JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svi brodići vidim lijepo zaposleni.
Ima li kakvih novosti o Sv.Dujmu ?
Da li je realno preuzimanje u rujnu ?

Čim BDI okrene, ode ovo 15-20% u par dana, gotovo da sam siguran…

Ja malo požurio, nadokupio 300 komada po 154-155, ali ko ima para neka skuplja. Jedna od sigurnijih investicija na zse, ako će dolje, neće puno, al kada krene daleko će…

[thumbsup]

bdi konstantno pada i danas jedna korekcija i maheri ga spustaju ispod 140.

ovako su ga drzali na 200 par mjeseci i u sekundi na 150.


Fearnley kaže:

SALE AND PURCHASE

Vessel Size Built Buyer Price Comm.
Hyundai Mipo Resale 56 000 2011 Turkish 38,75
Eleoussa 44 950 1994 Taiwanese 21,75

Izgleda bolje nego što sam očekivao: za Supramax s isporukom za godinu dana 39 milja (prema današnjoj cijeni , tržišna kapitalizacija cijelog JDPL je malo veća od 40 mil $ !!!).

Prema ovakvim cijenama ispada da je NAV oko 600. Zbog situacije na burzi to naravno nema veze s trenutačnom cijenom dionice , ali lijepo je vidjeti.


Poštovanje kolega. A šta je 36 kontra Jadroplovovih 52. I onda papinjo na primopredaji kaže kako ce nastaviti uspješnu poslovnu suradnju sa Brodosplitom. Usput da li je Jadranka namirila razliku do svjetske cijene? Trebalo bi Jadroplovu u žiro kapnuti škarših 22 milje doloresa.

I onda se probudiš i shvatiš da je Ivino obecanje ludom radovanje koje ne obavezuje Jadranku. Ipak je to obecala Ivina vlada a ovo je njezina.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

nece jdpl propasti cak i da vlada ne namiri razliku… a namirit ce je samo ako je navedeno stavila u ugovor… jer ipak jdpl treba prodat novom vlasniku kad presusi kasa a novi vlasnik ce htjet vidjet sto je sa 20-ak milja $ stavkom iz ugovora ak je ona ikad postojala… a po nekim interviewima i izjavama za tisak postojala je… no dok ne vidimo papir necemo znati…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Pop grafu JDPL je na granici, svako probijanje ispod 150kn će biti praćeno jačim padom….
ostaje vidjeti, trenutna situacija pričekati.

26.11.2010 - Dan D

moje mišljenje idemo na 128-133 Kn, CBX 1600

Put ka 130 kn otvoren

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Moguće da će se roniti toliko, al prometi su minimalni. Nije moguće kupiti ozbiljniju količinu po ovim cijenama. Ja lagano liparim na bidu.

:)))

Ajmo prodavači, življe malo.

he he

Pozz

i sretno svima

kud plovi ovaj brod??

Nažalost na hrid, ali to je i za očekivati budući da su fond menadžeri na poziciji kapetana i kormilara.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

ufff..ovo je dosta procurilo….. [shocked] ni u usa brodari ne stoje dobro….izgleda bdi opet zakucavanje

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close