JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma ljudi samo smireno sve dodje na svoje…..tržište Jadroplova je više nego dobro, poslovi koji ulaze u 3q već su ugovoreni tako da će sljedeće izvješće biti najmanje na razini ovog. Rekordne vrijednosti brodova i rekordne vozarine……naš market je malo spor ali kad skuži…….

zato sam ja odlučio ne ulazit prerano u dobre dionice, pa na neko vrijeme izašo iz ove, al vratit ću se ja u pravo vrijeme! [smiley11]


Bosun: ” ma ljudi samo smireno sve dodje na svoje…..tržište Jadroplova je više nego dobro, poslovi koji ulaze u 3q već su ugovoreni tako da će sljedeće izvješće biti najmanje na razini ovog. Rekordne vrijednosti brodova i rekordne vozarine……naš market je malo spor ali kad skuži……. ” zato sam ja odlučio ne ulazit prerano u dobre dionice, pa na neko vrijeme izašo iz ove, al vratit ću se ja u pravo vrijeme! [smiley11]

misliš kada pređe 600 kn ?

Hogar vozi Volvo

Pozdrav ekipi!
Ovo mi je prvi post, a prvi se mačići bacaju u vodu. [smiley2] Mislim, u JDPL.
Javljam se jer me zanima je li moguće da ovo kočenje dionice potraje malo
duže, npr. do kraja privatizacije. Kako? Ako ovi iz TOP 10 prodaju svojoj tetki,
a ona opet svome sinu, a ovaj opet nekom skrbničkom iz TOP 46. I sve to u
krugu obitelji (podrijetlom sa Sicilije!). Mislim, s obzirom na dnevne promete,
velikim količinama se može kontrolirati dionicu koja, po sebi, mora ići gore.
Znam, reći ćete: Strpljen spašen!
Slažem se.[smiley6]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

e sad dosta ako luka rijeka može na 40BV, onda JDPL može na 2BV, to je samo cca. 800 kuna, i to bez pretjerivanja

wunderkind:

Bosun: ” ma ljudi samo smireno sve dodje na svoje…..tržište Jadroplova je više nego dobro, poslovi koji ulaze u 3q već su ugovoreni tako da će sljedeće izvješće biti najmanje na razini ovog. Rekordne vrijednosti brodova i rekordne vozarine……naš market je malo spor ali kad skuži……. ” zato sam ja odlučio ne ulazit prerano u dobre dionice, pa na neko vrijeme izašo iz ove, al vratit ću se ja u pravo vrijeme! [smiley11]

misliš kada pređe 600 kn ?

kad bude u fokusu i pozitivnom trendu! [smiley1]

svakom potencijalnome kupcu Jadroplova je u interesu da dionica bude što niža jer po preuzimanju mora platiti prosjek burze u zadnjih 90 dana. Tako da ja trenutno slažem ponudu za Jadroplov u suradnji s recimo PBZ-om imao bi nekoga ko će kontrolirati cijenu da mi ukupna cijena koju ću platiti ne udvostruči zbog nekih tamo sitnih špekulanata

Bez obzira na sve, smijesno je kako investitori odn. spekulanti (nazalost, vecina nasih investitora su upravo to) vrednuju fenomenalne rezultate poslovanja…

Danasnja prosjecna cijena 531,07
Trenutacna zadnja cijena 518 kn (-3% u odnosu na zakljucnu prosli tjedan)

A na tamo nekim dionicama dizu cijenu za 10, 20, 30% bez ikakve zdrave logike koja bi se temeljila na fundamentima, rezultatima poslovanja, procjeni buducih poslova….

Stvarno smijesno i jadno

"If you don't know jewelry, know the jeweler." - Warren E. Buffett

Bahato, a naivni nasjedaju![smiley1]


uz ovakvu dobit koji je imao JDPL jako loše, moj savjet sve prodati i idemo u LRKI zajedno

bojim se da te demantira predsjednik uprave koji i dalje kupuje dionice, pa valjda čovjek zna zašto!

http://www.zse.hr/newsindetail.php?sessionId=6ec08d57858fb24ef760db95e053f907&newsId=2734&issuerId=

Hogar vozi Volvo


svakom potencijalnome kupcu Jadroplova je u interesu da dionica bude što niža jer po preuzimanju mora platiti prosjek burze u zadnjih 90 dana. Tako da ja trenutno slažem ponudu za Jadroplov u suradnji s recimo PBZ-om imao bi nekoga ko će kontrolirati cijenu da mi ukupna cijena koju ću platiti ne udvostruči zbog nekih tamo sitnih špekulanata

vrlo lako moguće a kako je kontrola cijene počela tijekom prošlog mjeseca moguće je da određene osobe znaju da bi privatizacija ipak mogla biti do izbora!

Hogar vozi Volvo


Bosun: ” svakom potencijalnome kupcu Jadroplova je u interesu da dionica bude što niža jer po preuzimanju mora platiti prosjek burze u zadnjih 90 dana. Tako da ja trenutno slažem ponudu za Jadroplov u suradnji s recimo PBZ-om imao bi nekoga ko će kontrolirati cijenu da mi ukupna cijena koju ću platiti ne udvostruči zbog nekih tamo sitnih špekulanata ” vrlo lako moguće a kako je kontrola cijene počela tijekom prošlog mjeseca moguće je da određene osobe znaju da bi privatizacija ipak mogla biti do izbora!

Sta god bude neizvjesniji rezultat predstojecih izbora blizi smo privatizaciji prije njih.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

U svakom slucaju ako gosn. direktor kupuje, a kupuje dosta jer 50,000 kn nije malo po 520-530, a kupovao je i prije 2 mjeseca oko 490-500 onda nema zime.
Valjda covjek zna..

Nisam toliko jak u brodarima; cisto financijski jesam ali nemam pojma procijeniti da li JDPL ugovara na spotu ili drukcije (znam sto to znaci sa ovim vozarinama)..
Ali ovakve vijesti kada predsjednik uprave kupuje preko burze mi daju spokoj i mir.

Kad ce biti privatizacija; svejedno; po meni ne prije izbora jer u potencijalnom DD nebi se 2007 uzimala toliko koliko 2006.
Da se kontrolira cijena da; no mozda je to i bolje jer onda znamo da ce se barem privatizacija provesti; tj. da ce biti interesenata na ovim a po meni trebala bi i povisim razinama…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close