JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako misliš,tko manipulira ? ako je dionica likvidna onda je nemoguće manipulirati.To što je svakim danom sve manje investitora onda i moja baba može kreirati cijene.Jednostavno nema dovoljno kupaca,svi čekaju signale odnosno da netko drugi diže cijenu.

obožavam strvine-posebno ovce

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kronika/tabid/70/articleType/ArticleView/articleId/96330/Default.aspx

Slažem se da kupaca nema, i moj komentar je bio na osobnoj razini, malo me naljuti kada vidim da je netko kupio jednu dionicu, djeluje mi kao navlačenje prema dole.


Koji ogromni promet nakon 1,5h trgovanja, 0,00 kn , gdje je nestao novac ?

mozes se pitat i drugacije "zasto nitko ne prodaje po principu "daj sto das"?"

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Ja mislim da se premalo pažnje posvećuje ovim nalozima od jedne dionice.
Evo jutros u 10 i 48 prošla transakcija od 168,29, trenutno jedan čuči da kupi jedni dionicu od 166 kn.
Trebalo bi iz više uglova sagledati to. Što se nekome ili nečemu dešava u glavi prilikom postavljanja na bid s jednim nalogom od 166kn. Dali pokušava biti smiješan, dali je retardiran, dali želi postati većinski vlasnik polako ali sigurno. Vidite mnogo odgovora se krije iza ovog nadasve bezazlenog čina.

Je… ti brokera koji mu je to dozvolio.

Pa to je i mene juče naljutilo, kupovina po 166 kn jedna dionica. Stvara se dojam da zaista pojedini igrači pokušavaju prisliti npr. padajuči trend. Znam da to zvuči glupo i dobro je ustrvdio ovisnik kad je rekao da ako je dionica likvidna tada je samo pitanje ima li ili nema investitora, međutim, momentalno je cijeli crobex nelikvidan i tu se lako manipulira, tjs. zlobnici pokušavaju navući paničare i one koji nedovoljno poznaju burzu da prodaju i ono malo kaj imaju po što nižoj cijeni. Spominješ brokera koji je omogućio tu transakciju? Možda sami broker stoji iza toga. [smiley]

Pod hitno bi ja vratija namet od 100 kn na transakcije ispod recimo 5 iljadarki (10 je možda previše).

I još šta me nervira, gledam recimo vijeti na Novi Tv, a oni prikazuju cijene nekih glupih izdanja kojima ni ime ne znam izgovoriti i recimo cijena na gore 10 posto ili neko drugo izdanje 10 posto nizbrdo. Prikačiš se na ZSE i vidiš da je sa tim dionicama napravljen promet od npr. 2000 kn.
Pa ko tu koga. Te transakcije nisu vrijedne spomena a oni ih prikažu u udarnim terminima.


Ja mislim da se premalo pažnje posvećuje ovim nalozima od jedne dionice.
Evo jutros u 10 i 48 prošla transakcija od 168,29, trenutno jedan čuči da kupi jedni dionicu od 166 kn.
Trebalo bi iz više uglova sagledati to. Što se nekome ili nečemu dešava u glavi prilikom postavljanja na bid s jednim nalogom od 166kn. Dali pokušava biti smiješan, dali je retardiran, dali želi postati većinski vlasnik polako ali sigurno. Vidite mnogo odgovora se krije iza ovog nadasve bezazlenog čina.

Je… ti brokera koji mu je to dozvolio.

Zasto netko ne bi kupio jednu dionicu? Brokeru je bitno da se trguje jedna ili tisucu jedna, od svake ima proviziju. Drugi je problem ako netko s jednom dionicom dize ili rusi cijenu.

Nije bolest sve što boli

apsolutno si u pravu, ali provizija na 166 kn je smiješna, zar ne? Naravno pričamo o jednoj dionici. Problem rušenja cijene je tu naravno i te kako prisutan. Dali se slažeš da pojedini mali dioničari radi neinformiranosti panično prodaju svoje male portfelje uopće ne razmišljajući da ih netko navlači? Ovo mi izgleda kao app ( ako prođe prođe ), pojavi se jedan sa cca 100 dionica i frkne [thumbsup]

Mozda si u pravu, ali ja za 166 kn kupujujen spizu, šlape, mudante ili nešto slično a ne dionice.
Ne želim nikoga vrijeđati ali to mi je prilično neozbiljno.
Kupovina dionica bi trebala biti ozbiljna stvar a ne zahebancija.

ee

Slazem se kolega.
Nazalost ova recesija je ostavila traga na ljudima i cim dionica skoci za par kuna odmah prodaju ili sto je jos gore cim kupe odmah stave prodajni nalog za par posto veci nego su kupili i time jos doprinose panici. A da ne pricam opce o velikim nalozima po nebuloznim cijenama koji jos vise povecavaju brojku na asku i dodatno plase.
Proci ce vrijeme kad se s nalogom od par sto komada plase mali investitori jer ce takvima plasiteljima kad ih 2-3 put klepi na asku proraditi kliker i onda ce oni biti ti koji ce trcati za cijenom.

Nije bolest sve što boli

ako se ne varam ujutro je na bidu bilo par večih naloga, baš sličnih onima koji su sada na asku…..naravno da nikakvih "ozbiljnijih" transakcija nije bilo…..uglavnom kada je bid jak nitko ne prodaje a ni kada je bid slabiji također……vrijedi i obrnuto za ask……uglavnom trgovine niotkuda…..nit se kupuje nit se prodaje, uglavnom se samo gleda a dionice na bidu i asku stoje kao ukrasi……..????????????……pa ti budi pametan…..samo "šetnja" i "gledanje"…uglavnom: "hvala, nečemo ništa samo gledamo"…….

New Report

Close