JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto su ljudi konačno shvatili da su ratovi preskupi odlučili su ratovati i osvajati na malo sofisticiraniji način i sada ratuju valutama i gospodarskim interesima, a kolonije osvajaju lukavim plasiranjem vlastitog kapitala sa kojim onda preuzimaju banke u svojim novim kolonijama i na taj način njima vladaju uz pomoć domaćih poslušnika i "izdajnika". Dali vam je to poznato.
Naravno da se znalo da će USD porasti jer je to na neki način mehanizam obuzdavanja rasta Kine i Indije koji se oteo kontroli. Ovaj pad eura odgovara europskom gospodarstvu i povećanju njegove konkurentnosti jer istovremeno poskupljuje Kinesku robu. Što se tiče brodara njima to odgovara jer jačanjem dolara nadoknađuju pad prihoda usijed nižih vozarina.
Zar mislite da su Njemci toliko blesavi da svojim nespretnim odlukama oko Grčke i zabranje šortanja slučajno ruše euro. Ovo što se događa moglo bi se nazvati " Europa uzvraća udarac ".

Znam da sam dosadan ali da li je Jaca [kiss] namirila razliku do svjetske cijene za Peristil?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Znam da sam dosadan ali da li je Jaca [kiss] namirila razliku do svjetske cijene za Peristil?

2 zaposlenika jadroplova su mi rekli 43 mil usd. jeli tocno ili nije ne znam.

Ali kolega svjetska cijena je danas 30.000.000,00 i zato ponavljam Jaci [kiss] pitanje ?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ali kolega svjetska cijena je danas 30.000.000,00 i zato ponavljam Jaci [kiss] pitanje ?

Kolega radi se o svjetskoj cijeni čelika utrošenog u izgradnji a ne cijeni ukupnog broda. Ako se nevaram Peristili ima neke cake kao duplu oplatu ili nešto slično itd. itd.

Molio bih za ponedjeljak i ovdje jedan "najbrži prst". [lol]

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,TBSI&d=e



Ali kolega svjetska cijena je danas 30.000.000,00 i zato ponavljam Jaci [kiss] pitanje ?

Kolega radi se o svjetskoj cijeni čelika utrošenog u izgradnji a ne cijeni ukupnog broda. Ako se nevaram Peristili ima neke cake kao duplu oplatu ili nešto slično itd. itd.
[/quote]

Takvu caku svi imaju…

ovakov pad nema smisla,kao da mazohisti kupuju ovu dionicu.Na ekranu pratim dvadesetak najlikvidnijih,JDPL uvjek najviše pada,to je konstanta,izgleda špekulanti obožavaju ovu dionicu.Svemu dođe kraj pa će i špekulanti jednom stradati,kad tad.

obožavam strvine-posebno ovce



Znam da sam dosadan ali da li je Jaca [kiss] namirila razliku do svjetske cijene za Peristil?

2 zaposlenika jadroplova su mi rekli 43 mil usd. jeli tocno ili nije ne znam.
[/quote]

Nešto slično sam i ja čuo, iz škverskih krugova.

Mada daleko od Techmanovih 30 mil $, ja zadovoljan i sa 43 jer sam u svojim kalkulacijama ionako konzervativno uzimao cijenu od 50 mil USD (ipak je naša Vlada u pitanju), tako da je što se mojih kalkulacija tiče, JDPL zaradio 7 mil $, a uskoro vjerovatno još 7 bude li isti aranžman i za Sveti Dujam, što sumarno daje nekih 45-50kn po dionici više od mojih polaznih pretpostavki. [thumbsup]

S obzirom da su brodovi naručeni prije ponora, moguće da bi se eventualni novi ugovori sa HR-brodogradilištima u Vladinom aranžmanu mogli izvesti i za nekih 35-40 mil USD sa uračunatom subvencijom?
U tom slučaju ne bih toliko kvocao, a ne bi nam ni dionica trebala posrnuti s obzirom da nam trenutna valuacija dopušta manje greške u koracima.

Ma u biti nema se tu šta prigovarat, pa u vrijeme zaključenja ugovora za novogradnje:

Obavještavamo Vas da je 21. travnja 2008. godine između JADROPLOVA D.D. i BRODOSPLIT BRODOGRADILIŠTA d.o.o. potpisan ugovor o gradnji dva broda..

..dakle u 04/2008 svjetske cijene supramax novogradnji i jesu bile u rangu oko 45 mil USD, a da smo ih dobili po današnjim cijenama 30-33 mil USD.. osjećao bih se neugodno, ne bih mogao pogledat Jadranki u oči hehe.

No, da naglasim, sa ova 2 supramaxa je tako kako je i oni me nisu ni brinuli toliko jer su stvar burzovne prošlosti. Brinuo me eventualni nastavak naručivanja preskupih novogradnji.

Utoliko mi je lakše ako je istina da ćemo ove supre platiti oko 43 mil USD, jer to odgovara svjetskoj cijeni u vrijeme ugovaranja, pa ako bi se išlo u nastavak suradnje sa HR-brodogradilištima po ovom ključu, odnosno da nas (JDPL) te novogradnje u konačnici koštaju u okviru do 10-ak % više od svjetske cijene u trenutku zaključenja ugovora, onda mi je i ta briga uklonjena.

Primjerice, da naručimo još 2 supramaxa po cijeni 40 mil USD, a sa subvencijom nas izađu oko 34 mil USD?
Ja se ne bi bunia, a ako i platimo koji dolar više, ionako kažu da su HR brodovi među najkvalitetnijima, a valjda i to nešto vrijedi.

U privitku kretanje cijena novogradnji. Označio sam period u kojem su naručeni Peristil i Dujam, s time da supramaxa i nema na grafu. Dakle oni su cjenovno između handymaxa i panamaxa (bliže handymaxima). I da, to je upravo bio period najviših cijena novogradnji, tako da se nije čudit ni škverskoj cifri od 52,5 mil USD.

Cape index +14%[kiss]
25 May 2010

Baltic Dry Index (BDI)    +244   4187
Rates

BCI (Cape index) BPI (Panamax index) BSI (Supramax index)
INDEX 5262 637 4492 -45 3076 -14
SPOT 4 TCE AVG (USD) 57425 9177 36049 -364 32161 -146
YESTERDAY (USD) 48248 36413 32307
YEAR AGO (USD) 40306 19009 19390


Cape index +14%[kiss]
25 May 2010

Baltic Dry Index (BDI)    +244   4187

26.05.2009.

BDI = 2942
JDPL = 190

[shocked]

New Report

Close