JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zato su firme u obvezi objavljivanja Izvještaja o novčanom tijeku i Promjenama kapitala – da bi se razjasnile te neke nejasnoće koje se mogu pojaviti pukim gledanjem u bilancu i RDiG. U ovom slučaju, najbitnije je da je u firmu ušlo 34,696 mil kn keša od prodaje broda.
No ak uhvatim vremena budem pogledao malo u Računovodstvo poduzetnika o toj tematici pa ak naiđem na štogod zanimljivo budem tu okačio.

Jedno bi razjasnio: hipotetski, imate firmu koja ima solidne fundamente, korektan menadžment, lijepu perspektivu i sve to po pristojnoj cijeni. Nakon toga objave izvješće koje može rašćistiti neke potencijalne nedoumice oko toga kako firma trenutno radi i što mu se sprema u budućnosti core buisnessu, tj. u osnovnoj djelatnosti. I sad kad ste dobili potvrdu da nešto vrijedi, tržište dionicu te frime učini još povoljnijom i reducira rizik od ulaganja u tu vrijednosnicu (poveća sigurnosnu maržu između cijene i vrijednosti), a neki kukaju kako to nije dobro?! Pa zar to nije El dorado za svakog ulagača u vrijednost?
Jedino što vam mogu garantrati da će prije ili kasnije tržište realno vrednovati vrijednost.

Ugodan vam praznik.

Edit: tek sad vidim da ovo gore može imati prizvuk navlačenja…. najozbiljnije, to mi nije namjera, već da počnemo razmišljati samostalno, neovisno od tuđih napisa na forumima, raznih analitičara ili kogavećne.[/i]

Jako lijepo rečeno. Jedini je problem što je 99.98% ulagača na našem tržištu orijentirano na kratki rok.

Uskoro ce biti: pazi, izvjesce je dobro, prodaj dok mozes[smiley1][smiley1][smiley1][smiley1]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Vaš link

Idemo dalje…

Kad tad će prevladati zakoni fundamenata.

doci ce i taj dan…[smiley2]

O P.Dohle-u i Jadroplovu…

Klauzula 47. Ugovora o zakupu brodova, potpisanog s “Peterom Dohleom”. Prema toj klauzuli ispada da Nadzorni odbor ne može smijeniti Upravu ni predsjednika Uprave bez suglasnosti njemačkog brodara. Nadalje, ni DAB, odnosno HFP kao krajnji dioničari “Jadroplova”, ne smiju promijeniti ni Statut ni Upravu “Jadroplova” bez suglasnosti “Dohlea”. Nadzorni odbor je preko Ministarstva pomorstva pred Državnim pravobraniteljstvom RH pokrenuo postupak zbog neusklađenosti Ugovora s “Dohleom” s hrvatskim zakonima. Postavilo se pitanje je li Toula smio potpisati Ugovor s takvom klauzulom i radi li se o još jednom prekoračenju ovlasti.

još jedna, ovak zanimljivost: u lease back aranžmanu Dohle ima pravo na proviziju od tri posto na sve prihode broda.

All shipping lanes lead to China.

“Kada se manager s izvrsnom reputacijom primi posla u društvu sa lošom reputacijom, reputacija društva se neće promijeniti.”

Benjamin Graham ( o.p. Bero )

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Dva stara članka iz Slobodne , 2005.:

http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20030723/split02.asp

http://www.slobodnadalmacija.hr/20050910/temedana02.asp

Drago mi je da se Jadroplov drži odlično danas to je samo pokazatelj ozbiljnim ulagačima da fundamenti ipak nešto znače možda sada neki i shvate da je bolje držati novce u ovakvim dionicama

SAM PROTIV SVIH

Ma sve navedeno na ovom forumu ide nam u prilog, i sve je skoro istina, ali nikako da krene gore..

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

ma čekaju mene, u ponedjeljak sjeda nešto casha na račun pa bi bilo zgodno da jdpl danas i sutra malo potonu. evo, ja bih bio zadovoljan s 520 [smiley11]

hate red


ma čekaju mene, u ponedjeljak sjeda nešto casha na račun pa bi bilo zgodno da jdpl danas i sutra malo potonu. evo, ja bih bio zadovoljan s 520 [smiley11]

Nadležni će ti želju ispuniti[smiley11]

520,01
vidiš da me slušaju…
samo naprijed, ne dajte se[smiley7]

hate red

New Report

Close