JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma pusti ga, vidiš da je sitna duša,danas je napisao na što smo tržili koliko je prodao,nebi li tako navukao labilne špekulante na prodaju.Treba takovima uvesti pod hitno porez na kupi prodaj i zaradu od 1-2&.To je jedini lijek.

Kolega pažljivo pročitajte Što smo danas tržili i pogledajte otkad je moj post o prodaji dionica JDPL-R-A. Kad bolje pročitate umjesto što prelistate bez razumijevanja primjetit ćete datum od petka. Uostalom kupnja na 164kn daje mi pravo kapitaliziranja dobiti, jer po vašemu bi trebao to čuvati do sudnjeg dana. Po čemu sitna duša? Jer netko uspije zaraditi pa vama ne odgovara?
Što bi trebao kupovati po 180kn pa čekati da padne i opet ne prodavati? Dajte odrastite i ostavite se burze ako ne znate kako i kada kupovati ili prodavati.

26.11.2010 - Dan D



ma pusti ga, vidiš da je sitna duša,danas je napisao na što smo tržili koliko je prodao,nebi li tako navukao labilne špekulante na prodaju.Treba takovima uvesti pod hitno porez na kupi prodaj i zaradu od 1-2&.To je jedini lijek.

Kolega pažljivo pročitajte Što smo danas tržili i pogledajte otkad je moj post o prodaji dionica JDPL-R-A. Kad bolje pročitate umjesto što prelistate bez razumijevanja primjetit ćete datum od petka. Uostalom kupnja na 164kn daje mi pravo kapitaliziranja dobiti, jer po vašemu bi trebao to čuvati do sudnjeg dana. Po čemu sitna duša? Jer netko uspije zaraditi pa vama ne odgovara?
Što bi trebao kupovati po 180kn pa čekati da padne i opet ne prodavati? Dajte odrastite i ostavite se burze ako ne znate kako i kada kupovati ili prodavati.
[/quote]
Takovo rezoniranje je posljedica dvije stvari:
1.Nema poreza na špekulativno trgovanje,zato prodajete s malim dobitkom usprkos tome što je jedno od pravila trgovanja da ne režete gubitke,odnosno prerana prodaja.
2.Premali broj investitora s većim kapitalom na tržištu,čitaj omjer ponude i potražnje,od svega najveća korist za brokere,samo do kada?
Ovo što ti radiš s 150 dionica je moguće,zato sam i napisao da si sitna duša,kako bi ti prodavao par tisuća?koliko dana? tako da vi polako ali sigurno pretvarate burzu u kladionicu.Na kraju imam jedno pitanje: dali bi tako tržio svoju nekretninu za 1/3 njene fer vrijednosti ?

obožavam strvine-posebno ovce

Baltic Exchange Dry Index 3210 DOWN 49
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3679 DOWN 198
BPI Baltic Exchange Panamax Index 4044 UP 1
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2552 UP 44
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1292 UP 15

Koja prozirna igra s velikim nalogom na prodaji,sada se naravno maknuo.

obožavam strvine-posebno ovce


Koja prozirna igra s velikim nalogom na prodaji,sada se naravno maknuo.

pa zar nije popapan [tongue]


Na kraju imam jedno pitanje: dali bi tako tržio svoju nekretninu za 1/3 njene fer vrijednosti ?

Stvarnost je kolega da neki ljudi ne mogu otplaćivati stanove, koje banke poslije toga prodaju na 1/3 stvarne vrijednosti! I znam dosta takvih slučajeva.
E sad pitanje Vama kolega da li bi da imate priliku kupovati stan po 400 Eura po kvadratu umjesto po 2000 Eura se nekome žalili? Ili bi iskoristili to?

26.11.2010 - Dan D

10 March 2010

Baltic Dry Index (BDI) +20 3230
Rates

BCI (Cape index) BPI (Panamax index) BSI (Supramax index)
INDEX 3723 44 4013 -31 2587 35
SPOT 4 TCE AVG (USD) 35469 425 32274 -255 27049 367
YESTERDAY (USD) 35044 32529 26682
YEAR AGO (USD) 28382 18562 17908

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=e

Dakle opet do 177-178kn a dalje tko zna…

26.11.2010 - Dan D


Dakle opet do 177-178kn a dalje tko zna…

[undecid]



Na kraju imam jedno pitanje: dali bi tako tržio svoju nekretninu za 1/3 njene fer vrijednosti ?

Stvarnost je kolega da neki ljudi ne mogu otplaćivati stanove, koje banke poslije toga prodaju na 1/3 stvarne vrijednosti! I znam dosta takvih slučajeva.
E sad pitanje Vama kolega da li bi da imate priliku kupovati stan po 400 Eura po kvadratu umjesto po 2000 Eura se nekome žalili? Ili bi iskoristili to?

[/quote]

Nikad nebih kupio takav stan i ostvario dobit na nečijoj nesreći. Previše je lešinara na ovoj burzi a sada će ih biti sve više i više u ovoj bijednoj zemlji. Ipak imam vjeru da netko na kraju bilježi i da će sve doći na naplatu. OTETO – PROKLETO

Slažem se kolega minimini, osobno isto tako ne bi kupio stan na nečijoj nevolji.
Mnogo dionica se trži debelo ispod booka, a posluju za krizu solidno ili na nuli. To jest nepravedno, al to ne birate ni Vi ni ja, već tržište, a moj zadatak je preteći tržište, osjetiti prave točke ulazaka i izlazaka. Kad je JDPL bio nedavno na 178kn znao sam da će pasti na 165,5kn, doduše iznenadilo me padanjem nekih 50 lipa niže, na što sam reagirao kupnjom.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close