JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ajd vas dvojica mene posavjetujte. Oću li ja ulazit u taj Jadroplov ili ne? I mojne odgovore tipa, prouči i donesi odluku sam! Tuna jel još nisi na moru? Ja palim danas, u četvrtak sam u Splitu, pa možda malo škicnem JDPL iz prve ruke!
He, he, Ja usao, a ti fazan: ” prouči i donesi odluku sam! ”
[/quote]

Samo se ti smij. Pazi da se ne smiješ kao dioničari Belja.
[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning


Ajd vas dvojica mene posavjetujte. Oću li ja ulazit u taj Jadroplov ili ne? I mojne odgovore tipa, prouči i donesi odluku sam!

Tuna jel još nisi na moru? Ja palim danas, u četvrtak sam u Splitu, pa možda malo škicnem JDPL iz prve ruke!

Firma ok, rezultati super i bit će, doinica trenutno loša.

Idem u petak … [smiley11]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Firma ok, rezultati super i bit će, doinica trenutno loša.

Dobri razlozi za kupovinu.

I love the Smell of Profits in the Morning


Ma to je sve Ok, samo meni nije jasno zasto su oni upravo tu razliku iznad knjig. bacali direktno na kapital.

Nije to to. Malo je to kompliciranije kod revalorizirane imovine – kod prodaje u zadržanu dobit dođe ostatak vrijednosti između revalorizirane (fer) i originalne nabavne a koji još nije (amortizacijom) već prešao u zadržanu dobit. Ma … ne znam baš detalje i ne znam jednostavno objasniti što mi je rečeno.

No, tu dolazi samo do pretakanja unutar stavki kapitala – iz reval. rezervi u zadr. dobit. ukupni kapital ostaje isti (povećao/smanjio se samom revalorizacijom).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Dobri razlozi za kupovinu.

A, ne znam … Po meni ne još. Nejasno je što izvode ovi iz Top10 koji hoće van. Da li će netko izvana u to zagristi ili će se mučenje nastaviti.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


fazan: ” Ma to je sve Ok, samo meni nije jasno zasto su oni upravo tu razliku iznad knjig. bacali direktno na kapital. ” Nije to to. Malo je to kompliciranije kod revalorizirane imovine – kod prodaje u zadržanu dobit dođe ostatak vrijednosti između revalorizirane (fer) i originalne nabavne a koji još nije (amortizacijom) već prešao u zadržanu dobit. Ma … ne znam baš detalje i ne znam jednostavno objasniti što mi je rečeno. No, tu dolazi samo do pretakanja unutar stavki kapitala – iz reval. rezervi u zadr. dobit. ukupni kapital ostaje isti (povećao/smanjio se samom revalorizacijom).

Biti će zanimljivo kad koncem godine ponove revaloriziraju imovinu budući da su cijene brodova najmanje 20-ak % veće u odnosu na početak godine

kratka statistika za dočarati tu razliku između dobiti kroz RDG i dobiti koja je završila u zadržanoj dobiti:

od 2003 pa do 1Q 2007 (17 kvartala, u tisućama):
– dobit kroz RGD: 299.399
– povećanje zadržane dobiti: 409.223 (37% više)

(kao što je Hogar rekao, za 1 god bi zadržana dobit mogla u plus)

prosječno godišnje:
– dobit kroz RGD: 70.447
– povećanje zadržane dobiti: 96.288

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

A da se postavim na 500,00 kn?

I love the Smell of Profits in the Morning

Ne spuštaj cijenu…….!!!!!!!!!

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

novi ATH vozarina
http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

[smiley1]

BSI
(Supramax index)

50016 + 57
[smiley2]

14 August 2007

Baltic Dry Index (BDI) +77 7143
Spot Rates BCI
(Cape index) BPI
(Panamax index) BSI
(Supramax index)
INDEX 9637
+156
7093
+91
4783
+5

SPOT 4 TCE AVG (USD) 112971
+2269
57193
+741
50016
+57

YESTERDAY (USD) 110702
55452
49959

YEAR AGO (USD) 59184
28156
26047

strvinar

Zato su firme u obvezi objavljivanja Izvještaja o novčanom tijeku i Promjenama kapitala – da bi se razjasnile te neke nejasnoće koje se mogu pojaviti pukim gledanjem u bilancu i RDiG. U ovom slučaju, najbitnije je da je u firmu ušlo 34,696 mil kn keša od prodaje broda.
No ak uhvatim vremena budem pogledao malo u Računovodstvo poduzetnika o toj tematici pa ak naiđem na štogod zanimljivo budem tu okačio.

Jedno bi razjasnio: hipotetski, imate firmu koja ima solidne fundamente, korektan menadžment, lijepu perspektivu i sve to po pristojnoj cijeni. Nakon toga objave izvješće koje može rašćistiti neke potencijalne nedoumice oko toga kako firma trenutno radi i što mu se sprema u budućnosti core buisnessu, tj. u osnovnoj djelatnosti. I sad kad ste dobili potvrdu da nešto vrijedi, tržište dionicu te frime učini još povoljnijom i reducira rizik od ulaganja u tu vrijednosnicu (poveća sigurnosnu maržu između cijene i vrijednosti), a neki kukaju kako to nije dobro?! Pa zar to nije El dorado za svakog ulagača u vrijednost?
Jedino što vam mogu garantrati da će prije ili kasnije tržište realno vrednovati vrijednost.

Ugodan vam praznik.

Edit: tek sad vidim da ovo gore može imati prizvuk navlačenja…. najozbiljnije, to mi nije namjera, već da počnemo razmišljati samostalno, neovisno od tuđih napisa na forumima, raznih analitičara ili kogavećne.[/i]

All shipping lanes lead to China.

New Report

Close