JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moj target je 42kn

Pa koliki će onda biti BDI – 300 bodova?? [rolleyes]
[/quote]
Taj target je uistinu TA target, al neće se nikada ostvariti.
Al 110-120kn je realnost

26.11.2010 - Dan D

BDI opet pati zbog cape vozarina. to strašno utječe na Jadroplov jer on ima samo velike brodove.
Kolege realnost je da su vozarine sa Panamaxe i supre još uvijek dobre, dolar je ojačao 20%. Što vas muči da preterujete sa crnim prognozama. Kupili bi još po nižoj cijeni???

Ponavljam pitanje: da li je realno preuzimanje Sv.Dujma u rujnu ?

Inače , u ovom trenutku ukupna tržišna kapitalizacija JDPL je 40,5 mil $.
Otprilike vrijednost jednog Supramaxa.

Kolege pa tu se HFP iskrcava,još 20089 kom. [shocked]


Ponavljam pitanje: da li je realno preuzimanje Sv.Dujma u rujnu ?

Inače , u ovom trenutku ukupna tržišna kapitalizacija JDPL je 40,5 mil $.
Otprilike vrijednost jednog Supramaxa.

da se jdpl moze kupiti po 40m$ vec bi bio kupljen… 40m$ koliko si rekao da je trenutno trzisna nebi bilo dosta ni za 20% jdpl ako bi ga probao kupit na burzi… samo nek netko uleti sa nalogom od par tisuca komada i da vidis kako cijena (i trzisna kapitalizacija) ide gore… slicno se moze dogoditi i u suprotnom smjeru zahvaljujuci ovim *#"&(#%/&"% iz HFPa…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...


Kolege pa tu se HFP iskrcava,još 20089 kom. [shocked]

Nisam u toku, zašto HFP prodaje? Do kad?

vrijeme za polaganu kupnju?…..ili ipak pričam gluposti?…..

Evo meni jedan zanimljivi graf BDI – BDS – JDPL – JDPL$

Od nekakvog peeka cijene u $ od skoro 40$ danas JDPL vrijedi 24$ što bi značilo pad od 40%, istovremeno je BDS na skoro istim razinama

Vidim, zagužvalo se malo na ovom forumu…

daklem, postao je interesantan JDPL za uletiti… [cool]

zalud nam je postanje indeksa vozarina tu ili na atpl ili tnpl/ulpl i njihova poredba sa aktualnom cijenom dionice. ali ipak kolega drazenii, you made your point. vozarine i cijena jadroplova (kao i ostalih brodarskih dionica) su u nikakvoj korelaciji, jednako kao što su korelirani jdpl i indeks potrošačkih cijena maloprodaje u bosni. trebalo bi analizirati kretanje indeksa vozarina i tečaja dolara kroz par godina zajedno sa dobiti (ili čak bolje prihodima) te to dovesti u nekakvu korelaciju kako bi znali da ipak kupujemo "vrijednost" u pravom smislu riječi, a što će na koncu i tržište kad tad prepoznati kad se racionalizira.

lp

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

+240kom JDPL (daleko mi za čekati na 42kn)….

26.11.2010 - Dan D


+240kom JDPL (daleko mi za čekati na 42kn)….

dobar [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close