JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema komentara na izvjesce [undecid]

tko jos cita izvjesca… udje se po x izadje po x+3kn i brokeru ostavi 2kn sebi uzme 1kn to je naša realnost…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...



Nema komentara na izvjesce [undecid]

tko jos cita izvjesca… udje se po x izadje po x+3kn i brokeru ostavi 2kn sebi uzme 1kn to je naša realnost…
[/quote]
nazalost

Nije bolest sve što boli

Jel primjećena/komentirana promjena u TOP10:

Novi skrbnički:
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 9.235
HPB dionički mu je napravio mjesta i otpao sa Top10 liste.

Također HFP na 3. mjestu je smanjio količinu za 4.000 komada.. neke međusobne pretumbacije?
Da li je novi sa 6-og mjesta taj šta se trpao prethodnih dana?

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 39.601 2,42 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA (-4000 kom)
4. VOLKSBANK D.D. 10.292 0,63 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. JADROPLOV D.D. (1/1) 10.011 0,61 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 9.235 0,56 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
7. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./HPB GLOBAL – OIF S JAVNOM PONUDOM 9.065 0,55 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 6.907 0,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 5.760 0,35 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. MARKOVINOVIĆ IVAN 5.350 0,33 Osnovni račun VARAŽDIN, HRVATSKA
Ukupno: 75,91

Jesi li ovo prve naznake privatizacije?

Samo , nece valjda ovako preko burze?

Iskreno , mislim da ce to ici sve u đuture, a cijena….?
Ne manje od 3 glave.

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

‘Peristil’ uplovio u flotu ‘Jadroplova’
Dan uoči Praznika rada, 1. svibnja, svečano je bilo i u “Brodosplitu”, gdje je bulk carrier, Novogradnja 466, službeno predana naručitelju, splitskom brodaru “Jadroplovu”.
Za ponedjeljak je najavljeno i krštenje broda “Peristil” a kuma će mu biti proslavljena splitska i hrvatska atletičarka Blanka Vlašić.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/101010/Default.aspx

tu bi se slozio sa deluxom da ce sve u privatizaciju u djuture i to brzo do kraja godine sigurno a onda hep u proljece

Vaš link

[sad]

Nije bolest sve što boli

Izvješće mi nije dobro. Prošle godine im je 1 q bio najbolji, 28 mil kuna +. ove godine 10 mil kuna-

Nadao sam se dobiti bez obzira na Zrin. ipak je kod atpl bila dobit kakva takva iz pomorskog prometa.

Vezano uz HFP i manjak dionica, meni se čini da to nije prodaja već prijenos po rezervaciji kojemu je odobren povrat…. ne mogu oni samo tako prodat.

Na 27 mil. povećanja imovine si zaboravio, sluačajno ili namjerno?

BV preko 400 , NAV preko 500 , kratkoročna imovina veća od svih obveza zajedno.
Naravno , očekivao sam bolji rezultat , ali "krvna slika" mi i dalje izgleda zdrava.

Efekti rasta vozarina znati će se tek u slijedećem razdoblju nakon što se revidiraju postojeći ugovori.
Stanje firme nakon "najveće krize u povijesti" je u najmanju ruku odlično. Pitanje je postoji li u Hrvatskoj firma koja više vrijedi, a ima 50 zaposlenih. Praktično 14 mil. kuna na svakog zaposlenika. Gotovo kao neka nekretnina, a ne firma. Ovo je sada šteta prodavati (mislim na državu) jer je očito da dobro funkcioniraju, a vrijednost firme može samo rasti. Ipak je moguće da i država bude "uspješan vlasnik". Ipak sve ovisi o ljudima……

Ne nije moguće da država bude uspješan vlasnik, to je samo u teoriji. Naime, ako detaljnije napravite analizu dođe se do slijedećih zaključaka:
1.Dionica je već dugo jako nisko u odnosu na NAV,
2.FI nisu slučajno takova,
3.Netko preko Uprave želi jeftino kupiti tvrtku,
4.Ukoliko neće biti konkurencije što je vjerovatno tvrtka će otići za kikiriki, ( hr model privatizacije )
5.Netko skuplja preko skrbničkog SG, to je signal da je veći igrać počeo skupljati,
6. Eventualna ponuda će biti niska s obzirom na prosjek cijena u proteklom vremenu,
7.Tu je previše malih ulagača,idealna meta za jeftinu kupnju.
8.Cijena bi trebala biti min. 370,00 kn.

obožavam strvine-posebno ovce

New Report

Close