JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

zeleno [thumbsup]


http://finance.yahoo.com/q/cq?d=v1&s=DSX+DRYS+EGLE+EXM+FREE+GNK+nM+OCNF+SEA+QMAR+BHO+TRMD+ESEA+TBSI+TOPT+PRGN+GDOCF.pk+dnord.co+torm.co+gogl.ol+ceco.ol+bel.ol+jin.ol pa opet crveno [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


mislio si reci 17.05.sigurno da hoce ali do tada mozemo ocekivat bar jednu vrhunsku korekciju.sjeti se 2009 prije isplate dividende
da mislio sam na 5 mjesec [smiley]


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/96771/Default.aspx

Papinjo se ljuti šta Jerkovic pravi jeftinije brodove. Ma samo u ovoj državi manager firme se moze boriti za interese propalih navoza i gradit skupe brodove umisto da se bori za interes svojih dionicara, gradi što jeftinije brodove i stvara profit. Oh kako sam sretan sta vise nisam dionicar.

Konačna cijena naših dvaju brodova bit će utvrđena na primopredaji, sukladno kretanju cijena na svjetskom tržištu, a ne ona koju smo potpisali. [B]Sigurno je da će biti osjetno ispod cijene koju spominje Jerković[/B] − tvrdi Papić.

dakle iz gore navedene izjave vidi se da je "ugovor" malo drugačije sastavljen nego što techman implicira… ili Papić laže… druge nema…

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Meni je ovo pomembno:
Konačna cijena naših dvaju brodova bit će utvrđena na primopredaji, sukladno kretanju cijena na svjetskom tržištu, a ne ona koju smo potpisali. Sigurno je da će biti osjetno ispod cijene koju spominje Jerković − tvrdi Papić.

Ups, zakasnila sem. Isprika!


Ops,novi moment,otkuda sada zanimanje Jerkovića za Jadroplov ?ima li on dionice ili neki drugi interes u JDPL ?

Ma nema on interesa. Bio je na televiziji i pitali su ga zasto ne gradi u Hrvatskoj. Covik rekao da mu je F East 50% jeftiniji i pri tom spomenuo koliko gosta njihov novi brod a koliko brod JDPL.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

sa 15iljada kuna zatrlo ga 1,73% u minus,šta bi bilo da je veća lova u pitanju? [bye]



http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/96771/Default.aspx

Papinjo se ljuti šta Jerkovic pravi jeftinije brodove. Ma samo u ovoj državi manager firme se moze boriti za interese propalih navoza i gradit skupe brodove umisto da se bori za interes svojih dionicara, gradi što jeftinije brodove i stvara profit. Oh kako sam sretan sta vise nisam dionicar.

Konačna cijena naših dvaju brodova bit će utvrđena na primopredaji, sukladno kretanju cijena na svjetskom tržištu, a ne ona koju smo potpisali. [B]Sigurno je da će biti osjetno ispod cijene koju spominje Jerković[/B] − tvrdi Papić.

dakle iz gore navedene izjave vidi se da je "ugovor" malo drugačije sastavljen nego što techman implicira… ili Papić laže… druge nema…
[/quote]
Tačno da je ugovor tako sastavljen ali nakon što je Tankerska isilila gradnju dva dodatna kemikalca u 3 maju (po političkoj liniji). Onda se u to uključio JDPL i ULPL. Njihov kemikalac je izašao pa provjerite kako su prošli. Kad je pošlo loše TNPL je brzo iskočio iz nepovoljnog deala šta im ne zamjeram jer su štitili interese dioničara.
E pa uskoro će mo vidjeti kako će reagirati država. Po mome istio kao i prema seljacima. Daj bože da griješim.
I kolega prenošenje činjenica nije impliciranje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ATPL će sigurno aplicirati za kupnju JDPL,isto tako i TNPL.

obožavam strvine-posebno ovce



http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/96771/Default.aspx

Papinjo se ljuti šta Jerkovic pravi jeftinije brodove. Ma samo u ovoj državi manager firme se moze boriti za interese propalih navoza i gradit skupe brodove umisto da se bori za interes svojih dionicara, gradi što jeftinije brodove i stvara profit. Oh kako sam sretan sta vise nisam dionicar.

Konačna cijena naših dvaju brodova bit će utvrđena na primopredaji, sukladno kretanju cijena na svjetskom tržištu, a ne ona koju smo potpisali. [B]Sigurno je da će biti osjetno ispod cijene koju spominje Jerković[/B] − tvrdi Papić.

dakle iz gore navedene izjave vidi se da je "ugovor" malo drugačije sastavljen nego što techman implicira… ili Papić laže… druge nema…
[/quote]

Obzirom da je ATPL ugovorila 4 panamaxa za 154 miljuna dolara, ispada da je to po brodu 38.5 miljuna, što uopće nije malo jer se radi o kineskom brodogradilištu bez tradicije. Znači, ni kap.Jerković nema se baš pravo hvaliti tim dealom, brodovi nisu jeftini, za razliku od 2 odlična supramaxa (53000 dwt) preuzeta u Vjetanamu po cijeni od 30 miljuna dolara po brodu.
No, deal Papinja sa Brodosplitom ako gledamo timing je grozan, pa i ako mu je netko iz Vlade obećao, na ovaj ili onaj način, isplatiti subvenciju od 10% na ugovorenu cijenu, to je još uvijek preskupo.
Međutim, na burzi je bitna psihologija, i ja bi sad prije kupio dionicu JDPL nego ATPL, premda je ATPL neusporedivo bolja firma, no iz određenih razloga JDPL je bolja dionica (ne zaboravite da tu firmu, između ostalog, tek čeka privatizacija). Bit će dobro, samo strpljenja.

@ gardist

Nije u pitanju tih državnih 10%. U pitanju je da se država obavezala nadoknaditi razliku u cijeni gradnje dotičnih brodova na FE. E sad da sam ja na poziciji direktora i da pristanem na deal sa državom a da me nakon toga država izigra dao bih ostavku. To je nekako logična stvar(bar za mene). Biti će interesantno pratiti razvoj situacije. Država nema za regrese i božićnice a trebala bi dati milione kuna svojoj firmi koja usput i nije u financijskim problemima. Bajka je divna a onda otvoriš oči i nađeš se u surovoj stvarnosti.

I da me ne shvatite pogrešno. Volio bi da se bajka dogodi. Pa ja sam ipak vlasnik uslužne tvrtke koja se bavi pomorskim poslovima i zadnji sam koji bi želio loše ma kom brodaru.

Vezano za cijenu znaš li kolika kje razlika između Pmaxa i Smaxa. Dvi štive manje 4 dizalice brale. Prema tome uspoređuješ kruške i jabuke.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



mislio si reci 17.05.sigurno da hoce ali do tada mozemo ocekivat bar jednu vrhunsku korekciju.sjeti se 2009 prije isplate dividende
da mislio sam na 5 mjesec [smiley]
[/quote]

Kolika je lani bila dividenda? Jel je bilo uopće?




mislio si reci 17.05.sigurno da hoce ali do tada mozemo ocekivat bar jednu vrhunsku korekciju.sjeti se 2009 prije isplate dividende
da mislio sam na 5 mjesec [smiley]
[/quote]

Kolika je lani bila dividenda? Jel je bilo uopće?

[/quote]
Kakva dividenda???

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close