JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi taj Jadroplov toliko hvalite, a on ni makac s mjesta….

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


kohut: ” Pozdrav svima Nov sam na forumu, zadnjih nekoliko mjeseci i na stocku. Negdje sam pročitao da ugovori o leasingu JDPL ističu 2012, da li se privatizacijom može išta riješiti u korist JDPL ili će se preživljavat do isteka ugovora[smiley8] ” Pozdrav novom kolegi , drago ni je vidjeti da se krug zainteresiranih za ovu dionicu širi. Kolega kako ste novi samo ću kratko reći da 100 – 150 milja kn projecirane dobiti nije nešto sa čime se može pohvaliti puno firmi u Hrvatskoj i da se to nikako ne može nazvati životarenjem. Dao Bog da i moja firma tako životari jadnog dana kada ju budem imao odnosno da sve firme čije dionice imam ostvaruju takvu dobit.

Nisam mislio na firmu nego na dionicu, može li privatizacija “pogurat” vrijednost na kojoj bi po većini trebala bit obzirom na dobit. Inače se slažem da bi i ja volio da mi firma tako “životari” [smiley2]


Uprava društva se nikako ne može obvezati u ime društva da se neće mijenjati vlasnička
struktura društva niti da sa neće mijenjati uprava bez nečije
suglasnosti.

Takav aranžman kao što je Jadroplovov s PD-om mora biti odobren od Nadzornog odbora, koji predstavljaju vlasnike. To se je i dogodilo. Što god pisalo u tom ugovoru vlasnici su odobrili potpisivanje.
No, fazon je u tome što je Toula požurio, dobio odobrenje i potpisao ugovor zadnjeg radnog dana Nadzornog odbora koje je postavila Privredna banka prije nego je prepustila svoje većinsko vlasništvo nad Jadroplovom Agenciji za sanaciju banaka i osiguranje šštednih uloga. Naravno, oni su smjenili postojeći i postavili svoje ljude u NO no Toula je sve to izrješavao dan prije neg su oni stupili na dužnost, i zbog toga mu se sudi.


…pouzdano znam da se u slučaju osuđujuće kaznene presude ….

jel to neki novi sudski spor u pitanju?


Kolega Toknazev bio bih zahvalan ako bi vi ili netko drugi od kolega
mogli staviti na forum cijeli ugovor ili barem na PM pa da vidimo tu
divotu.

Evo i ja se pridružujem suforumašu Hogaru u potrazi tog ugovora, pa ak toknAzev ima nek nam obojici pošalje. Jer ja, toknEzev, nažalost nemam taj ugovor [smiley2] Šalim se [smiley2]
Kao što rekoh, nažalost nemam ugovor. Sve moje informacije o PD-u su lako javno dostupne, dok je primjerak tog ugovora rijedak kao nevina Slovenka.

All shipping lanes lead to China.


Pozdrav svima Nov sam na forumu, zadnjih nekoliko mjeseci i na stocku. Negdje sam pročitao da ugovori o leasingu JDPL ističu 2012, da li se privatizacijom može išta riješiti u korist JDPL ili će se preživljavat do isteka ugovora[smiley8]

Kohut dobro dosao. Pogledaj par stranica unatrag. Tema je dosta dobro odradjena.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Predsjednik udruge malih dionicara Vlado kaliterna sigurno ima preslik ugovora. U nekoliko intervjua je komentitao stetnost ugovora. Covjekje O.K. Ako trebate neku informaciju njegov broj je 098 371 360.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


vipy: ” Hogar: ” Kao prvo kako je moguće da društvo preuzima obveze u ime svojih dioničara i ugovara ograničavanje njihovih upravljačkih prava koja su neprikosnovena. To jedino mogu ugovoriti dioničari međusobno sa Shareholders agreementom i nitko drugi u njihovo ime. Hogar, onda bi to znacilo da ja ili bilo koji drugi dionicar, teoretski, mogu kao zainteresirana strana pokrenuti proces neznamkakosezoveinstitut u ovom slucaju? ” Vipy za time nema potrebe jer PD takve klauzule iz ugovora ne može prisilno provesti niti osnažiti a HFP može bez straha provesti privatizaciju a novi vlasnik promijeniti upravu ako tako želi. Oštećena stranka je Jadroplov i on u kaznenom postupku ima položaj oštećenika i može postaviti imovinsko – pravni zahtjev za poništenjem ugovora i naknadom štete. Da li je to učinjeno ili ne mislim da o tome više zna kolega Techman koji bolje poznaje odnose unutar Jadroplova te sadašnje i bivše uprave ali mi se čini da Papić ne bi tako nešto propustio učiniti jer je animozitet između njega i Toule više nego očit. Koliko sam uspio pohvatati iz članaka iz Slobodne radilo bi se o nekih sitnih 100 milja. Možda bi se trebali malo bolje uključiti u postupak kroz udrugu malih dioničara jer mi se čini da tako nešto postoji i pritisnuti ODO da čim prije provede postupak koji neće baš biti jednostavan. Individulni pristup mislim da neće dati rezultate.

Jadroplov je rasadnik kaznenih prijava. Svatko prijavljuje svakoga. Gospodin Panevropska unija podnio je preko 100 kaznenih protiv Giovanellija i Bozica (ex techmana). Toula je podnio gomilu krivicnih protiv Giovanellija, Bozica i Papica. Mali dionicari su podnili gomilu prijava protiv Toule, Kundidove, Radica, Srecka Favre (konzultanta JDPL), Petricica (ex techman). Nemam info da li je Papic koga prijavio ali bi vrlo vjerovatno moga o Toulu ako vec nije. Moje osobno misljenje je da su jedino mali dionicari osnovano prijavljivali.
U tom labirintu gdje svak svakoga prijavljuje nije lako pohvatati za sto je tko koga prijavio. U svakom slucaju nema ni jedne pravomocne presude. Samo su Giovanelli i Bozic prespavali na Bilicama (Splitski pritvor/zatvor). To je generalno problem Hrvatskog pravosudja a narocito prisutan u Splitu sa nasim sudackim talentima. Nasa bozica pravde ispred suda ima dalekozor u ruci umjesto ruku preko ociju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Predsjednik udruge malih dionicara Vlado kaliterna sigurno ima preslik
ugovora. U nekoliko intervjua je komentitao stetnost ugovora. Covjekje
O.K. Ako trebate neku informaciju njegov broj je 098 371 360.

Pročitao sam nekoliko intervju-a s gosp. Kaltirenom u kojima je nedvosmisleno izjavio da nema niti je vidio taj ugovor. Po potrebi, mogao bih priložiti link na neke od razgovora. No, možda je nabavio u međuvremenu.

All shipping lanes lead to China.

Iako mi je iznimno drago što pokušavamo saznati što više o Jadroplovu kao firmi samoj, no mogli bi svako malo i napisati nešto što bi moglo (ne)povoljno utjecati na jadroplovov core buisness. Evo ja ću početi.

Usijed suše i nepovoljnog vremena generalno u Europi, pšenice iz Rusije i ostalih europskih zemalja skoro pa nema, odnosno bilježe se znatni padovi u proizvodnji, pa su kupci prisiljeni kupovati pšenicu, soju i slično u SADu unatoč visokim cijenama koje uzrokuju troškovi prijevoza no kupci nemaju izbora. Ta povećana potražnja uzrokuje povećanje cijene tih proizvoda, a i lijepe uvjete za shipping kompanije.
Na primjer, kineski uvoz soje je u srpnju porastao 20% u odnosu na lipanj.

Evo jedan od razloga zašto brodarski indeksi rastu, i zašto brodari uživaju u nezapamčeno lijepim vremenima.

All shipping lanes lead to China.


evo i novog stanja: * Važeći podaci za uredovni dan 10.08.2007 . JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun 2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun 3. PBZ D.D. 50.956 3,11 Skrb. račun [color=blue] – 43 kom[/color] 4. PBZ D.D. 44.500 2,72 Skrb. račun 5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun 6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun 7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 26.674 1,63 Skrb. račun 8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun 9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 22.732 1,39 Skrb. račun [color=blue] -200 kom[/color] 10. PBZ D.D. 19.695 1,20 Skrb. račun [color=blue] -2186 kom[/color] Ukupno: 86,40 Mislim da se iz ovog vidi tko štopa cijenu ali sva sreća da će uskoro izaći iz Top 10 a ovim tempom u 10 dana i iz JDPL u cijelosti. Ima tko će preuzeti njegove dionice, za to se sigurno ne treba brinuti.

ponovo malo statistike:

Važeći podaci za uredovni dan 17.08.2007 .

JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. PBZ D.D. 50.956 3,11 Skrb. račun [color=blue] – prestao prodavati[/color]
4. PBZ D.D. 44.500 2,72 Skrb. račun
5. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 26.674 1,63 Skrb. račun
8. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 22.417 1,37 Skrb. račun [color=blue]-315 kom[/color]
10. PBZ D.D. 16.367 1,00 Skrb. račun [color=blue] -3328 kom[/color]
Ukupno: 86,18

očito je da 10. ima ulogu barijere na 530 kn jer ne ide ispod te cijene sa prodajom !

Hogar vozi Volvo

Obretite paznju na omjer kupnje i prodaje, trenutno je 3:1. Kupnja se kretala vec duze vrijeme oko 55oo, a sad je narasla na 15000, dok je prodaja ostala oko 5500. Mislim da bi to mogla biti indikacija porasta (uh kako da izbjegnem drukanje…)

Kad promatram transakcije zadnjih dana imam osjecaj da se netko postavi na kupnju 1000 komada po 49x kn da bi ga krajem dana poklopilo. Tijekom dana ne prodaju ispod 520 kn ali malo veci nalog bi fino mogao spustiti cijenu za 7-8%. Mozda se varam [smiley13]


Kad promatram transakcije zadnjih dana imam osjecaj da se netko postavi na kupnju 1000 komada po 49x kn da bi ga krajem dana poklopilo. Tijekom dana ne prodaju ispod 520 kn ali malo veci nalog bi fino mogao spustiti cijenu za 7-8%. Mozda se varam [smiley13]

Mislim da se varaš jer takvih naloga ima ispod 500 kn a nikako da dođu na red i nadam se da niti neće
[smiley2]

Kod ove dionice su fundamenti takvi da je sadašnja cijena već deeebelo diskontirana i da nema ovog skrbničkog PBZ-a koji štopa rast iz samo njemu poznatih razloga koji nisu utemeljeni na ekonomskoj već nekoj drugoj logici bili bismo već odavno prema 700 kn. Vidiš da se brzo pokupi sve što se pojav ispod 530 kn a i skrbnički je već po 530 kn prodao oko 6000 kom.

Hogar vozi Volvo

New Report

Close