JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lojtra
imam jdpl, ne dam, dokupit nažalost ne mogu, i jadno je da je cijena gdje je, ali ako država zapne u nelikvidnosti jako će malo značiti bv, zarada ovo ono…toga se ja bojim, ne bojim se za budućnost jdpl.



JDPL pozitivno posluje, burze u svijetu zelene, BDI raste, FFA danas odličan, a JDPL se nasukao kao "Marko Polo" .

Evo odličnog podatka: Broj on-line korisnika: registiranih: 241, gostiju: 4385
prije je bilo normalno oko 60 000 gostiju dok sada je oko 4385.

Ljudi se klone foruma, a i po tim podacima nalazimo se na dnu……

Sada kolo vode fondovi…..
[/quote]
A Big Boss sta pametno na Forumu mogu procitati? Stanje BDI? Za to ne treba Forum. Mislim da se poceo vodniti kad su odrezali desnu trecinu stranice a moram kazati bar na mom primjeru cesto ni moderatori nisu bili na nivou. Dozvole nekom da te popljuje a tvoj odgovor izbrisu. Frustrirajuce.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Došao Čo u HFP, počinje ponovno rasprodaja. NIje ništa rekao na dnevniku jučer no… tko zna s obzirom da će im trebati novac za 2010… vidjeti ćemo proračun uskoro koliko se planira iz privatizacije.

Baltic Exchange Dry Index 3748 UP 133
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6392 UP 279
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3787 UP 103
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2021 UP 63
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 918 UP 15

Da čujemo što kažu rudari

Rio Tinto says Pilbara iron ore at full capacity

Wednesday, 11 November 2009

Rio Tinto Ltd/Plc, the world’s second-largest iron ore miner, is running its Australian operations at maximum capacity to meet strong demand for the steel-making raw material, its chief said on Tuesday.

Chief Executive Officer Tom Albanese told a business luncheon in Perth that long-term demand for iron ore remained strong, especially from China. Rio Tinto’s major iron ore operations are in the Pilbara region of Western Australia.

"Over the next five years China is expected to consume more iron ore than Australia exported throughout its history," he said, without putting a figure on expected Chinese consumption.

Rio last month raised its iron ore production target for this year to 210-215 million tonnes, based on strong demand.

Reuters

http://www.reuters.com/article/hotStocksNews/idUSSYU00902420091110

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Puno se pričalo i pisalo na ovom forumu o novogradnjama dok je padao BDI, naravno sada se o tome šuti. Kritizirala se uprava JDPL ali i ostalih naših brodara (ATPL, TNPL, ULPL) zbog toga što grade nove brodove usred krize, na kraju bi to mogoa ispasti odličan potez jer će se sagraditi novi brodovi po povoljnijim cijenama koji će raditi u postkrizno vrijeme, a tada će više zarađivati ali i više vrijediti.
Narvno brodari koji su ugovorili gradnje u domačim brodogradilištima su ugovorili nešto više cijene, ali ni to nebi trebala biti katastrofa ako država ispoštiva svoje obveze o subvencioniranju takve gradnje.

u odnosu na vani dolazim do izračuna da smo podcjenjeni već nekih 70 %, dakle jdpl bi trebao biti na cca 340 kn.

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=e

ja ne ne znam zašto se žalite na ovu cijenu, pa ako mislite da vrijedi 3xx kn ili koliko već zar vam nije drago da se to izdanje prodaje za 190 kn.
Ja imam ovu dionicu i neopisivo sam sretan što je mogu dokupljivat po ovoj cijeni.
Što više skupiš sada više češ zaraditi u budučnosti, kako s ovim izdanjem tako i s drugima.

tko ima danas toliko viska novca da je digne na 340 kuna svi je mi prodamo ,sta kasnije taj buduci vlasnik da radi s tim pustim dionicama ,gledat kako opet padaju????

dok ne legne dividenda ht do dogodine nema velikih skokova,a padova ce uvijek biti.

Ameri plešu oko 0 a brodari do plus 11%! [shocked] [shocked] [shocked]
http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=e

Mislim da novac nije problema zašto JDPL nije trenutno na 3xx, sa par miljuna kuna brzo bi se došlo do te cijene, čini mi se da se cijena jako kontrolira i svjesno drži nisko jer tako nekome odgovara.

New Report

Close