JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi moji mi se upustili u pusto analiziranje di je sta knjizeno. Po mom misljenju bitno je da je dug knjigovodstveni ili drugim rjecima da JDPL nikome nije duzan. Teoretski da izadje iz minusa i moze djeliti dividendu a pod uvjetom da ne ide u neku investiciju JDPL mora na svom racunu akumulirati 420000000 kuna. U tom momentu prestaje biti gubitas i postaje odjednom bogata firma. Razlika izmedju gubitasa i bogate firme je 1 lipa. Blazeno strojarstvo i matematika u kojoj je 2 + 2 = 4.
Ekonomisti pomagajte. Drzi li ovo gore vodu?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Po meni su oni ovo morali provuci korz P&L zato sto su realizirali prodaju. Na kraju krajeva na ovu dobit (ako je bila prodaja iznad neotpisane vrij.) bi trebali platiti porez te ce ga morati prikazati i por prijavi. Sa stajalista same analize i vrednovanje se smatra da ovo nema previse razlike, jer je ova prodaja broda nije nesto sto bi se ponavljalo svake godine i pri nekom racunanju EPS bi se trebalo uskladiti, jer to nije njihova djelatnost. U US za ove svrhe koriste statement of comprehensive income i onda je sve lakse… bye

Imovina je bila revalorizirana i zbog toga nije morali ići u P&L već samo protustavka prebačena iz rezervi u dobit tekuće godine. U pravu si da će dobit morati biti prikazana u prijavi poreza na dobit, ali jadroplov neće platiti porez jer su brodari oslobođeni poreza na dobit što mnogi ljudi zaboravljaju. Uz to ova dobit bi mogla biti raspoređena u dividendu iako nije prikazana u P&L-u (nararavno pod uvjetom da su pokriveni gubici iz prethodnih godina)


Ljudi moji mi se upustili u pusto analiziranje di je sta knjizeno. Po mom misljenju bitno je da je dug knjigovodstveni ili drugim rjecima da JDPL nikome nije duzan. Teoretski da izadje iz minusa i moze djeliti dividendu a pod uvjetom da ne ide u neku investiciju JDPL mora na svom racunu akumulirati 420000000 kuna. U tom momentu prestaje biti gubitas i postaje odjednom bogata firma. Razlika izmedju gubitasa i bogate firme je 1 lipa. Blazeno strojarstvo i matematika u kojoj je 2 + 2 = 4. Ekonomisti pomagajte. Drzi li ovo gore vodu?

Mislim da brkaš cash i dobit…jedroplov ne mora akumulirati cash nego dobit, a kad dobit pokrije gubitke onda može isplaćivati dividendu

-komentar prošlog tjedna sa SIN-a:

“Latest Handymax Market Report, updated 13/08/2007:
The Handymax market began quietly this week as charterers continued acting cautiously. However, market activity increased as the week progressed, with good levels of period inquiry. Overall, average earnings for a 52,000 dwt vessel held steady at $49,125/day, up 3.1% w-o-w. ”


vipy: ” Po meni su oni ovo morali provuci korz P&L zato sto su realizirali prodaju. Na kraju krajeva na ovu dobit (ako je bila prodaja iznad neotpisane vrij.) bi trebali platiti porez te ce ga morati prikazati i por prijavi. Sa stajalista same analize i vrednovanje se smatra da ovo nema previse razlike, jer je ova prodaja broda nije nesto sto bi se ponavljalo svake godine i pri nekom racunanju EPS bi se trebalo uskladiti, jer to nije njihova djelatnost. U US za ove svrhe koriste statement of comprehensive income i onda je sve lakse… bye ” Imovina je bila revalorizirana i zbog toga nije morali ići u P&L već samo protustavka prebačena iz rezervi u dobit tekuće godine. U pravu si da će dobit morati biti prikazana u prijavi poreza na dobit, ali jadroplov neće platiti porez jer su brodari oslobođeni poreza na dobit što mnogi ljudi zaboravljaju. Uz to ova dobit bi mogla biti raspoređena u dividendu iako nije prikazana u P&L-u (nararavno pod uvjetom da su pokriveni gubici iz prethodnih godina)

Ok thx za porez na dobit. To sto kod revaloriziranja ne ide u PL to je ok, ali ovo je realizirana prodaja i trebala bi kroz PL!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

u P&L dođe razlika između prodajne cijene i trenutne knjigovodstvene cijene. Ako je knjigovodstvena revalorizacijom svedena na fer cijenu i vrlo je bliska prodajnoj – u P&L ne dođe ništa ili malo.

to i je poanta revalorizacija – da takvi izvanredni događaji ne remete normalni P&L.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


u P&L dođe razlika između prodajne cijene i trenutne knjigovodstvene cijene. Ako je knjigovodstvena revalorizacijom svedena na fer cijenu i vrlo je bliska prodajnoj – u P&L ne dođe ništa ili malo. to i je poanta revalorizacija – da takvi izvanredni događaji ne remete normalni P&L.

Ma to je sve Ok, samo meni nije jasno zasto su oni upravo tu razliku iznad knjig. bacali direktno na kapital.

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Na kraju je najbitnije da je dobit tu….a sad je li mogla biti i u P&L………

Ajd vas dvojica mene posavjetujte. Oću li ja ulazit u taj Jadroplov ili ne? I mojne odgovore tipa, prouči i donesi odluku sam!

Tuna jel još nisi na moru? Ja palim danas, u četvrtak sam u Splitu, pa možda malo škicnem JDPL iz prve ruke!

I love the Smell of Profits in the Morning


TunaSalad: ” u P&L dođe razlika između prodajne cijene i trenutne knjigovodstvene cijene. Ako je knjigovodstvena revalorizacijom svedena na fer cijenu i vrlo je bliska prodajnoj – u P&L ne dođe ništa ili malo. to i je poanta revalorizacija – da takvi izvanredni događaji ne remete normalni P&L. ” Ma to je sve Ok, samo meni nije jasno zasto su oni upravo tu razliku iznad knjig. bacali direktno na kapital.

ja se konzultirao s frendom koji kaže da je sve u skldu s MRS-om


Na kraju je najbitnije da je dobit tu….a sad je li mogla biti i u P&L………

Slazem se…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ajd vas dvojica mene posavjetujte. Oću li ja ulazit u taj Jadroplov ili ne? I mojne odgovore tipa, prouči i donesi odluku sam! Tuna jel još nisi na moru? Ja palim danas, u četvrtak sam u Splitu, pa možda malo škicnem JDPL iz prve ruke!

He, he,
Ja usao, a ti

prouči i donesi odluku sam!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close