju znatiželju ćeš ipak najbolje zadovoljiti da se vratiš 10-tak stranica unazad gdje imaš dosta konstruktivnih polemika. Što se tiće činjenice da JDPL trenutno stagnira u odnosu na ostale brodare mogu ti samo reći da kada se ovdje stvari počnu rasplitati, a moglo bi to biti i prije izbora, JDPL će rastom nadoknaditi sve zaostatke za ostalim brodarima a tu prvenstveno mislim na ATPL. Jedino je pitanje tko će u tom trenutku imati dobru poziciju u ovoj dionici jer se bojim da će rast početi naglo i blokadama prema gore. Trenutna cijena je više nego povoljna za dokup.

Hogar vozi Volvo

Zato što 9. i 10. u TOP 10 vlasnika stalno prodaju, npr.od 21.08 do 27.08 prodali su 676 dionica a to je pola prometa u tom vremenu

Neka netko stavi friski top ten. Na sporom sam internetu i ovo je ziva muka.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. PBZ D.D. 50.956 3,11 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 44.500 2,72 Skrb. račun
5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 26.674 1,63 Skrb. račun
8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 21.637 1,32 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 16.291 1,00 Skrb. račun
Ukupno: 86,13

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. PBZ D.D. 50.956 3,11 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 44.500 2,72 Skrb. račun
5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 26.674 1,63 Skrb. račun
8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 21.637 1,32 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 16.291 1,00 Skrb. račun
Ukupno: 86,13

New Report

Close