JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Slažem se kolega minimini, osobno isto tako ne bi kupio stan na nečijoj nevolji.
Mnogo dionica se trži debelo ispod booka, a posluju za krizu solidno ili na nuli. To jest nepravedno, al to ne birate ni Vi ni ja, već tržište, a moj zadatak je preteći tržište, osjetiti prave točke ulazaka i izlazaka. Kad je JDPL bio nedavno na 178kn znao sam da će pasti na 165,5kn, doduše iznenadilo me padanjem nekih 50 lipa niže, na što sam reagirao kupnjom.

a kaj si ti reagiro…..de nemoj……..pa frajer je poklopio u paniki do 165 poslije
3 sata bez transakcije……………….


Nikad nebih kupio takav stan i ostvario dobit na nečijoj nesreći. Previše je lešinara na ovoj burzi a sada će ih biti sve više i više u ovoj bijednoj zemlji. Ipak imam vjeru da netko na kraju bilježi i da će sve doći na naplatu. OTETO – PROKLETO

E sad.. time što nikad ne bi kupio takav stan samo smanjuješ potražnju i rušiš mu cijenu.. jesi pomogao ili odmogao? Ako već želiš pomoći čovjeku, ponudi mu nekakvu fer cijenu, dakle i više nego što traži, ako ga već prodaje hitno i jer je u nevolji. Ako ga prodaje hitno da bi kupio dionice JDPL…. ;))

Ma taj stan je samo metafora,pa ne postoji burza samo za špekulante,nažalost kod nas da.Burza je izmišljena za izdavatelje i investitore,špekulanti su tu nužno zlo.Pravo je pitanje zašto tvrtke ne žele koristiti prednosti burze i zašto nemamo dovoljno investitora na burzi.Špekulanti su davno otjerali investitore,o tome je pisao Ratko Bošković u svojoj kolumni prije par godina.Pa i na ovom forumu uglavnom caruju špekulanti.

obožavam strvine-posebno ovce

Koliko sam upucen u tehnicku analizu a laik sam – jos ucim uglavno , moga se predvitit ovakav pad, ali isto je ocito da je cijena debelo ispod njene realne vrijednosti… strpljen – spasen

Po asku napokon krenulo riješavati veće naloge. Bdi bi trebao up.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Baltic Exchange Dry Index TM 3316 (UP 86)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3894 (UP 171)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4090 (UP 77)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2628 (UP 41)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1314 (UP 11)

bolje zivjeti 100 godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi...

Vaš link

mozda ovo da malo vitra u ledja

Nije bolest sve što boli

Sine dragi falija si planetu………….
To nema veze sa jdpl i brodarima…………….na burzi………..

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Nema veze ali je naslov dobar

Nije bolest sve što boli

Ko je danas kupija ove silne količine JDPL-a I ATPL?!

[thumbsup] Svaka mu čast…

Ajte vi meni recite jel ovo normalno. Ako kupite danas JDPL po 170kn, da iduće 3 godine raste po 30% godišnje došli bi na 373,49kn. Današnji NAV je otprilike na toj razini. Ako bi vozarine supramaxima ostale na razinama oko 20.000 US$/dnevno, moglo bi se očekivat da će JDPL u te 3g zarađivati bar 30kn EPS kad razvije sva jedra (flota od 6 bulkera + 1 ako kupe najavljenog možebitnog polovnjaka), a vjerovatno i veći EPS.
Dakle, kad bi za 3g došli do današnjeg NAV-a (recimo da je 373,49kn, tu je negdje), tadašnji NAV bi bio 463,49kn sa akumuliranim zaradama.. dakle još 24% rasta do NAV-a!

To sve sa pretpostavkom da će cijene brodova ostati na današnjim razinama, a neće, rasti će. Trebala bi se uspostavit i bolja supply/demand ravnoteža, što znači bolje vozarine itd..

Žurim, počela je akcija, jipiii!! 🙂

E, da.. uza sve to, morate ljude nagovarat da kupnju, još će me prozvat drukerom [embarass]

to te ja pitam [rolleyes]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close